Боррель - Зеленському: ЄС не благодійна організація чи банкомат

Боррель - Зеленському: ЄС не благодійна організація чи банкомат

22 вересня 2020 Жозеп Боррель вперше відвідав Україну з часу обрання його на посаду Високого представника ЄС. Він зустрівся з Президентом Володимиром Зеленським, а також з міністрами оборони і закордонних справ, з головою Комітету Верховної Ради з антикорупційної політики та представниками антикорупційних неурядових організації і представниками ОБСЄ в Україні.

Про це йдеться у доповіді Високого представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки "Жозеп Боррель: Україна має продовжувати реформи", яку опублікувано на сайті Представництва Європейського Союзу в Україні.

"Найбільш зворушливою частиною моєї поїздки стали відвідини меморіального комплексу на Майдані, присвяченому Небесній Сотні – людям, яких було вбито снайперами поблизу Майдану Незалежності у лютому 2014 року... Війна на сході України забрала 13 тисяч життів і змусила 2,4 мільйона людей залишити свої домівки. Ці відвідини дозволили мені глибоко відчути те, через що пройшли українці." - написав свої враження Високий представник.

Разом з тим Боррель нагадав, що від початку визвольної боротьби України від загарбників та побудови демократичного правового суспіьства,  ЄС підтримував Україну як її найпотужніший та найнадійніший партнер у сферах економічної інтеграції, підтримки процесу реформ та захисту суверенітету і територіальної цілісності України. Відтоді Україна отримала від Євросоюзу 14 мільярдів євро, що є безпрецедентним рівнем підтримки.

Обрання Володимира Зеленського Президентом у квітні 2019 року було знаком рішучої готовності українців боротися проти корупції та послабити владу олігархів у країні, підкреслив представник ЄС. 

Проте, на думку багатьох оглядачів, останнім часом темпи реформ після заявленого "турборежиму" сповільнились, зокрема виконання зобов'язань в рамках Угоди про асоціацію. Зміна уряду на початку березня та звільнення реформаторів стали тривожними сигналами щодо готовності протистояти корупційним інтересам. Попри це, Президент Зеленський продовжує залишатись джерелом надії: громадяни все ще очікують, що він втілить свої обіцянки щодо реформ та змін, з огляду на які він був обраний. 

"Як я вже сказав президенту, ЄС не є благодійною організацією або банкоматом. Найкращий спосіб підтримати Україну для нас – це допомогти у реформуванні країни. Але лише українці власноруч можуть втілити ці реформи", - написав Боррель.

Він нагадав, що Євросоюз допомагає Україні боротися з коронавірусом, виділивши понад 190 млн євро.

Боррель зазначив, що олігархи зберігають вплив і вони володіють більшістю національних телеканалів.

"Свобода інформації є киснем демократії, а незалежні медіа мають вирішальне значення в зусиллях України щодо забезпечення стійкого інформаційного простору та активного громадянського суспільства", - зазначив дипломат.

Високий представник підкреслив, що цей короткий візит до України cпонукав його взяти на себе ще більше зобов'язання зробити все можливе протягом його перебування на посаді для того, аби підтримка Євросоюзу могла призвести до значних змін на краще для населення України та перспектив миру в регіоні.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Оголошено перші результати екзит-полів
Політика
Оголошено перші результати екзит-полів
В Україні оприлюднено перші дані екзит-полів на місцевих виборах, які пройшли в країні 25 жовтня....
Олег Ляшко, ледь попадаючи в ноти, заспівав «Не відступай». Поплавський відпочиває
Політика
Олег Ляшко, ледь попадаючи в ноти, заспівав «Не відступай». Поплавський відпочиває
Лідер Радикальної партії свого імені Олег Ляшко, який, незважаючи на численні звинувачення у нетрадиційній орієнтації, нещодавно став батьком, вирішив спробувати свої сили у шоу-бізнесі...
У Слузі народу заговорили про розпуск парламенту
Політика
У Слузі народу заговорили про розпуск парламенту
Якщо в парламенті не сформують коаліцію, то президенту доведеться розпустити Раду...
У «Слузі народу» хочуть скасувати другий тур виборів мера Києва
Політика
У «Слузі народу» хочуть скасувати другий тур виборів мера Києва
Депутатами від «Слуги народу» у ВР зареєстрована постанова, що скасовує повторне голосування на місцевих виборах ...
Нардепи зібралися звільнити одного з міністрів
Політика
Нардепи зібралися звільнити одного з міністрів
У Верховній Раді зареєстрували проект постанови про звільнення міністра економіки Ігоря Петрашка....