Боррель після повернення з Москви заговорив про санкції

Боррель після повернення з Москви заговорив про санкції

Глава дипломатії Європейського Союзу Жозеп Боррель після поїздки до РФ заявив, що російська сторона не готова до діалогу.

«Мій візит до Москви показав, що Росія не хоче скористатися можливістю для більш конструктивного діалогу з ЄС. Це прикро, і нам доведеться робити висновки», – написав він у Twitter.

Росія не захотіла скористатися можливістю для більш конструктивного діалогу з ЄС, і тепер він буде змушений подумати про наслідки, заявив Боррель. До того він вперше за три роки відвідав Москву і провів переговори з Лавровим

У блозі на сайті Європейської служби зовнішньополітичної діяльності (EEAS) дипломат написав, що минулого тижня приїхав до Москви, щоб перевірити «чи зацікавлений російський уряд в усуненні розбіжностей» і налагодженні відносин.

«Реакцію я отримав явно в іншому напрямку. Отже, як ЄС, нам доведеться задуматися над більш широкими наслідками і намітити шлях вперед. Ми на роздоріжжі. Визначаються основні параметри геополітичного ландшафту XXI століття», – вказав він.

Боррель наголосив, що відносини між сторонами були складними і раніше, однак ще погіршились після «нещодавніх подій, «пов'язаних з отруєнням, арештом і винесенням вироку Олексію Навальному, а також з відповідними масовими арештами тисяч демонстрантів».

За його словами, мета візиту полягала в тому, щоб «прямо висловити рішучий осуд ЄС цих подій і розглянути за допомогою принципової дипломатії процес швидкого погіршення наших відносин з Росією, а також допомогти підготувати майбутні дискусії Ради Європи щодо відносин між ЄС і Росією».

Висилка з РФ трьох дипломатів ФРН, Польщі та Швеції показали, що російська влада не хотіла використати можливість для більш конструктивного діалогу з ЄС, підкреслив він та додав, що це не було несподіванкою.

«Питання прав людини та основних свобод, і зокрема випадок з Олексієм Навальним, були в центрі мого візиту і моїх бесід з міністром закордонних справ Лавровим. Часом обговорення з моїм російським колегою досягало високого рівня напруженості, оскільки я закликав до негайного і беззастережного звільнення Навального, а також до повного і неупередженого розслідування його замаху. Я нагадав міністру Лаврову, що зобов'язання Росії в області прав людини є наслідком міжнародних зобов'язань, які вона добровільно взяла на себе (тобто Європейська конвенція Ради Європи про права людини), і тому не можуть вважатися втручанням у внутрішні справи. Я повторив ці моменти на брифінгу для преси», – розповів дипломат.

Під час зустрічі Борреля з Лавровим сторони спілкувались також щодо питань потенціальної співпраці у вирішенні глобальних проблем, таких як пандемія COVID-19, кліматична і арктична кризи.

«Ми також обговорювали конфлікти в безпосередній близькості від нас, і я наполягав на необхідності просуватися до повного виконання Мінських угод і поваги територіальної цілісності України. Я також стверджував, що необхідно прислухатися до заклику народу Білорусі, який звучить голосно і ясно ось уже шість місяців, до вільного обрання свого президента. Повага територіальної цілісності Грузії, ситуація в Нагірному Карабасі, а також сирійська і лівійська кризи були серед питань, яких ми торкнулися в огляді проблемних сусідів, де Росія і Європейський Союз найчастіше залишаються в розбіжностях. Обговорюючи все це, я підкреслив, що тут має бути повне дотримання зобов'язань ОБСЄ, включаючи повагу територіальної цілісності», – наголосив він.

Глави європейських МЗС в ході майбутньої 22 лютого зустрічі можуть прийняти рішення про розширення санкцій проти Росії відповідно до нового режиму санкції за порушення прав людини. Про це в своєму блозі заявив верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель.

«Ми обговоримо ці питання c міністрами закордонних справ ЄС. Як і завжди, саме країни - учасниці [Євросоюзу] повинні прийняти рішення про подальші дії, і так, вони можуть включати санкції », - написав Боррель.

Сам глава Служби зовнішніх дій Євросоюзу пояснює, що поїхав в Росію, оскільки, з одного боку, впевнений, що контакти з нею потрібно підтримувати, попри розбіжності, а з іншого - визнав за необхідне зібрати інформацію перед самітом ЄС в кінці березня, на якому буде обговорюватися політика щодо Росії.

Але, на думку критиків Борреля, те, як він виступив у Москві і що говорив, дозволяє назвати його візит катастрофічним провалом.

Теги
Схожi
Через відсутність щеплення від COVID-19 до Ізраїлю не пустили гендиректора Pfizer
Світ
Через відсутність щеплення від COVID-19 до Ізраїлю не пустили гендиректора Pfizer
На запитання, чому Бурла затягував цю процедуру, він відповів, що нібито не наважився «йти без черги» в той час, коли є люди, яким щеплення набагато потрібніше...
Дональд Трамп вимагає, щоб республіканці припинили збирати гроші на його ім'я
Світ
Дональд Трамп вимагає, щоб республіканці припинили збирати гроші на його ім'я
Радник заявив, що Трамп чутливо ставиться до використання свого імені та образу у брендингових цілях...
 85-річний духовний лідер Тибету Далай-лама прищепився вакциною Covishield
Світ
 85-річний духовний лідер Тибету Далай-лама прищепився вакциною Covishield
Далай-лама закликав і інших людей не нехтувати щепленням, оскільки воно може запобігти серйозним проблемам...
 Литва ні за яких обставин не видасть Білорусі Тихановску. Швидше пекло замерзне
Світ
Литва ні за яких обставин не видасть Білорусі Тихановску. Швидше пекло замерзне
5 березня генпрокуратура Білорусі повідомила, що направила у Литву запит про видачу Світлани Тихановскої «для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти держави»...
Майк Помпео допустив свою участь у президентських виборах 2024 року замість Трампа
Світ
Майк Помпео допустив свою участь у президентських виборах 2024 року замість Трампа
Майк Помпео, який очолював Держдеп США в адміністрації президента Дональда Трампа, в етері Fox News заявив, що він може і готовий балотуватися на посаду глави держави на наступних виборах...