Більше 50 тисяч росіян іммігрували в Україну за сім останніх років

Більше 50 тисяч росіян іммігрували в Україну за сім останніх років

За десять місяців поточного року 2 857 громадян Російської Федерації отримали дозвіл на імміграцію в Україну. Про це повідомляє DW з посиланням  на інформацію Державної міграційної служби України (ДМСУ). Всього, за словами української міграційної влади, в цьому році 8 932 іноземців подали свої прохання на імміграцію, з них росіяни складають 32 відсотки.

В цілому з 2014 року до 1 листопада 2020 року українські міграційні документи отримали 51 779 громадян Російської Федерації. По роках цифри виглядають так:

  • у 2014 році отримали право на імміграцію в Україну 15 571 росіянин,
  • в 2015 - 9 830 осіб,
  • в 2016 - 8 049,
  • в 2017 - 6 823,
  • в 2018 - 5 868,
  • в 2019 - 4 781.

Дані охоплюють період з 2014 року, з моменту анексії Криму та окупації частини Донбасу. Військові дії, а пізніше і карантинні заходи через пандемію серйозно ускладнили міграцію громадян обох країн.

У статті 4 Закону України "Про імміграцію" перераховані тринадцять підстав, за якими іноземці можуть подавати прохання. Таким правом володіють, наприклад, діячі науки і культури, імміграція яких відповідає інтересам України, висококваліфіковані фахівці, особи, які інвестували в економіку України не менше 100 тисяч доларів США, прямі родичі громадян України, особи, які мають право на придбання українського громадянства за територіальним походженням , а також прослужили у Збройних Силах України не менше трьох років. До речі, іноземцям-добровольцям уряд України в 2019 році навіть спростив порядок подачі документів на імміграцію.

Іноземці, які брали участь у збройних зіткненнях на Донбасі на стороні України, не тільки отримують право на законне проживання і роботу, а й часто стають її громадянами. Так, в 2019 році президент Володимир Зеленський надав громадянство чотирнадцяти іноземцям, які воювали за Україну, серед яких росіяни Юрій Савілов і Юлія Толопило.

Згідно з даними Державної міграційної служби України, з 2014 року до 1 листопада 2020 роки громадянами України стали 19 304 росіянина. Найбільше число, 11 860 осіб, отримали український паспорт по праву територіального походження, тобто вони самі або їхні родичі народилися чи постійно проживали до 24 серпня 1991 року на території сучасної України, або інших її державних формувань у 20-му столітті, наприклад, в Українській Народній Республіці.

Серед відомих росіян, які стали українськими громадянами, дочка Єгора Гайдара - Марія. Вона отримала український паспорт в 2017 році, була радником президента Порошенко на громадських засадах. В кінці 2016 року стало українським громадянином і ексдепутат Держдуми РФ Денис Вороненко, який незабаромзагинув у Києві від руки найманого вбивці.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Відсоток байдужих до релігії зріс, невіруючих стало менше, - соцопитування
Релігія
Відсоток байдужих до релігії зріс, невіруючих стало менше, - соцопитування
За результатами соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова, в Україні зменшився відсоток тих, хто вважає себе невіруючим...
В УПЦ МП вважають, що рішення Синоду Кіпрської Церкви не означає визнання ПЦУ
Релігія
В УПЦ МП вважають, що рішення Синоду Кіпрської Церкви не означає визнання ПЦУ
Митрополит Ніжинський і Прилуцький УПЦ МП Климент прокоментував рішення Синоду Церкви Кіпру щодо визнання ПЦУ...
Синод Кіпрської Церкви офіційно визнав ПЦУ
Релігія
Синод Кіпрської Церкви офіційно визнав ПЦУ
Синод Кіпрської Православної Церкви підтримав рішення Архиєпископа Хризостома визнати ПЦУ.. За таке рішення проголосували 10 представників Синоду ПЦК, а проти проголосували 7...
25 листопада УГКЦ вшановує священномученика Йосафата Кунцевича
Релігія
25 листопада УГКЦ вшановує священномученика Йосафата Кунцевича
Святий Йосафат – великий син волинської землі, най­більший Святий українського народу й Христової Церкви, за єдність якої він пролив свою кров і віддав життя...
«Думають тільки про себе»: Папа Франциск дорікнув супротивникам масок
Релігія
«Думають тільки про себе»: Папа Франциск дорікнув супротивникам масок
Глава Ватикану звинуватив антимасочнників в егоїзмі. Також коронавірус він називає вимушеною «зупинкою», під час якої можна переглянути, що слід змінити у житті...