Бояться QR-кодів більше, ніж війни та коронавірусу - нове дослідження щодо росіян

Дослідження під назвою "Національний індекс тривожностей", у якому названо основні фобії росіян за підсумками 2021 року, опублікувало комунікаційне агентство КРОС. У минулому році, так само, як і в попередньому, основним джерелом тривог наших войовничих сусідів залишився коронавірус. Але якщо у 2020-му перше місце займав страх заразитися на COVID-19, то у 2021-му — побоювання, що влада введе систему QR-кодів, подібних тому, що є у кожного українця у додатку Дія.
Російська газета "Комерсант" зазначила, що страх перед введенням QR-кодів входить до основних у 82 з 85 регіонів Росії: у 70 займає перше місце, а ще у 12 суб'єктах «входить до топ-3 страхів». І тільки у «незворушних» республіках — Дагестані та Інгушетії, а також на Чукотці «QR-паніка» поступається місцем іншим тривогам.
Друге місце у списку головних фобій росіян займає страх вакцинації. І лише на третьому місці — ризик зараження коронавірусом, зокрема з допомогою поширення нових штамів (дельта, омикрон).
Четверте та п'яте місця у списку головних фобій росіян займають відповідно - страх зростання кількості жорстоких злочинів і страхи, спричинені зростанням цін.
«Комерсант» уточнює, що агентство КРОС «ранжує» фобії росіян на основі аналізу тем, що висвітлюються у ЗМІ та обговорюються користувачами соціальних мереж. За даними агентства за 2021 рік, найбільш «стривожені» люди проживають у Москві, Санкт-Петербурзі та Вологодській області. Головні приводи для страхів у них однакові: коронавірус та інфляція.
До «незворушних» регіонів аналітики віднесли північнокавказькі республіки, Якутію, Калмикію, Сахалін та Чукотку.
Щодо відсутності серед «лідерів» фобій такої найважливішої теми як збройні конфлікти та війна з Україною зокрема, то пов'язані із зовнішньою політикою страхи у росіян майже завжди опиняються у нижній частині рейтингу, заявив «Комерсанту» директор з аналітики КРОС Андрій Лебедєв: «Ці теми активно присутні у ЗМІ, але на людей, як видно із соціальних медіа, вони мають незначний вплив».