Борис Джонсон має намір повернути фунти та унції у британські магазини

Борис Джонсон має намір повернути фунти та унції у британські магазини

Прем'єр-міністр Великобританії має намір повернути стару систему мір та ваг у британські магазини, надавши фунтам та унціям рівний статус із кілограмами та грамами, повідомила 29 травня газета Mirror з посиланням на джерела. Зараз традиційні британські одиниці можна використовувати лише на додаток до метричних.

Офіційно про повернення старої імперської системи має бути оголошено 3 червня. Борис Джонсон та інші автори ідеї мають намір приурочити заяву до урочистостей на честь платинового ювілею правління Єлизавети II, яка зійшла на британський престол 70 років тому.

Mirror пояснює, що в офісі прем'єр-міністра сподіваються у такий спосіб завоювати симпатії прихильників відділення Великобританії від Європи, так званих «брекситерів». Партії Джонсона зараз гостро потрібні голоси максимально широкого кола виборців на тлі скандалу з вечірками за участю прем'єр-міністра у його резиденції на Даунінг-стріт у розпал коронавірусу. 

"Ініціатива Джонсона - це перемога для "мучеників метричної системи", але в ширшому сенсі це реверанс у бік тих, кого дратує втручання ЄС у традиційне англійське життя", - пише Mirror.

Великобританія почала використовувати метричну систему мір як основну у 1995 році, а з 2000 року, коли набула чинності директива Євросоюзу про систему мір і ваг, закон прямо зобов'язав продавців використовувати її в обов'язковому порядку при відпустці свіжих продуктів. Mirror зазначає, що вказувати ціну в фунтах (453 г) та унціях (28,3 г) не заборонено, але використовуватись стара система має на додаток до метричної, а не замість неї.

У британців навіть з'явилися згадані вище "мученики метричної системи", тобто люди, які постраждали за віру в фунти. Один із них — бакалійник, якого 2001 року притягнули до відповідальності за ціни, вказані лише у фунтах. Чоловік вирішив відстоювати своє право на традиційні засоби вимірювання в судовому порядку, позови затягнулися на три роки і навіть дійшли до Палати лордів, хоча починалося все з продажу зв'язки бананів за 34 пенси.

При цьому перевести з фунтової системи до метричної без калькулятора достатньо важко. Як зазначає Mirror, для багатьох британців віком до 40 років використання ярдів, унцій та інших старих мір довжини та маси буде викликати труднощі, тоді як з метричною системою вже знайомі всі. Проте важливим є символічний момент, зазначає Mirror.

"Британці із задоволенням використовували і використовують зараз і метричну, і імперську систему в повсякденному житті, але для уряду добре відобразити той факт, що ми тепер можемо вільно змінити правила", - наводить джерело Mirror один із аргументів партії Джонсона.

Більше того, під час передвиборної кампанії 2019 року Джонсон дав слово повернути фунти та унції до магазинів, тому зараз він виконує обіцянку. Тоді політик називав використання імперських мір «старовинною свободою» громадян Великобританії та проголошував повернення традиційних мір і ваг «у нову еру щедрості та толерантності».

Великобританія зараз використовує метричну систему не лише коли йдеться про покупку вагових товарів. Наприклад, спідометри британських автомобілів розмічені за милі на годину, а не за кілометри на годину. Пиво у пабах теж подають пінтами, а не літрами. Також імперську систему досі зберігають у трьох інших країнах світу — США, М'янмі та Ліберії.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Французька компанія «Леруа Мерлен» оголосила про завершення роботи в росії
Економіка
Французька компанія «Леруа Мерлен» оголосила про завершення роботи в росії
Контроль над компанією буде переданий місцевому менеджменту, який має зберегти всі робочі місця для 45 тисяч співробітників...
Американський IT-гігант Amazon звільнить 9000 людей заради скорочення витрат - CNBC
Економіка
Американський IT-гігант Amazon звільнить 9000 людей заради скорочення витрат - CNBC
Це другий раунд скорочень, що відбувся за першою хвилею, яка почалася в листопаді 2022 року і тривала до січня 2023 року...
На росії запропонували включити витрати на роботу ППО в платежі за комуналку
Економіка
На росії запропонували включити витрати на роботу ППО в платежі за комуналку
Жителів Брянської області рф хочуть зобов'язати платити за протиповітряну оборону...
Виплати 9000 грн через Дію виявилися шахрайством
Економіка
Виплати 9000 грн через Дію виявилися шахрайством
У Facebook та Telegram в Україні масово поширюються оголошення про виплату 9000 грн соцдопомоги через Дію на картки Ощадбанку та Райффайзен Банку...
G7 має намір зберегти стелю цін на російську нафту на рівні $60 за барель - WSJ
Економіка
G7 має намір зберегти стелю цін на російську нафту на рівні $60 за барель - WSJ
Естонія, Литва та Польща запропонували знизити ціну на нафту з росії з 60 до $51,45 за барель...