Банк Аркада потрапив до категорії проблемних

Банк Аркада потрапив до категорії проблемних

Національний банк України відніс банк Аркада до категорії проблемних, ввів особливий режим контролю за роботою фінустанови та призначив куратора.

Відповідне рішення регулятор прийняв ще 6 серпня, йдеться у матеріалах Печерського районного суду, повідомляє Finbalance.

Цією судовою постановою на вимогу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в рамках забезпечення позову було накладено арешт на головний офіс банку "Аркада" (площею 14,1 тис. кв. м), який знаходиться у центрі Києва (за адресою вул. Ольгинська, 3-А) та земельну ділянку під ним (площею 0,53 га).

Крім того, власнику цих об'єктів нерухомості заборонили здійснювати будь-які дії, спрямовані на відчуження майна, перехід права власності, надання в забезпечення, а також заборонив держреєстраторам здійснювати відповідні реєстраційні дії.

Зараз у держреєстрі прав на нерухоме майно власником будівлі банку Аркада та земельної ділянки під нею вказаний Олег Нелін (право власності зареєстровано в липні 2020 роки після зняття арешту, який накладався в рамках кримінального провадження щодо можливих зловживань посадових осіб банку та заволодіння коштами довірителів фонду фінансування будівництва).

За даними НБУ, на 01.06.2020 власником 74,8% акцій банку "Аркада" був Костянтин Паливода.

За даними ФГВФО, у вересні 2019 року банк "Аркада" передав в іпотеку для Неліна свій офіс та земельну ділянку під ним в якості забезпечення боргових зобов'язань ТОВ "Будеволюція" (особа, пов'язана з банком "Аркада"; забудовник ЖК ПАТРІОТИКА та ПАТРІОТИКА НА ОЗЕРАХ) за договором позики на 260 млн грн (як зазначається, ринкова вартість офісу – 554,8 млн грн, земельної ділянки – 65,6 млн грн).

"АТ "АКБ "Аркада" безоплатно позбувся свого майна на суму понад 600 млн грн, маючи проблеми з ліквідністю, що ставить під загрозу інтереси вкладників і зазначені дії спрямовані на порушення їх конституційних прав", – йдеться в матеріалах справи.

Фонд гарантування має намір звернутися до суду з позовом до банку Аркада, ТОВ "Будеволюція" і згаданих вище фізосіб про визнання недійсними відповідного договору позики та іпотечного договору.

4 березня 2020 року Окружний адмінсуд Києва відмовився задовольнити позов банку Аркада до НБУ про скасування рішення правління Нацбанку, яким до 01.01.2021 зупинено операції банку Аркада щодо залучення коштів від фізичних осіб (в тому числі шляхом розміщення депозитних сертифікатів).

Згідно з судовими матеріалами, своє рішення НБУ мотивував тим, що в банку Аркада "немає ефективної системи управління ризиками, яка в подальшому забезпечуватиме виявлення, ідентифікацію та належну оцінку, моніторинг і контроль за всіма видами ризиків на всіх організаційних рівнях, про що свідчать визначені Аркадою нереалістичні припущення показників бізнес-моделі, а прогнозні показники підтверджують неспроможність до генерації доходів АТ АКБ "Аркада" у 2019-2020 роках, що несе загрозу своєчасному виконанню банком зобов'язань перед вкладниками, зупинення операцій із залучення коштів фізичних осіб (крім залучення вкладів від пов'язаних з банком осіб) є адекватним рівню загрози інтересам вкладників або інших кредиторів АТ АКБ "Аркада".

За оцінками НБУ, призупинення операцій із залучення коштів від фізичних осіб (крім залучення вкладів від пов'язаних з банком осіб), "сприятиме своєчасному виконанню банком зобов'язань перед вкладниками та підтримці належного фінансового стану АТ АКБ "Аркада"

Раніше у НБУ заявляли, що не можуть вплинути на проблему з недобудовами Аркади і що проблему з недобудовами Аркади потрібно вирішувати на законодавчому рівні, оскільки у самого банку з ліквідністю все було в порядку.

Теги
Схожi
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Економіка
Банки масово блокують кошти на рахунках українців: хто і чому в зоні ризику
Українці дедалі частіше стикаються з тим, що банківські установи можуть раптово заблокувати кошти і зажадати документи, що підтверджують джерело доходів...
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Економіка
Ціни на харчові продукти побили рекорд за останні сім років
Сьогодні зростання цін на продуті харчування спостерігається не тільки в Україні. Продуктовий кошик виріс в ціні та в інших країнах світу...
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Економіка
Нью-Йорк втратив першість серед міст з найбільшою кількістю мільярдерів
Уперше в лідери вибився китайський Пекін, де живе на одного мільярдера більше, ніж в американській діловій столиці....
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Економіка
7 мільярдерів з України увійшли в оновлений рейтинг Forbes
Статки всіх українців зі списку Forbes оцінюються у 18,9 млрд доларів, 40% цієї суми - у Ріната Ахметова...