Блаженніший Святослав подякував кардиналу Теодору Інніцеру

Блаженніший Святослав подякував кардиналу Теодору Інніцеру

У вівторок, 12 листопада 2019 року, у Відні під час церемонії урочистого відкриття меморіальної дошки на пам’ять про допомогу архиєпископа Віденського кардинала Теодора Інніцера жертвам Голодомору в Україні, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав наголосив на тому, що необхідно пам’ятати про Голодомор – геноцид українського народу, а також докладати зусиль, щоб подібні злочини ніколи не повторилися. А якщо забути про ці події та злочинні ідеології, які їх спричинили, то вони мають шанс статися знову.

Захід відбувся за ініціативи кардинала Крістофа Шенборна за участю представників християнських Церков, єврейської громади Відня та світської влади. З вітальним словом, поруч із кардиналом Шенборном та рабином Відня, виступив і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Голодомор – штучний голод, геноцид в Україні в 1932-1933 рр., як і раніше, є відкритою раною – на тілі й душі – українців в усьому світі. Злочин, який стався у той час в Україні, був скерований проти українських людей, які працювали на найродючішій у Європі землі. Організувавши конфіскацію всіх видів продуктів харчування та ізолювавши регіон війська, злочинна влада створила найефективнішу і найдешевшу зброю масового знищення, яка вбивала всіх присутніх на цій території: українців, євреїв, німців, а також всіх тих, хто не годився з політикою Сталіна, – підкреслив Предстоятель.

На його думку, постать митрополита Андрея Шептицького відіграла важливу роль щодо інформування європейців про те, що в Україні відбувався голод. Ба більше, він докладав великих зусиль, аби допомогти постраждалим.

Коли ця катастрофа «спалахнула», то митрополит Андрей Шептицький зі своїми єпископами у Західній Україні щодня із радянської частини України почав отримувати тривожні новини від очевидців. Тоді Церква була єдиним голосом, який промовляв від імені невинних, «безголосих» та безпорадних жертв. Митрополит Андрей відразу намагався повідомити європейців про такі злочинні дії, внаслідок яких загинуло понад вісім мільйонів українців. 24 липня 1933 року він зробив звернення від імені українських католицьких єпископів, яке назвав «Україна в передсмертних судорогах», та організував міжнародну кампанію щодо порятунку людей, які помирають від голоду, – зауважив Глава УГКЦ.

Першим відгукнувся на звернення митрополита Андрея Шептицького саме віденський кардинал Теодор Інніцер, який написав власне звернення до всього світу. Він був першим і єдиним серед католицьких європейських лідерів, який організував міжнародний та міжрелігійний комітет разом із православними, протестантськими, вірменськими та єврейськими громадами, щоб пробудити свідомість громадської думки, а також зібрати гуманітарну допомогу та інформувати світ про голод, який тоді був в Україні і який радянська держава вперто заперечувала на кожному рівні та в будь-якій ситуації в усьому світі.

Сьогодні для мене велика честь тут, у Відні, разом з кардиналом Крістофом Шенборном, наступником кардинала Теодора Інніцера, моїми братами єпископами Православної Церкви та нашими протестантськими братами, разом з головним рабином Відня та єврейською, вірменською громадами в Австрії бути голосом «безголосих» жертв Голодомору, а також вшанувати їхню пам’ять. Адже поки злочин замовчується, він продовжує вбивати. Саме тому ця подія справді має терапевтичне та цілюще значення для нас, українців, – зазначив Блаженніший Святослав і подякував усім присутніми за підтримку та солідарність.

Та згодом додав:

Відкриваючи цю меморіальну дошку, присвячену кардиналу Теодорові Інніцеру, від імені українського народу я хотів би висловити подяку йому за героїчні вчинки, які він зробив за свого життя!

Відтак відбулося відкриття пам’ятної дошки про допомогу Теодора Інніцера жертвам Голодомору. За особистим рішенням кардинала Шенборна, вона була розміщена на почесному місці – у приміщенні Архиєпископського палацу біля парадного входу.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
 4 грудня православні та греко-католики відзначають введення в храм Пресвятої Богородиці
Релігія
4 грудня православні та греко-католики відзначають введення в храм Пресвятої Богородиці
Свято введення в храм Пресвятої Богородиці, яке Східна Церква відзначає 4 грудня належить до 12 найбільших церковних свят...
Польські мусульмани вибачилися за календар з «російським Кримом»
Релігія
Польські мусульмани вибачилися за календар з «російським Кримом»
Релігійне Об’єднання мусульман Польщі назвало «редакційною помилкою» напис «Російська Федерація» під зображенням кримських мечетей у релігійному календарі на 2021 рік...
Архиєпископ Хризостом  ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»
Релігія
Архиєпископ Хризостом ІІ: «Мене не турбує те, що росіяни виключили моє ім'я з Диптихів»
Те, що Російська Церква перервала євхаристійне єднання та вилучила моє ім’я зі своїх Диптихів, мене не турбує взагалі, бо такої “православності”, яку просувають росіяни, я б не хотів...
Андріївську церкву в Києві відкриють після п’яти років реставрації
Релігія
Андріївську церкву в Києві відкриють після п’яти років реставрації
Відкриття відбудеться 12 грудня в режимі онлайн, а 13 грудня в церкві пройде перша служба...
На алеї Героїв Небесної cотні освятили Дзвін гідності
Релігія
На алеї Героїв Небесної cотні освятили Дзвін гідності
Відбулося освячення Дзвону гідності на Майдані біля каплиці Архистратига Михаїла та Українських новомучеників УГКЦ...