Близько 5 мільйонів українців вже отримали статус біженців у країнах Європи - ООН

Понад 4,8 мільйона українців були зареєстровані як біженці по всій Європі після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого. Про це повідомили у четвер, 9 червня, у Верховному комісаріаті ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
"Війна в Україні викликала одну з найбільших міграційних криз у світі", - цитує агентство France-Presse заяву ООН.
Загалом 4 816 923 українців було зареєстровано як біженці у 44 європейських країнах з 24 лютого, згідно з останніми даними, опублікованими онлайн оонівським комісаріатом.
Загалом країну залишили набагато більше людей: до 7 червня було зафіксовано понад 7,3 млн перетинів кордонів України на виїзд (без подальшої реєстрації повернень до країни).
2,3 мільйона українців повернулися на батьківщину, повідомили в УВКБ. За словами представників ООН, вони повертаються, щоб відвідати родичів, перевірити своє майно, повернутися на роботу чи допомогти виїхати іншим.
За даними ООН, 90% українців, які втекли від війни за кордон, складають жінки та діти, тоді як чоловіки віком від 18 до 60 років змушені залишатися, оскільки можуть бути мобілізовані для служби в армії.
За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ) ООН, понад 8 мільйонів українців стали переміщеними особами усередині країни внаслідок війни.
За даними УВКБ, більше половини зафіксованих перетинів українського кордону припало на Польщу: 3,8 млн людей прибули на польську територію, з них 1,15 млн були зареєстровані на місці як біженці. Сотні тисяч українців знайшли притулок в інших сусідніх країнах, таких як Угорщина, Румунія, Словаччина чи Молдова, кожна з яких офіційно зареєструвала десятки тисяч біженців.
Але більшість зареєстрованих біженців знаходяться в інших європейських країнах: близько 780 000 – у Німеччині, майже 367 000 – у Чеській Республіці, понад 118 000 – в Іспанії та десятки тисяч в інших державах.
"Рівень солідарності з біженцями в європейських країнах залишається винятковим", - зазначають в УВКБ, нагадуючи про особливий режим тимчасового захисту, який швидко надають українським біженцям країни Європейського союзу.
За даними УВКБ ООН, з початку вторгнення понад 1,1 мільйона людей примусово, або за власним бажанням, виїхали з України до росії та майже 17 000 – до Білорусі. Дані щодо кількості повернень до України з цих двох країн відсутні, зазначає агентство France-Presse.
Український Дощ писав раніше, що Європарламент затвердив резолюцію щодо надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.