[]

Бебі-бум чи розлучення? Що буде після карантину.

Бебі-бум чи розлучення? Що буде після карантину.

Багато сімей та подружніх пар через карантин опинилися закриті один з одним на невизначений час і 24/7. Чи буде бебі-бум через рік у світі у зв’язку з таким вимушеним усамітненням?

Спробуємо проаналізувати перспективи завдяки аналізу досвідчених психологів і соціальних аналітиків.

Пандемія коронавірусу навряд чи приведе до бебі-буму, однак може збільшити кількість розлучень, вважає журналістка Петула Дворжак у колонці для Washington Post. Адже карантин та дистанційна робота дають змогу партнерам побачити один одного у незвичному режимі. Авторка зізнається, що запровадила разом з чоловіком певні правила життя на час карантину.

"Коли я розмовляю телефоном з жертвами насильства, йому не дозволено у мене питати, де лежить сир, гірчиця чи будь-що інше, - пише журналістка. - Я нагадую йому надягати сорочку для відеоконференцій, а він тримає вдома собак, коли я зачиняюся в машині на час телефонних інтерв'ю".

"Якщо ми зможемо пережити ці правила, ми переживемо все", - додає авторка.

Топовий британський адвокат з розлучень Фіона Шеклтон, яка вела розлучні процеси Пола Маккартні, Мадонни та інших знаменитостей, також очікує на поповнення клієнтів у своєму бізнесі. Про це вона сказала на засіданні британського парламенту.

"Пік конфліктів зазвичай припадає на літні канікули та Різдво, коли люди багато часу проводять разом, - сказала вона. - Уявіть, що буде, коли сім'ї зачинені вдома дуже довгий час".

Затишшя, робота з дому можуть навіть надати відносинам певного драйву. Адже крім сексу, варіантів занять більше не так вже й багато. Фінтес-клуби, кінотеатри та театри - все це закрито. Навіть футбол став явищем з якогось іншого, минулого світу.

Але все це комусь може навпаки вийти боком. Саме так сталося у Рольфа з Берліна. Він уже багато років як жив з дружиною тільки на вихідних, адже працював в іншому місті. Спочатку він дуже зрадів можливості працювати з дому, мовляв, нарешті з'явилася можливість пожити разом не тільки на вихідних. Але вже через тиждень обом урвався терпець. Спільні заняття на кшталт миття вікон вилилися в справжню подружню сварку.Рольф поїхав працювати в своє "робоче" приміщення в Берліні:

"Примусова близькість - це як примусовий шлюб. У такій ситуації і секс задоволення не приносить".

Сексуального терапевта Вольфганга Крюгера це не дивує.

"Правило дистанції порушилося", - аналізує Крюгер.

Партнер, мовляв, занадто багато поруч, а іноді при цьому ще і постійно чути.

"Але еротичне бажання виникає завдяки переключенню між дистанцією і близькістю", - говорить сексуальний терапевт.

І тому парам, які добре освоїли цю гру з дистанцією і близькістю, найближчим часом може подарувати багато яскравих моментів, переконаний Крюгер:

"У важкі часи, часи тривоги потреба в сексі виростає. Секс - найкраща можливість позбутися страху".

Все може бути і не так погано, якщо вірити спортивному кореспонденту Марку Зінно зі штату Меріленд. За його словами, віддалена робота дозволяє вам побачити, наскільки важлива робота вашого партнера і як старанно він чи вона працює.

"Ви про це ніколи не дізнаєтесь, доки не сядете з ними поруч і не побачите їх у процесі", - наголошує Зінно.

Коронавірус змінює в ці дні все. Сексуальні стосунки - не виняток. Попит на порнофільми і сексуальні іграшки зріс під час коронавірусної кризи. Обмежені контакти з зовнішнім світом під час пандемії нового коронавируса COVID-19 можуть вилитися в, навпаки, ще тісніші контакти з сексуальним партнером, вважає  Deutsche Welle.

Отже, чи буде бебі-бум? Якщо сексуальне життя багатьох людей одночасно буде переживати сплеск, це може мати цілком відчутні наслідки. Сексуальний терапевт Крюгер переконаний, що на світ з'явиться більше дітей.

Але з наукової точки зору, з позиції статистики доказів цьому з минулого поки немає. Адже цю гіпотезу неодноразово висували під час великих перебоїв зі світлом або природних катаклізмів в минулому. Однак однозначно підтверджена вона ніколи не була.

[]
Теги
Схожi
Як розпізнати в людині схильність до деспотизму?
Психологія
Як розпізнати в людині схильність до деспотизму?
Всі ми народжуємось усміхненими немовлятами, звідки ж виростають тирани і як вчасно їх розпізнати?
...
Мозок: як розкрити свій прихований потенціал
Психологія
Мозок: як розкрити свій прихований потенціал
Розуміючи механізми роботи мозку, можна суттєво покращити якість свого життя і досягти того, що ще вчора здавалося недосяжним....
Ілюзії, що тримають нас в рабстві Матриці
Психологія
Ілюзії, що тримають нас в рабстві Матриці
Як не стати жертвами авторитарно-корпоративної споживчої культури івибратися з Матриці...
Дослідники з’ясували, у якому віці людина почуває себе найбільш нещасливою
Психологія
Дослідники з’ясували, у якому віці людина почуває себе найбільш нещасливою
Британський вчений виявив, що найбільш нещасливою в житті людина почуває себе в 47,2 роки...
8 секретів чоловіка, які повинна знати кожна жінка
Психологія
8 секретів чоловіка, які повинна знати кожна жінка
Психологи запевняють, що це допоможе краще зрозуміти чоловічий світ, знайти компроміс, тим самим зміцнити свої стосунки....