Білоруси в серпні забрали з банків $1 млрд

Білоруси в серпні забрали з банків $1 млрд

У серпні населення Білорусі забрало з банків валюти на $624,3 млн. За місяць обсяг валютних депозитів зменшився на 8,8%. Це рекордний відтік валюти з білоруських банків з 2003 року. Про це з посиланням на Нацбанк країни повідомило агентство РБК.

За місяць обсяг валютних депозитів зменшився на 8,8%. Це рекордний відтік валюти з білоруських банків з 2003 року.

Минулого місяця білоруси також забрали з банків 975,4 млн білоруських рублів ($379,4 млн) - такого не було з 2016 року, коли в країні провели грошову реформу і деномінацію рубля.

Щоб стримати цей відтік, деякі банки вже підняли ставки по депозитах в нацвалюті до 20% річних.

Нагадаємо, з 9 серпня в Білорусі тривають протести. Але тлі політичної кризи населення активно виводило кошти з банків, а також купувало готівкову іноземну валюту. За даними Нацбанку, в серпні чисті покупки валюти населенням склали $622 млн проти $874 млн - за попередні сім місяців.

У серпні багато білоруських кредитні організації ввели обмеження на зняття коштів з рахунків і покупку валюти. Банки також призупинили видачу деяких видів кредитів населенню і вводили обмеження на зняття готівки та переклади з кредитних карт.

За оцінками агентства Fitch, Нацбанк Білорусі в цілому може задовольнити попит кредитних організацій на рублеву ліквідність, але можливість постачання банків валютою обмежена "скромними резервами".

11 вересня агентство S & P погіршило прогноз по суверенних рейтингах Білорусі до негативного. Прискорення відтоку коштів з банків з подальшою конвертацією їх у валюту може привести до швидкого виснаження валютних резервів Нацбанку. Тільки за серпень вони скоротилися на 15,8%, або $ 1,4 млрд. Якщо тенденція збережеться, уряд постане перед вибором: задовольняти попит на валюту або "закрити" резерви, щоб використовувати їх для своїх цілей. Другий варіант може підірвати стабільність банківської системи, попереджають в S & P.

Крім того, МВФ не виділятиме Білорусі кредит в 940 млн доларів для боротьби з коронавірусом.

"У березні Білорусь звернулася до МВФ з проханням обговорити можливу екстрену допомогу, але угода не була досягнута, ми не знайшли способу подолати значні розбіжності з приводу належної реакції влади на коронавірусну проблему", - пояснили у фонді.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у  $421 млн перед невідомими кредиторами
Світ
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у $421 млн перед невідомими кредиторами
Кандидатка у віцепрезиденти США Камала Гарріс у телешоу «Останнє слово з Лоуренсом О'Доннелом» прокоментувала історію, викладену New York Times , в якій йдеться про те, що президент Трамп має величезний борг...
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Світ
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Афганістан підтримав Азербайджан у карабаському конфлікті. Заява з підтримкою опублікувало МЗС країни...
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
Світ
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
На дебати кандидатам відведено півтори години, за які претенденти мають обговорити 6 основних тем, серед яких ситуація з коронавірусом, економіка, безпека голосування і масові протести в американських містах...
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
Світ
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
У невизнаній Нагірно-Карабахської республіці ввели військовий стан і оголосили мобілізацію. Трохи пізніше про загальну мобілізацію оголосив і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Влада Азербайджану оголосила про часткову мобілізацію у понеділок ...
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Світ
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Лауреатка Нобелівської премії і член президії координаційної ради опозиції Світлана Алексієвич поїхала з Білорусі...