[]

Бізнесмени-емігранти з України розповіли, як виживають під час карантину в США

Бізнесмени-емігранти з України розповіли, як виживають під час карантину в США

Українці в США, в тому числі бізнесмени, розповіли порталу Голос Америки про те, як ставляться до зняття карантинних обмежень для сфери обслуговування.

Першим штатом США, який швидко вийшов з карантину, стала Джорджія. Губернатор вже дозволив повернутися до роботи більшості компаній в сфері послуг, зокрема салонам краси, ресторанам та спортзалам. Проте, американці обережно поставилися до зняття обмежень, а деякі власники бізнесу не поспішають приступати до роботи. І подібна ситуація спостерігається по всій країні, розповіли українці, які проживають в США.

Зокрема, Наталя Ониськів, що мешкає в Атланті, виступає проти швидкого зняття обмежень, але вважає, що салони краси можуть працювати в безпечному режимі. Вона вже встигла оцінити умови обслуговування на свій досвід під час відвідування перукарні.

«Я відчувала себе абсолютно комфортно. На мене ніхто не дихав, ніхто не кашляв. Весь персонал в рукавичках, в масках. Це, напевно, залежить від салону, зокрема від його власників, від відвідувачів», - каже Наталя.

А ресторанам і спортзалах, вважає дівчина, відкриватися ще зарано, адже там дуже складно дотримуватися правил безпеки.

«У найближчі кілька тижнів я не піду ні в ресторан, ні в спортзал. Хоча я знаю ентузіастів, які з нетерпінням чекають відкриття цих закладів».

Самі ж власники малого бізнесу в Джорджії зіткнулися з дилемою: ризикувати і відкриватися або ж продовжувати втрачати прибуток.

Українка з Феодосії Ліза Саріташ та її чоловік володіють п'ятьма ресторанами в Атланті. Відкривати свої заклади вони не поспішають.

«Ми вирішили залишитися закритими, адже у нас в пріоритеті безпеку наших гостей, а також наших працівників і команди. Вважаємо, що поки не готові відкритися».

Через два-три тижні ситуація може змінитися, але наразі тільки два ресторани Лізи готують їжу на виніс. Таким чином, говорить ресторатор, вони намагаються підтримати працівників, які не отримують допомогу по безробіттю, тому що не потрапляють під затверджені державою критерії.

На Півночі США, в Чикаго, залишається закритим ресторан української кухні «Тризуб». Його власник Мирон Левицький каже, що формат приготування їжі на винос для них не спрацювала. Ресторан зробив виняток тільки на Великдень - вони продавали святкові кошики з домашніми пасками і ковбасами.

В Іллінойсі, на відміну від Джорджії, влада поки не планують знімати карантинні обмеження. Левицький, у якого на першому місці стоїть безпека і унікальна атмосфера його закладу, не думає відкриватися в травні, але будує плани на червень.

«Можливо, потрібно буде носити маски, сидіти на відстані один від одного. Ми хочемо відкритися і працювати. Але працювати в більш приємних обставин. Ми не зацікавлені, щоб ресторан виглядав, як операційна», - каже власник «Тризуба».

І Мирон, і Ліза звернулися за допомогою від держави для рестораторів і працівників сфери обслуговування, але відповіді поки не отримали.

Ліза, яка разом з чоловіком будувала цей бізнес довгих 14 років, каже, що їм доведеться починати все з нуля.

«На жаль, навіть після відкриття процес відновлення буде дуже тривалим. Мине не рік і не два, поки ми досягнемо результатів, які мали за станом на 19 березня. Правда, у нас тепер більше досвіду».

Наразі бізнесмени не втрачають оптимізму. У даній ситуації вони не бачать іншого виходу, ніж залишатися вдома, захищати свій бізнес і працівників, а головне сподіватися тільки на краще.

Фото: скріншоти відео

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
СКУ вшанували пам’ять героїв боротьби з тоталітаризмом
Події
СКУ вшанували пам’ять героїв боротьби з тоталітаризмом
Свiтовий Конґрес Українців з нагоди Міжнародного дня героїв боротьби з тоталітаризмом віддав шану пам’яті усім, хто виступав проти такого режиму...
У Франції вшанували пам'ять Симона Петлюри
Події
У Франції вшанували пам'ять Симона Петлюри
У Парижі віддали шану пам'яті видатному українському громадсько-політичному й державному діячу України Симону Петлюрі...
У Світовому Конґресі Українців вшанували борців за волю і незалежність України
Події
У Світовому Конґресі Українців вшанували борців за волю і незалежність України
СКУ віддав шану всім героям України, які самовіддано воювали за нашу землю та свободу: від козаків до воїнів Української Повстанської Армії, від Січових Стрільців до героїв Небесної Сотні...
У Канаді відкриється масштабна експозиція української вишивки
Події
У Канаді відкриється масштабна експозиція української вишивки
Понад 750 вишитих подушок, створених українськими канадськими майстрами, представлять на виставці, яка відкриється 2 червня в Едмонтоні...
СУМ Америки заохочує юнацтво взяти участь у віртуальних таборах
Події
СУМ Америки заохочує юнацтво взяти участь у віртуальних таборах
Крайова Управа Спілки Української Молоді в Америці прийняла рішення відмінити табори цього року на Оселі в Елленвілі, Нью-Йорку. Також, літні табори не відбудуться на оселях Бескид, Хортиця, та Холодний Яр...