Чи готова білоруська опозиція до розриву усіх зв'язків з Росією?

Чи готова білоруська опозиція до розриву усіх зв'язків з Росією?

Чи готова Координаційна рада опозиції Білорусі до контактів з Росією? Російські ЗМІ верещать, що так, опозиція поки що не наважується відкрито кинути виклик Кремлю.

Координаційна рада білоруської опозиції у середу обрала президію. Половина членів президії Координаційної ради - яскраві прихильники культурного і політичного розриву Білорусі з Росією, а половина притримується більш помірних поглядів. Це дає фальсифікатору виборів Олександру Лукашенку можливість розігрувати карту «проросійського політика» задля розколу протестувальників. 

До Координаційної ради наразі увійшли сім осіб. Це нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич, юристка Лілія Власова, лідер страйкового комітету Мінського тракторного заводу Сергій Дилевські, адвокат Максим Знак, довірена особа Світлани Тихановскої Ольга Ковалькова, керівник штабу екскандидата Віктора Бабарики Марія Колесникова та ексміністр культури Білорусі, колишній дипломат і посол в Іспанії, Португалії та Польщі, Павло Латушко.

Латушко - один з ідеологів культурного розриву Білорусі і Росії, затятий прихильник білорусизації країни і переведення білоруської мови на латинський алфавіт. 

Ольга Ковалькова - співголова партії Білоруська Християнська Демократія, що виступає за вихід Білорусі з Організації Договору щодо Колективної Безпеки (ОДКБ) і позбавлення російської мови статусу державної.

Нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич теж називає громадян Росії «агресивними і небезпечними для світу людьми», вважає російський народ «народом-негідником» і переконана, що « Білорусь ніколи не була Росією, вона була Польщею».

Масла у вогонь підсмажених російських ЗМІ підливає також «об'єднана демократична програма для республіки Білорусь», яка раніше була опублікована на офіційному сайті Світлани Тихановскої. У цій програмі є пункт про національну політику, в якому містяться заклики до зняття державного статусу з російської мови, розписані кроки щодо виходу країни з так званого Євразійського союзу, з ОДКБ і розриву всіх торгових зв'язків з РФ. 

Лукашенко намагається розігрувати карту «проросійського політика» і забрати в опозиційного руху симпатії проросійськи налаштованих громадян.

У четвер, 20 серпня, в Координаційній раді вперше зазвучали сентенції щодо того, що Росія маже таки залишитися стратегічним партнером Білорусі. Проте опозиція і далі виступає категорично проти Союзної держави.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
«Пекло для жінок»: Польщу заполонили тисячні протести проти заборони абортів
Світ
«Пекло для жінок»: Польщу заполонили тисячні протести проти заборони абортів
У Польщі заборонили аборти навіть в разі загрози для життя дитини. Жінки вийшли на протест, їх побили...
ЗМІ Південної Кореї повідомили про можливу страту дружини Кім Чен Ина
Світ
ЗМІ Південної Кореї повідомили про можливу страту дружини Кім Чен Ина
Дружина Кім Чен Ина не виходила у світ вже понад дев'ять місяців...
Президент Польщі захворів на Covid-19
Світ
Президент Польщі захворів на Covid-19
48-річного Дуду пройшов тестування на коронавірус і його аналіз лікарі визнали позитивним...
Сьогодні ООН святкує 75-ту річницю
Світ
Сьогодні ООН святкує 75-ту річницю
ООН відзначає свою 75-ту річницю в період величезних потрясінь для всього світу, які посилюються безпрецедентним глобальною кризою...
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Світ
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Що сталося між подружжям за кілька годин, невідомо, але настрій першої леді США явно зіпсувався...