Близько 5 мільйонів українців вже отримали статус біженців у країнах Європи - ООН

Близько 5 мільйонів українців вже отримали статус біженців у країнах Європи - ООН

Понад 4,8 мільйона українців були зареєстровані як біженці по всій Європі після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого. Про це повідомили у четвер, 9 червня, у Верховному комісаріаті ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

"Війна в Україні викликала одну з найбільших міграційних криз у світі", - цитує агентство France-Presse заяву ООН.

Загалом 4 816 923 українців було зареєстровано як біженці у 44 європейських країнах з 24 лютого, згідно з останніми даними, опублікованими онлайн оонівським комісаріатом.

Загалом країну залишили набагато більше людей: до 7 червня було зафіксовано понад 7,3 млн перетинів кордонів України на виїзд (без подальшої реєстрації повернень до країни).

2,3 мільйона українців повернулися на батьківщину, повідомили в УВКБ. За словами представників ООН, вони повертаються, щоб відвідати родичів, перевірити своє майно, повернутися на роботу чи допомогти виїхати іншим.

За даними ООН, 90% українців, які втекли від війни за кордон, складають жінки та діти, тоді як чоловіки віком від 18 до 60 років змушені залишатися, оскільки можуть бути мобілізовані для служби в армії.

За оцінками Міжнародної організації з міграції (МОМ) ООН, понад 8 мільйонів українців стали переміщеними особами усередині країни внаслідок війни.

За даними УВКБ, більше половини зафіксованих перетинів українського кордону припало на Польщу: 3,8 млн людей прибули на польську територію, з них 1,15 млн були зареєстровані на місці як біженці. Сотні тисяч українців знайшли притулок в інших сусідніх країнах, таких як Угорщина, Румунія, Словаччина чи Молдова, кожна з яких офіційно зареєструвала десятки тисяч біженців.

Але більшість зареєстрованих біженців знаходяться в інших європейських країнах: близько 780 000 – у Німеччині, майже 367 000 – у Чеській Республіці, понад 118 000 – в Іспанії та десятки тисяч в інших державах.

"Рівень солідарності з біженцями в європейських країнах залишається винятковим", - зазначають в УВКБ, нагадуючи про особливий режим тимчасового захисту, який швидко надають українським біженцям країни Європейського союзу.

За даними УВКБ ООН, з початку вторгнення понад 1,1 мільйона людей примусово, або за власним бажанням, виїхали з України до росії та майже 17 000 – до Білорусі. Дані щодо кількості повернень до України з цих двох країн відсутні, зазначає агентство France-Presse.

Український Дощ писав раніше, що Європарламент затвердив резолюцію щодо надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Нардеп ВР Вацак став одним з перших у Європі власником електричного Роллс-Ройсу
Україна
Нардеп ВР Вацак став одним з перших у Європі власником електричного Роллс-Ройсу
У Києві помічено електричний Rolls-Royce Spectre. Один із перших у Європі...
Данілова звільнено з РНБО, він буде послом
Україна
Данілова звільнено з РНБО, він буде послом
Президент України Володимир Зеленський змінив секретаря Ради національної безпеки і оборони та голову Служби зовнішньої розвідки...
 Порушено справу проти голови Антимонопольного комітету після гучного сюжету ЗМІ про збагачення
Україна
Порушено справу проти голови Антимонопольного комітету після гучного сюжету ЗМІ про збагачення
Після розслідування «Схем» про майно родини Кириленка на 70 мільйонів щодо посадовця озпочали кримінальне провадження...
“Миші, які бігали по нам ночами, зранку були контужені
Україна
“Миші, які бігали по нам ночами, зранку були контужені": Козловський про ворожі обстріли на фронті
Співак та військовий ЗСУ розповів один з найстрашніших моментів на фронті...
Росіяни вбили маму української спортсменки
Україна
Росіяни вбили маму української спортсменки
Українська спортсменка Світлана Малькова готувалася до змагань зі стрибків на батуті, щоб поборотися за олімпійську ліцензію, а тим часом росіяни вбили її матір....