Угруповання «ДНР» та «ЛНР» представили так звану доктрину «Русский Донбасс» — вона не передбачає входження до складу Росії, але в ній прописане захоплення всіх територій Донецької та Луганської областей України.

Про це повідомив ватажок «ДНР» Денис Пушилін під час виступу на форумі в Донецьку, якого цитують «Новости Донбасса».

Він розповів, що так звана доктрина, зокрема, включає сім кроків, які «Л/ДНР» планують виконати у «найближчій перспективі». Зокрема, йдеться про «припинення військових дій, усунення військової загрози для населення». А також «встановлення контролю ДНР і ЛНР над усіма територіями колишніх Донецької та Луганської областей».

 

У «доктрині» автори не вказали як завдання входження «Л/ДНР» до складу Росії. Водночас заявили про намір домогтися «поглибленої економічної інтеграції з Росією», «комплексну інтеграцію підприємств Донбасу з російською промисловістю».

Також вказана «інтенсифікація соціокультурних, науково-освітніх та інших зв'язків між ДНР, ЛНР і РФ».Видання також вказує, що під час форуму організатори планують ухвалити резолюції за результатами обговорення цієї «доктрини».

«Перемир'я» на Донбасі

Новий режим припинення вогню на Донбасі почав діяти з 27 липня 2020 року. Понад місяць його головним досягненням вважалося те, що немає втрат серед військових. Проте, тепер за час «перемир'я» загинуло уже шестеро українських військових.

На 42-й день «перемир'я», 6 вересня, бойовики обстріляли позиції української армії на Луганщині, один військовий дістав поранення. Того ж дня інший військовий унаслідок обстрілу бойовиків загинув.

Опівночі 30 жовтня загинули ще двоє військових. 24 листопада внаслідок вогнепального поранення снайпера помер іще один український військовий. 11 січня внаслідок обстрілу бойовиків поблизу Пісків загинув п'ятий військовий, 21 січня — ще один.

Крім того, час від часу українські військові підриваються на вибухових пристроях, яких уздовж лінії зіткнення багато. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.