[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

Більше права на помилки в нас нема

Більше права на помилки в нас нема

Рік тому ми з Sophia Taran вдягли вишиванки і пішли на вибори. Так ми показували, що голосували за продовження розвитку всього українського, що відродилося і з’явилося від 2014 року... І до чого ми мали щастя бути дотичним.

Минув лише рік. Українське перестало бути пріоритетом. Українське кіно ледь вдалося врятувати від планів уряду вбити його фінансування «в нуль». 

В Раді постійно виникають ініціативи, як змінити, або відтермінувати закон про мову, квоти і навіть як змінити заборону російського кіно.

Українське змінилося на #какаяразніца .

За цей рік Україна точно суттєво втратила свої зовнішньополітичні позиції. Підхід «нічого про Украіну без України» змінився на мінські домовленості Єрмака про переговори з сепаратистами за посередництва «Росії-миротворця».

Відведення військ призвело до втрати стратегічних позицій, і... до посилення обстрілів та збільшення кількості смертей.

Обіцянка економічного росту в 40% поки що змінилася прогнозом про мінус 7% ВВП лише цього року...

Справедливість і розслідування справ Майдану перетворилися на адвоката Януковича в ДБР та політично мотивовані переслідування самих майданівців і активістів.

Красива політтехнологічна Теза про «нульову толерантність до корупції» розбилася об реальність продажу посад, відмивання мільярдів ПДВ з бюджету в інтересах «особи номер 1» та Офісу Президента.

Обіцянка публічних і жорстких розмов з олігархами змінилася таємними зустрічами, проханнями, заграванням з Коломойський під загрозою дефолту, зміною уряду з людьми Пінчука на уряд з людьми Ахметова, призначеннями олігархів замінниками губернаторів.

В такому слабкому стані держава та управлінська вертикаль не була ще ніколи. «Ліфт» в турборежимі виніс на верхи тих, хто зеленого уявлення не має, що таке необхідні компетенції. Звідси - яскраві флеш-моби про «Маю право на помилку»...

Вони не просто мають це право. Вони регулярно ним користуються і роблять помилки.

Але чим далі, тим менше прав на помилку лишається в країни. Україна змушена виживати вже в нових геополітичних умовах пандемії, світової економічної рецесії, глобальних екологічних загроз. Виживати самою, без допомоги ззовні.

В таких умовах ціна помилки виростає в рази. Кожна помилка - це мільйони безробітних, це мільярди недоотриманих коштів, це, зрештою, багато людських життів. І це, зрештою, ціна державності і її майбутнього.

ПреЗЕдент почався з помилки. Через рік ми зрозуміли: більше права на помилки в нас нема.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Приходить усвідомлення, що ця війна надовго. Дай Бог, аби рік, а не роки
Закон про медіа приводить медійне законодавство у відповідність із термінологією ЄС. Але є але
З 2014 року головними пріоритетам країни стали армія, мова, віра та європейська і євроатлантична інтеграція
Декілька ключових тенденцій, на які вплинула війна і які визначатимуть майбутнє