Азаров виграв в Європейському суді справу проти України

Азаров виграв в Європейському суді справу проти України

У вівторок, 29 грудня о 11:00 у Відні розпочалася пресконференція під назвою "Європейський суд своїм рішенням зафіксував відсутність в Україні права на справедливий суд. Кейс Миколи Азарова". Про це повідомляє адвокатське бюро "Lansky, Ganzger & Partner", яке вело справу експрем'єр-міністра України часів президентства Віктора Януковича.

"Першим виступив адвокат Азарова, доктор юридичних наук Габріель Ланськи, який заявив, що протягом 6 років послідовно домагався зняття санкцій з колишнього прем'єр-міністра", - передає Страна, що стежить за ходом пресконференції.

За його словами, кожна санкція, яка висувалася проти Азарова, була заснована на заявах діячів режиму колишнього президента України Петра Порошенка, а така процедура подачі скарг "порушує принципи правильного судочинства".

Ланськи пояснив свою позицію:

"Тому що 500 мільйонів жителів Євросоюзу можуть залишитися безправними, якщо на підставі заяв третіх країн вводити санкції", - пояснив свою позицію Ланськи. 

Слідом за ним виступив сам Микола Азаров та згадав про першу зустріч з адвокатом Габріелем Ланськи, який спершу поставився до нього з недовірою.

 

Колишній глава Кабміну Микола Азаров заявив журналістам, що санкції, які були введені в його адресу - "виключно політичні", і були прийняті "без всяких на те підстав", а зокрема - "на основі простої папірці з прізвищами, проти кого їх потрібно вводити ".

За словами Азарова, розслідування справ проти нього ініціював особисто сам Петро Порошенко.

"І справи почали вигадувати. Просто вигадувати. Я знаю, що Порошенко особисто вимагав від Генпрокуратури порушення справи проти мене", - наголошує експрем'єр

У підсумку, зазначив політик, його команді вдалося довести в ЄСПЛ, що справи проти нього були сфабриковані.

Адвокат Габріель Ланськи додав, що рішення Європейського суду, винесені на користь Азарова, тепер можна буде застосувати в судових процесах інших політиків, які підпали під санкції.

Серед іншого Азаров повідомив журналістам про те, що повертатися в Україну він поки що не має наміру.

"Зараз питання про моє повернення не варто ставити. Але якщо такі умови будуть створені, то зможу повернутися. Поки проти мене, на жаль, продовжує існувати фіктивна справа, яка ведеться майже 7 років".

"Європейський союз, до речі, зазначив, що не може так довго тягнутися справа. Вони повинні мати розумну тривалість, як зазначено в рішенні суду", - додав експрем'єр часів Віктора Януковича.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Нардеп Бужанський хоче «викликати на килим» посла США через санкції проти Дубінського
Політика
Нардеп Бужанський хоче «викликати на килим» посла США через санкції проти Дубінського
Нардеп Бужанський обурений тим, що заклик його колеги Дубінського, який потрапив під американські санкції, зібрати фракцію для з'ясування інциденту не підтримали у ВР...
Україна не буде перейменовувати Грузію
Політика
Україна не буде перейменовувати Грузію
МЗС України не буде перейменовувати Грузію на Сакартвело за прикладом Литви, яка нещодавно затвердила нову назву для цієї країни...
В.о. міністра енергетики України пропонує знову  купувати газ у Росії
Політика
В.о. міністра енергетики України пропонує знову купувати газ у Росії
Виконувач обов'язків міністра енергетики Юрій Вітренко запропонував розблокувати закупівлі газу безпосередньо з Росії...
Ще один: на Мову накинувся лідер «5.10» Балашов і запропонував бити Кремня палицею
Політика
Ще один: на Мову накинувся лідер «5.10» Балашов і запропонував бити Кремня палицею
«Що робити якщо до вас прийшов омбудсмен цей мовний (Тарас Кремінь)?.. Бити палицею! Поводитися агресивно!" - сказав русофіл Балашов...
Слуга народу вступився за українську і назвав захисника російської «хамлом і бидлом»
Політика
Слуга народу вступився за українську і назвав захисника російської «хамлом і бидлом»