Байден перемагає. Вибори президента США продовжаться в судах

Байден перемагає. Вибори президента США продовжаться в судах

Штаб Дональда Трампа подав позови з вимогою призупинити підрахунок голосів у трьох штатах - Мічигані, Пенсільванії і Джорджії. У кожному з них Трамп впевнено лідирував у перші години після виборів, однак щось пішло не так і розрив стрімко скорочується, погрожуючи беззаперечною перемогою Джозефа Байдена.

Чинний президент Дональд Трамп, який за офіційними даними програє в ряді ключових штатів, сумнівається в чесності підрахунку голосів. Штаб глави Білого дому через суд намагається зупинити підрахунок в трьох штатах - Мічигані, Пенсільванії і Джорджії.

Сумарно ці штати дають 52 голоси вибірників (20 - в Пенсільванії і по 16 - в Джорджії та Мічигані). У ніч виборів в кожному з цих штатів Трамп здобував перемогу над своїм супротивником, однак потім все різко змінилося. У Мічигані переломний момент настав приблизно о 8 ранку за місцевим часом (близько 16:00 за київським часом). Тоді, після обробки 93% бюлетенів Байден вперше обійшов Трампа поки на скромні 0,2% голосів. Однак ще через 6% оброблених бюлетенів розрив збільшився до 2,4%. За попередніми даними, всі 16 вибірників від штату, критично необхідних Трампу для переобрання, відійдуть на користь Байдена.

Саме в цьому штаті Трамп подав свій перший позов з вимогою зупинити перерахунок голосів. Як повідомляли в його штабі, їм «не забезпечили достатній доступ до місць підрахунку голосів, аби спостерігати за відкриттям виборчих урн і процесом підрахунку як це гарантовано законом».

«Вони знаходять голоси за Байдена всюди - в Пенсільванії, Вісконсині та Мічигані. Це дуже погано для нашої країни. Вони (демократи) старанно працюють над тим, щоб перевага Республіканської партії в 500 тис голосів в Пенсільванії якомога швидше зникла. Точно так само і в Мічигані і в інших штатах», - писав у Twitter обурений Трамп.

У Пенсільванії був поданий вже другий позов з боку штабу чинного президента.

Тут Трамп обходив Байдена нібито з упевненою перевагою в понад 10%. Однак, як і в Мічигані, цей розрив стрімко скорочується в міру підрахунку голосів. До теперішнього моменту, після обробки 89% бюлетенів розрив становить критичний мінімум.

Члени штабу Трампа уточнюють, що вимагають призупинити підрахунок голосів на дільницях в Пенсільванії до тих пір, поки спостерігачі від Республіканської партії не будуть допущені до спостереження. У позові представники президентської кампанії вимагають від суду «перешкодити демократам ховати бюлетені» на виборчій дільниці в Пенсільванії.

Третій позов був поданий в штаті Джорджія. Як заявив заступник керівника штабу Джастін Кларк, це було зроблено, щоб «перешкодити працівникам виборчих комісій - демократам - приховувати процес підрахунку і обробки бюлетенів від спостерігачів - республіканців». За його словами, штаб Трампа вимагає тимчасового припинення підрахунку до того часу, «поки не буде нормального рівня прозорості, і республіканці не зможуть переконатися в тому, що підрахунок голосів здійснюється відкрито і за законом».

Позовами до трьох штатах з вимогою призупинити підрахунок голосів судові розгляди навряд чи обмежаться: адвокат Трампа Рудольф Джуліані вже заявив про плани штабу президента.

«Досить імовірно, що ми подамо судовий позов на національному рівні», - сказав він в ході робочого візиту до Філадельфії.

Крім того, юрист пообіцяв шукати «мертві душі» на виборах в штаті Пенсільванія, конкретно в Філадельфії. Він зазначив, що у Філадельфії існує «репутація міста з шахрайством на виборах». 

 

Америку також чекає перерахунок у Вісконсині, який дає переможцю 10 голосів вибірників. Після обробки 99% голосів розрив на користь Байдена тут становить менше 1% - 0,6% або близько 20 тис. 

«Президент Трамп бачить достатньо підстав, щоб запросити перерахунок, і ми негайно це зробимо», - писав штаб Трампа у Twitter.

Вісконсін стійко сприйняв новину про намір Трампа добитися перерахунку.

Як зазначила глава виборчкому американського штату Вісконсін Меган Вулф, голоси рахували коректно, але досвід перерахунку у них є: в 2016 році Дональд Трамп обійшов Хілларі Клінтон на 0,8% голосів, однак перерахунок не привів до яких-небудь змін.

В інших штатах команда президента зіткнеться з проблемами при реалізації своїх позовів. Наприклад, губернатор Пенсільванії Том Вулф заявив, що влада штату налаштована рішуче опиратися наміру штабу Трампа домогтися через суд припинення підрахунку голосів.

Держсекретар Мічигану Джоселін Бенсон назвала позов штабу президента США до свого регіону безпідставним. 

Спостерігачі вказують, що компромісу в цих конфліктах годі й очікувати. Всі штати, що «спливають» від Трампа, де він намагається вплинути на ситуацію за допомогою суду, контролюються губернаторами-демократами.

 

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом
Світ
Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом
Глави урядів заявили, що будуть блокувати бюджет Євросоюзу, поки його прийняття пов'язане із затвердженням механізму захисту верховенства права...
Тихановська планує візит в Україну
Світ
Тихановська планує візит в Україну
Найближчим часом лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська планує візит в Україну, але дата поки невідома...
Парламент Вірменії вирішив не скасовувати військовий стан в країні
Світ
Парламент Вірменії вирішив не скасовувати військовий стан в країні
Більшість депутатів вірменського парламент проголосувало проти скасування воєнного стану, який було введено 27 вересня на тлі початку бойових дій в Нагірному Карабасі...
Ключовий партнер «Північного потоку–2» відмовився від проєкту через загрозу санкцій
Світ
Ключовий партнер «Північного потоку–2» відмовився від проєкту через загрозу санкцій
Сертифікатор російського газопроводу «Північний потік – 2», норвезька компанія Det Norske Veritas вийшла з проєкту через загрозу санкцій США...
Сенат Франції визнав незалежність Нагірного Карабаху. Реакція Азербайджану
Світ
Сенат Франції визнав незалежність Нагірного Карабаху. Реакція Азербайджану
Азербайджан розцінює резолюцію Сенату Франції про визнання незалежності Нагірного Карабаху як «звичайний листок паперу»...