Азербайджан і Вірменія провели перші переговори щодо Карабаху

Азербайджан і Вірменія провели перші переговори щодо Карабаху

Президент Азербайджану Ільхам Алієв дав велике інтерв'ю російському "РБК", в якому позитивно оцінив переговори з Вірменією щодо Нагірного Карабаху, а також визначив роль Росії як ключову у врегулюванні конфлікту між країнами. 

Інтерв'ю оприлюднили 11 жовтня. 

Алієв схвально оцінив початок переговорів з вірменською стороною, які нещодавно відбулися в Москві: 

"Я оцінюю (переговори- ред.) - загалом позитивно, тому що в заяві, яку було поширено за підсумками переговорів, йдеться, що з гуманітарних міркувань оголошується режим припинення вогню, а також, що мало принципову важливість, це була позиція Азербайджану, що починаються субстантивні переговори між Вірменією і Азербайджаном і підтверджується незмінність формату переговорів". 

За його словами Єреван змушений був прийняти "базові принципи врегулювання конфлікту, де прописана послідовність, у якій повинні бути повернуті окуповані території Азербайджану". Він також наголосив, що переговори велися, ведуться і будуть вестися лише між Азербайджаном і Вірменією, а не Нагірним Карабахом.

"Тому головний фактор міцності режиму перемир'я буде полягати в тому, що Вірменія повинна змиритися з тим, що ці території у нас, що вона їх більше ніколи не побачить і не буде робити жодних спроб відвоювати", - наголосив Алієв. 

Водночас він додав, що на переговорах в Москві Азербайджан не вимагав конкретного плану виведення військ з датами "в межах того плану, який було погоджено". 

"Ми не пішли на те, щоб вимагати від них за столом переговорів повної капітуляції. Ми розуміємо, що режим Пашиняна досить вразливий. Він був вразливий і до ескалації в силу внутрішньополітичних причин. Зараз він вразливий ще більше. І я не вважаю, що в інтересах Азербайджану, щоб в Вірменії зараз сталася ще одна революція і прийшли б до влади шалені націоналісти, радикали, азербайджанофоби.

Тому ми не стали наполягати на конкретні дати в межах тієї заяви, яку було погоджено. Але це передбачає, безумовно, узгоджений вивід вірменських окупаційних сил з нашої території. Оскільки в заяві є посилання на субстантивні переговори, а це значить - на базові принципи, а там все конкретно написано, коли звільняється п'ять районів, коли звільняється ще два". 

На думку глави Азербайджану, військова частина, "або її перший етап", підійшла до кінця: "Зараз ми вийшли на політичне врегулювання, яке якраз-таки і забезпечить те, що ми дійдемо до кінця і отримаємо те, що нам по праву належить". 

Алієв наголосив на вирішальній ролі Росії у конфлікті:

"Росія відіграє особливу роль. І, безумовно, ця роль, вона заснована і на історії, і на взаємодії наших народів, а також і на вазі і ролі Росії в світі і, безумовно, в нашому регіоні. Тому, звичайно ж, можливості Росії впливати на врегулювання конфлікту незрівнянно більше, ніж у будь-якій іншій країни, в силу цих об'єктивних причин". Він також додав, що неодноразово звертався до російського керівництва, аби воно переконало вірменську сторону "в припиненні окупації". "Але цього не сталося", - зазначив він. 

Нагадаємо, Вірменія і Азербайджан за підсумками багатогодинних переговорів у Москві домовилися про припинення вогню з 12:00 (11:00 за київським часом) 10 жовтня. Втім, в першу годину "перемир'я" країни обмінялися звинуваченнями в обстрілах міст і порушенні перемир'я. 

Теги
Схожi
Через відсутність щеплення від COVID-19 до Ізраїлю не пустили гендиректора Pfizer
Світ
Через відсутність щеплення від COVID-19 до Ізраїлю не пустили гендиректора Pfizer
На запитання, чому Бурла затягував цю процедуру, він відповів, що нібито не наважився «йти без черги» в той час, коли є люди, яким щеплення набагато потрібніше...
Дональд Трамп вимагає, щоб республіканці припинили збирати гроші на його ім'я
Світ
Дональд Трамп вимагає, щоб республіканці припинили збирати гроші на його ім'я
Радник заявив, що Трамп чутливо ставиться до використання свого імені та образу у брендингових цілях...
 85-річний духовний лідер Тибету Далай-лама прищепився вакциною Covishield
Світ
 85-річний духовний лідер Тибету Далай-лама прищепився вакциною Covishield
Далай-лама закликав і інших людей не нехтувати щепленням, оскільки воно може запобігти серйозним проблемам...
 Литва ні за яких обставин не видасть Білорусі Тихановску. Швидше пекло замерзне
Світ
Литва ні за яких обставин не видасть Білорусі Тихановску. Швидше пекло замерзне
5 березня генпрокуратура Білорусі повідомила, що направила у Литву запит про видачу Світлани Тихановскої «для притягнення до кримінальної відповідальності за злочини проти держави»...
Майк Помпео допустив свою участь у президентських виборах 2024 року замість Трампа
Світ
Майк Помпео допустив свою участь у президентських виборах 2024 року замість Трампа
Майк Помпео, який очолював Держдеп США в адміністрації президента Дональда Трампа, в етері Fox News заявив, що він може і готовий балотуватися на посаду глави держави на наступних виборах...