Більше половини українців не вважає себе одним народом з росіянами, - опитування

Більше половини українців не вважає себе одним народом з росіянами, - опитування

Більшість українців «історично і духовно» не вважають себе одним народом з російськими і не згодні із заявами президента Росії Володимира Путіна про "один народ". Респондентів попросили оцінити слова Путіна про те, що "росіяни та українці - один народ, який належить до одного історичного і духовного простору". Більше половини учасників опитування сказали, що не згодні з цим твердженням.

Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг", що проводилось 23-25 липня.

Результати опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» протягом 23-25 липня 2021 року. Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). На основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибіркова сукупність:  2500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,0%. Терміни проведення: 23-25 липня 2021 року.

От кого произошли украинцы тайна прошлого народа

1. Більшість опитаних (55%) не погодидися із нещодавньою заявою Президента Росії Путіна, що «росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору», 41%  – з цим згодні. На Сході, а також серед прихожан УПЦ МП з такою думкою погоджуються більше 60%. Серед мешканців Західного регіону, навпаки, більше 70% незгоді з цим. Більше 80% виборців Опозиційної платформи, партій Мураєва і Шарія погоджуються з тезою про «один народ».

 

Тих, хто погоджується з Путіним, теж чимало - 41%. В основному це електорат "Опозиційної платформи", партій Мураєва та Шарія. Серед виборців "Батьківщини" таких 45%, "Голосу" - 40%, "Слуги народу" - 35%. Водночас виборці "Європейської солідарності", "Свободи", "Сили і честі", "Української стратегії Гройсмана" категорично відкидають тезу про "один народ".

Погоджуються з Путіним в основному мешканці східних і південних областей, а також віряни Московського патріархату. Серед парафіян Православної церкви України таких набагато менше, а в Українській греко-католицькій церкві взагалі мало.

 

2. Переважна більшість респондентів також відмовилися визнати Росію спадкоємицею Київської Русі - 75% опитаних сказали, що це Україна. Порівняно з 2008 роком цей показник зріс більш ніж утричі.

 

Крім цих питань, резльтати опитування демонструють, що

  • Напрям руху країни як правильний оцінюють чверть опитаних (25%), як неправильний – 67%, не змогли відповісти – 8%. Відносно більше тих, хто оцінює напрям розвитку країни як правильний, серед молоді.
  • Рейтинг довіри до політиків очолює Володимир Зеленський, якому довіряють 45% опитаних, не довіряють – 52%. Юлії Тимошенко довіряють 31%, не довіряють – 68%. Юрію Бойку довіряють 25%, не довіряють – 57%. Петру Порошенку  довіряють 26%, не довіряють – 72%. Віктору Медведчуку довіряють 18%, не довіряють – 70%. Денису Шмигалю довіряють 16%, не довіряють – 51%,  не чули про такого – 28%.
  • Якби найближчим часом відбулися вибори Президента, то 27,7% проголосували б за В.Зеленського (серед тих, хто голосуватиме та визначився з вибором). 13,4% підтримали б П.Порошенка, 11,4% – Ю.Тимошенко,10,1% – Ю.Бойка, 7,8% – І.Смешка, 6,1% – В.Гройсмана, 6,0% – Є.Мураєва, 4,1% – Д.Разумкова. Підтримка інших кандидатів нижче 3%.

Тимошенко в другому турі із Зеленським чи Порошенком? - експертне  опитування - портал новин LB.ua

  • Парламентський рейтинг очолює партія «Слуга народу», яку готові підтримати 24,1% серед тих, хто буде голосувати та визначився із вибором. За партію «Європейська солідарність» – 14,3%, «Батьківщина» – 12,8%, «Опозиційна платформа – За життя» – 12,4%. Рейтинг інших політичних сил значно нижчий. Так, партію «Українська  стратегія Гройсмана» підтримують 5,0%, Радикальну партію і партію Мураєва «Наші» по 4,8%, «УДАР Віталія Кличка» – 4,3%, партію «Сила і честь» – 4,1%, партію «Свобода» – 3,4%. Рейтинг інших політичних сил – менше 3%. 
  • 45% опитаних підтримують надання Томосу про автокефалію Православній Церкві України, 19% – не підтримують, для 31% – це байдуже. Найбільша підтримка надання Томосу серед мешканців Заходу і Центру, людей старшого віку, а також тих, хто відносить себе до греко-католиків та ПЦУ. Негативно ставляться до надання Томосу виборці Опозиційної платформи, партій Мураєва і Шарія.

Большинство граждан считают, что украинский должен быть единственным  государственным языком

Раніше стало відомо, що переважна більшість українців вважають конфлікт в Донбасі війною між Росією і Україною. Виключно громадянським протистоянням бойові дії між Києвом і самопроголошеними республіками називають не більше семи відсотків жителів України.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський відреагував на заяви Путіна жартом: якби українці та росіяни були одним народом, у Москві в обігу були б гривні.

Теги
Схожi
У Львові незабаром може з'явитися Американський дім. Садовий зустрівся з амбасадоркою
Україна
У Львові незабаром може з'явитися Американський дім. Садовий зустрівся з амбасадоркою
Мер Андрій Садовий обговорив з тимчасово повіреною у справах США в Україні Крістіною Квін відкриття Американського дому у Львові

...
З 25 вересня по 8 жовтня Нацполіція України переходить на посилений режим роботи
Україна
З 25 вересня по 8 жовтня Нацполіція України переходить на посилений режим роботи
Поліцейські будуть працювати понаднормово, але не більш як 12 годин на добу і шість днів на тиждень...
Всього за рік Україна піднялася в рейтингу Цифрової якості життя на 18 позицій
Україна
Всього за рік Україна піднялася в рейтингу Цифрової якості життя на 18 позицій
Україна демонструє найвищі показники за доступністю інтернету та кібербезпеки, але водночас показує суттєво нижчі результати у сфері електронного урядування...
Рада не підтримала законопроєкти про тотальне впровадження касових апаратів
Україна
Рада не підтримала законопроєкти про тотальне впровадження касових апаратів
Верховна Рада провалила голосування законопроєктів №2644 та №2645. Вони посилювали фіскальний тиск на підприємців, розширюючи сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій...
Друзі пішли по гриби, заблукали і загинули: на Франківщині знайшли тіла двох чоловіків
Україна
Друзі пішли по гриби, заблукали і загинули: на Франківщині знайшли тіла двох чоловіків
Рятувальники знайшли тіла двох чоловіків, які шукали гриби та загубилися у лісі...