Білл Гейтс показав новий туалет, якому не потрібна вода та каналізація

В останні роки Білл Гейтс приділяє все більше уваги своєму дослідницькому фонду, діяльність якого спрямована на розробку нових технологій у галузі санітарії. Останнім досягненням вчених та інженерів став унікальний туалет, якому в принципі не потрібна каналізація чи вода.
Один із засновників Microsoft Білл Гейтс останніми роками став дуже цікавитися питаннями санітарії. Його компанії вже не раз представляли цікаві розробки у цій галузі, призначені головним чином для країн, які мають серйозні проблеми з водопостачанням, в основному для африканських та азіатських держав.
Буквально днями Гейтс у Китаї представив нову розробку – туалет, який не потребує води. Це означає, що підключати новинку до каналізації немає потреби.
Суть нової розробки зводиться до того, що туалет не відправляє залишки життєдіяльності людини кудись довгою трубою з водою, а залишає все у спеціальній капсулі, після чого запускає процес переробки, який перетворить фекалії на добриво для сільського господарства за допомогою хімічних реагентів. За словами Гейтса, робота над цими проєктами зайняла у команди розробників роки, і тепер він повністю готовий до виходу на ринок.
Створення революційного туалету зі своєю утилізаційною станцією Білл порівняв з технічним прогресом 70-х, коли на ринку з'явилася компанія Microsoft і почалася повсюдна комп'ютеризація. Гейтс упевнений, що у найближчі десятиліття саме такий спосіб утилізації відходів «захопить» усі домогосподарства світу. Завдяки науково-технічному прогресу величезні очисні станції можуть стати непотрібними.
Слід нагадати також про те, що Білл Гейтс є засновником благодійного фонду (разом зі своєю дружиною Меліндою). За останні 7 років цей фонд інвестував близько 200 млн доларів у дослідницькі проєкти, більша частина яких спрямована на вивчення можливостей щодо перетворення людських залишків життєдіяльності у воду, паливо та добриво. За оцінками експертів фонду, погана санітарія є причиною смерті близько півмільйона дітей віком до 5 років щорічно, а також спонукає світову економіку до додаткових фінансових витрат у розмірі 233 млрд доларів на рік.
...