Без попередження: попи УПЦ МП прийшли на Банкову і вимагали зустрічі з Зеленським

Без попередження: попи УПЦ МП прийшли на Банкову і вимагали зустрічі з Зеленським

Члени Священного Синоду Української Православної Церкви (московського патріархату) на чолі з митрополитом Онуфрієм 20 березня прибули до Офісу президента і вимагають зустрічі з Володимиром Зеленським.

Про це йдеться у трансляції УПЦ МП у Facebook.

"Члени Синоду написали звернення до президента Володимира Зеленського і хочуть йому особисто пояснити ситуацію, яка вона є насправді. Дане звернення є дуже важливим для священного Синоду УПЦ і подальші дії Синоду залежать від того, наскільки адекватно керівництво держави відреагує на позицію мільйона віруючих УПЦ", - заявив керівник Синодального інформаційно-просвітницького відділу владика Климент.

Наразі представники церкви на чолі з її настоятелем митрополитом Онуфрієм стоять на вулиці під Офісом президента. До них вийшов співробітник апарату Офісу президента і заявив, що готовий прийняти їхнє звернення. Але ченці УПЦ МП заявили, що особисто хочуть зустрітися з президентом і передати звернення персонально йому. Співробітник ОП заявив, що доповість цю інформацію керівництву.

Речник УПЦ МП архиєпископ Климент сказав, що сьогодні відбулося засідання священного Синоду УПЦ. Головним питанням була ситуація державно-церковних відносин і безпосередньо конфлікту, який виник навколо виселення монахів УПЦ зі Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

«Ми неодноразово зверталися до керівництва держави на різних рівнях, щоби пояснити нашу позицію і довести її до влади. Однак ті заяви, які сьогодні артикулюються і Міністерством культури, а також і на вищих рівнях, свідчать про те, що, очевидно, представники влади введені в оману і до них просто не доноситься правдива інформація про УПЦ», — зазначив він.

Тому, мовляв, священний Синод написав звернення до президента. Члени Синоду хочуть пояснили Володимиру Зеленському «справжню, не спотворену позицію УПЦ щодо всіх питань, які стосуються державно-церковних відносин у країні».

Що передувало?

10 березня національний заповідник «Києво-Печерська лавра» попередив УПЦ МП, що з 29 березня буде розірвано договір від 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном, яке є державною власністю.

Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря.

Ткаченко також заявив, що чернече життя на території Лаври не припиниться після завершення ревізії, проте ченці Української православної церкви московського патріархату мають визначитися, як вони можуть залишитися там. Ткаченко додав, що 11 березня він розмовляв зі священниками, які перейшли з УПЦ МП до Православної церкви України.

В УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено».

«Стосовно роботи згаданої в листі групи, то про зміст її висновків ніде не повідомлялося, а складалися вони, вочевидь, упереджено та з грубим порушенням юридичних норм», — додали в УПЦ МП.

В УПЦ МП вважають, що єдиною підставою для відселення монахів є «лише забаганка чиновників з Мінкульту», і порівняли таке рішення з діями радянської влади в 1960-х роках.

Український Дощ писав раніше, що намісник Свято-Успенського монастиря УПЦ МП митрополит Павло (Лебідь) заявляв, що УПЦ не має наміру виселятися з Києво-Печерської лаври.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Колишньому наміснику Лаври «Паші Мерседесу» продовжили домашній арешт ще на 60 днів
Релігія
Колишньому наміснику Лаври «Паші Мерседесу» продовжили домашній арешт ще на 60 днів
Солом'янський районний суд продовжив цілодобовий домашній арешт митрополиту УПЦ МП Петру Лебедю, відомому як Паша Мерседес", до 1 липня...
ПЦУ переходить на новий календар - рішення Архієрейського собору
Релігія
ПЦУ переходить на новий календар - рішення Архієрейського собору
Архієрейський собор ПЦУ в середу, 24 травня, розглянув календарне питання та затвердив новий церковний календар...
Сайт Ватикана пише, що Москва та Київ згодні прийняти послів Папи
Релігія
Сайт Ватикана пише, що Москва та Київ згодні прийняти послів Папи
Папа Римський Франциск розраховує направити своїх особистих мирних посланців на переговори з президентами України та росії...
Представники ЮНЕСКО відвідали Лавру: окремі приміщення можуть віддати для реабілітації українських військових
Релігія
Представники ЮНЕСКО відвідали Лавру: окремі приміщення можуть віддати для реабілітації українських військових
У Києво-Печерській лаврі надаватимуть допомогу українським військовим. Про це розповів виконувач обов'язків гендиректора заповідника...
Передбачення для України: старці гори Афон озвучили свої прогнози
Релігія
Передбачення для України: старці гори Афон озвучили свої прогнози
Ченці гори Афон зробили передбачення для України та заявили, що щодня надсилають нашій країні «зброю» - молитви...