Білий дім відкинув можливість зустрічі Трампа з Путіним до виборів

Білий дім відкинув можливість зустрічі Трампа з Путіним до виборів

Білий дім спростував повідомлення про можливий саміт американського президента Дональда Трампа і російського президента Володимира Путіна. В адміністрації Трампа запевнили, що глава держави не збирається проводити зустрічі з Путіним, принаймні до виборів, що пройдуть у листопаді цього року.

Раніше канал NBC повідомляв, що Трамп хотів обговорити з Путіним майбутнє договору про обмеження стратегічних озброєнь.

«Ні, ми не будемо проводити зустріч з Путіним в США. Але ми б хотіли, щоб в якийсь момент сюди приїхав Путін, сподіваємося підписати відмінну угоду щодо контролю над озброєннями, яка забезпечить безпеку американців і росіян», - повідомив помічник глави Білого дому з питань національної безпеки Роберт О'Брайен в етері телеканалу NBC.

При цьому співрозмовник телеканалу запевнив, що американська сторона хотіла б «поліпшити відносини з Росією» і «досягти угоди про контроль над озброєннями». При цьому О'Брайен не пояснив, про які конкретно договори йдеться. Зокрема, він не згадав Договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО), який є дійсний до лютого наступного року.

«Але це залежить від росіян. Їм слід вирішити, як вони будуть діяти далі на цьому напрямку. Ми б хотіли, щоб була угода про контроль над озброєннями з Росією », - додав представник адміністрації президента США.

Раніше NBC News, посилаючись на чотири джерела, наближених до Трампу, повідомив, що глава США висловив бажання провести зустріч з Путіним. Ця зустріч, як стверджували джерела, мала відбутися до 3 листопада, тобто до виборів президента Сполучених Штатів.

Співрозмовники телеканалу відзначили, що Трамп нібито вважає, що зустріч з Путіним можна використовувати для того, щоб зміцнити свої позиції в боротьбі за президентське крісло. Ще одна причина - демонстрація здатності укладати угоди.

Що стосується договору про стримування озброєнь, РФ пропонувала продовжити його ще на п'ять років без попередніх умов, проте США наполягають на тому, що угода була тристоронньою, включаючи Китай. Але у Пекіні не збираються оформлювати подібні домовленості.

Раніше спецпредставник США по контролю над озброєннями Маршалл Біллінгслі зазначив в інтерв'ю японському виданню «Ніккей», що американська адміністрація розглядає варіант «двох кроків». Через те, що Пекін противиться ідеї Вашингтона, американці можуть спочатку розробити нові рамки взаємодії з Москвою, а другим кроком відновити тристоронні переговори.

«У довгостроковій перспективі збільшення арсеналу Китаю може в різній мірі зачіпати безпеку Росії. Співпраця Китаю з роззброєння лежить в загальних інтересах Росії і США », - упевнений спецпредставник США.

Він нагадав, що американський президент підтримує можливість продовження договору СНО-3, але «при дотриманні умов».

Обговорення майбутнього договору СНО-3 стане однією з тем зустрічі Биллингсли з росіянами. Ці переговори повинні відбутися у Відні 18 серпня.

 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
«Пекло для жінок»: Польщу заполонили тисячні протести проти заборони абортів
Світ
«Пекло для жінок»: Польщу заполонили тисячні протести проти заборони абортів
У Польщі заборонили аборти навіть в разі загрози для життя дитини. Жінки вийшли на протест, їх побили...
ЗМІ Південної Кореї повідомили про можливу страту дружини Кім Чен Ина
Світ
ЗМІ Південної Кореї повідомили про можливу страту дружини Кім Чен Ина
Дружина Кім Чен Ина не виходила у світ вже понад дев'ять місяців...
Президент Польщі захворів на Covid-19
Світ
Президент Польщі захворів на Covid-19
48-річного Дуду пройшов тестування на коронавірус і його аналіз лікарі визнали позитивним...
Сьогодні ООН святкує 75-ту річницю
Світ
Сьогодні ООН святкує 75-ту річницю
ООН відзначає свою 75-ту річницю в період величезних потрясінь для всього світу, які посилюються безпрецедентним глобальною кризою...
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Світ
У мережі обговорюють неприязнь Меланії Трамп до чоловіка
Що сталося між подружжям за кілька годин, невідомо, але настрій першої леді США явно зіпсувався...