[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Білий дім хоче підняти економіку шляхом роздачі американцям безоплатних виплат

Білий дім хоче підняти економіку шляхом роздачі американцям безоплатних виплат

У зв'язку з тим, що коронавірус загрожує підштовхнути світову економіку до рецесії, адміністрація Трампа висуває незвичайну ідею - роздати безоплатно американцям деяку суму.

У вівторок, 17 березня, президент Дональд Трамп і міністр фінансів Стівен Мнучін запропонували розіслати американцям чеки на суму до $1000, щоб швидко накачати сотні мільярдів доларів в економіку США, яка зазнає збитків через тимчасове припинення низки діяльності, пов'язаної з авіаперевезеннями, торговими операціями і іншими обмеженнями. Подібну практику в США використовували під час глобальної економічної кризи в 2008 році.

Про це повідомляє видання Reuters.

Закон про економічне стимулювання 2008 року передбачив виплати в середньому по 600 дол США на людину, в результаті чого протягом декількох місяців в економіку було введено понад 100 млрд дол.

Економісти прийшли до висновку, що це був один з найбільш ефективних заходів, спрямованих на пом'якшення наслідків  найсильнішої економічної рецесії з 1930-х років.

Видання зазначає, що будь-яка така програма повинна бути схвалена Конгресом. При цьому повідомляється, що стосовно програми зростає підтримка як Республіканської, так і Демократичної партій.

"Нам просто потрібно використовувати існуючі системи, щоб якомога швидше отримати готівку в руки робітників і їх сімей", - сказав республіканець Том Коттон у Сенаті в понеділок, коли палата розглядала пакет економічної допомоги, який був у переважній більшості ухвалений Палатою представників минулої суботи.

Адвокати кажуть, що це буде мати більш негайний ефект, ніж інші пропозиції, такі як зниження податку на заробітну плату, тому що уряд може віддати гроші в руки людей протягом декількох місяців, і ці долари швидко повернуться в економіку.

"Я думаю, що ви повинні просто давати людям гроші. Вони витратять більше", - заявила директорка з макроекономічної політики вашингтонського Центру справедливого росту.

Сенатор-демократ Шеррод Браун і сенатор-республіканець Мітт Ромні виступили за виплати в розмірі 1000 доларів США в понеділок, а сенаторка-демократ Камала Харріс закликала до "надзвичайних грошових виплат" для сімей.

Деякі економісти кажуть, що більшість американських домогосподарств навряд чи мають заощадження, і гроші можуть бути використані для покриття орендної плати або інших рахунків, у тому числі оплату продуктів харчування і медикаментів. При цьому, всі ці оплати повернуться назад в американську економіку.

Раніше Український дощ писав, що Європейський центральний банк (ЄЦБ) запускає програму по викупу цінних паперів приватного і державного сектора на суму в 750 млрд євро. 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Перша відеоконференція НАТО закінчилася скандалом. Туреччина VS Греція
Світ
Перша відеоконференція НАТО закінчилася скандалом. Туреччина VS Греція
Зустріч глав МЗС країн НАТО відбулася 3 квітня в онлайн-форматі через пандемію коронавірусу. Під час відеоконференції спалахнула суперечка між Туреччиною та Грецією.  
...
Швеція на карантині: без масок і з кавою на виніс
Світ
Швеція на карантині: без масок і з кавою на виніс
Епідеміологи рекомендують не сидіти вдома, а виходити на сонце, дихати свіжим повітрям, займатися спортом, зміцнювати імунітет рухами і менше читати новини...
У Празі демонтували пам'ятник маршалу Конєву
Світ
У Празі демонтували пам'ятник маршалу Конєву
Пам'ятник Конєву був демонтований, незважаючи на протести Росії. Монументальну статую перенесуть в запланований «Музей пам'яті 20 століття»...
Росія залякує італійських журналістів через розвінчання фейку
Світ
Росія залякує італійських журналістів через розвінчання фейку
Редакція La Stampa заявила про тиск з боку РФ після оприлюднення критичних матеріалів про російську гуманітарну допомогу...
МЗС Польщі: Росія використовує коронавірус для поширення дезінформації
Світ
МЗС Польщі: Росія використовує коронавірус для поширення дезінформації
Активність РФ має пропагандистський характер і це непокоїть членів Альянсу. Чапутович навів конкретні приклади...