[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Австралійські вчені здійснили прорив, який зробить сонячні батареї ефективніше

Австралійські вчені здійснили прорив, який зробить сонячні батареї ефективніше

Команда вчених з Австралії заявила, що створила більш дешеві, гнучкі і ефективні сонячні панелі. Дослідники використовували тип кристалічного матеріалу, відомого як перовськіт і виявили, що покриття зі скла і синтетичний каучук навколо ділянок панелей запобігає швидкому руйнуванню матеріалу.

Про це повідомляє The Guardian.

У проекті брали участь 14 науковці з Університету Сіднея і Університету Нового Південного Уельсу.

Не перший рік вчені по всьому світу працюють з різними складами кристалів перовськіта - матеріалом, який розглядається, як прорив в сонячній енергетиці. Елементи сонячних батарей, які використовують кристали, приблизно в 500 разів тонше тих, які створені за загальноприйнятою технологією з застосуванням кремнію.

Крім того, що перовськітні кристали більш тонкі, вони також дуже гнучкі, що дозволяє розширити їх сферу застосування, ніж більш тендітних елементів на основі кремнію.

"Ми використовували високоефективний матеріал поліізобутилен (еластичний каучукоподібний продукт, - ред.), Який також використовується в склопакетах", - говорить провідний автор дослідження, професор з Університету Сіднея Аніта Уінг Хо-Бейлі.

Проблема нового матеріалу для сонячних батарей полягає в тому, що він руйнується швидше, ніж кремній. При нагріванні перовськіт випаровується, руйнуючи матеріал.

"Перовськітні осередки повинні відповідати існуючим комерційним стандартам. І це найбільш цікаве в нашому дослідженні. Ми показали, що можемо значно покращити їх термостійкість", - говорить Хо-Бейлі.

Сонячні елементи, які використовують в комерційних цілях, повинні витримувати багато років впливу погоди.

За словами Хо-Бейлі, перші сонячні елементи на основі перовськіта проіснували лише кілька днів, перш ніж зруйнувалися. Але команда зміцнила крихкий матеріал склом і синтетичним каучуком, а потім провела три випробування, згідно з міжнародними стандартами. Матеріал багаторазово нагрівали до 85 градусів і охолоджували до -40 градусів за Цельсієм, а також перевіряли на стійкість до високої вологості.

"Ділянки не тільки пройшли випробування на стійкість до температур, а й перевершили жорсткі вимоги під час тесту у вологому і спекотному середовищі, а також по обмерзанню. Перовськіт відкриває ринок такими способами, про які ми навіть і не думали. Він легкий, гнучкий, ви можете його скласти, а потім розгорнути. Тепер наш межа лише небо", - говорить дослідниця.

Команда вчених також тестує новий вид сонячних панелей для використання в космосі. 

Відзначається, що вчені працюють над перовськітними сонячними елементами всього близько 10 років, але вже змогли підвищити рівень їх ефективності перетворення сонячного світла приблизно до 25%. Наприклад, на такий результат з кремнієвими елементами пішло близько 40 років.

Раніше Український дощ писав, що ізраїльські археологи виявили підземний комплекс, вирубаний у скелі близько 2000 років тому поруч зі Стіною плачу у початковий період римського правління. Дослідники припускають, що комплекс використовувався жителями Єрусалима під час ранньоримського періоду, до руйнування Другого Храму в 70 році.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Мексиці знайшли найдавніший і найбільший пам'ятник цивілізації майя
Наука і технології
У Мексиці знайшли найдавніший і найбільший пам'ятник цивілізації майя
Спорудження під назвою Агуада Фенікс представляє з себе величезну підняту платформу довжиною 1,4 кілометра. За словами вчених, споруда була побудована близько 1000 років до н.е....
SpaceX запустила нову парію інтернет-супутників Starlink. Їх вже 480
Наука і технології
SpaceX запустила нову парію інтернет-супутників Starlink. Їх вже 480
У компанії відзначили, що вперше було здійснено запуск супутників, які оснащені спеціальними закрилками для їх захисту від сонячних променів...
У коронавірусі виявили частину людського білка
Наука і технології
У коронавірусі виявили частину людського білка
Вчені з Кембріджського університету виявили в коронавірусі COVID-19 вставку, яка абсолютно ідентична частині людського білка. Дослідження опубліковане на сайті наукового журналу eLife....
Технологічна революція: чи дадуть інновації нам шанс залишитися людьми?
Наука і технології
Технологічна революція: чи дадуть інновації нам шанс залишитися людьми?
Насувається «четверта промислова революція», яка в корені змінить і переверне звичайне буденне життя з ніг до голови...
Crew Dragon і еволюція космічного скафандра
Наука і технології
Crew Dragon і еволюція космічного скафандра
У космічних скафандрів, в яких американські астронавти корабля Crew Dragon в суботу успішно зістикувалися з МКС, дуже цікава історія. Чим вони відрізняються від більш ранніх моделей екіпіровки, розповідає ВВС....