Авокадо: що треба знати про самий жирний фрукт

Авокадо - основа меню високожирових систем харчування, улюбленець прихильників інтервального харчування і популярний інгредієнт ресторанних страв. Якщо ви ще не в секті «свідків авокадо», розповідаємо, чому варто долучитися.
Десять тисяч років тому ацтеки вперше спробували плід, назвавши його «яєчко», майя розпізнали в ньому засіб для молодості, інки вражали ворогів кісточками авокадо з рогаток, індіанці називали його «лісове масло», індійці - «корова для бідняків», англійці - алігаторова груша, а Колумб привіз авокадо в Європу як корисну і смачну їжу.
Римляни використовували його м'якоть для чищення взуття, поки хтось не намазав помилково на хліб.
Загалом, їдять цей овоч, який насправді біологічно фрукт (його і горіхом називали!) давно і з задоволенням. Сьогодні він в тренді як ніколи - після численних доказів користі правильних жирів для людини.
Системи харчування перебудувалися з низько- на високожирові, і авокадо став головним інгредієнтом низьковуглецевого раціону.
У чому користь?
В першу чергу, в жирах, а їх в авокадо до 80%. Олеїнова кислота і мононенасичені жири розщеплюють холестерин, зміцнюють імунітет, борються проти раку. Авокадо сприяє здоров'ю печінки, травлення і жовчного міхура. У ньому багато калію, корисного для серцево-судинної системи, міді і заліза - проти анемії і ще довгий список інших мікроелементів.
Авокадо - практично полівітамінний препарат. Багатий на вітамін С, який допомагає синтезувати колаген і гормон радості серотонін. Вітаміни групи B, К, А, D, PP - для мозку, кісток, шкіри та нервової системи.
Плюс він - абсолютний чемпіон по вітаміну Е, який захищає клітини від старіння, збагачує їх киснем і піклується про волосся, ногтях та шкірі. Він жиророзчинний, тому добре засвоюється з фрукта. Овоча. Ні, все ж фрукта.
Авокадо допомагає концентрації уваги, а ще йому з давніх часів приписували властивість афродизіака (тому середньовічні моряки поглинали його перед висадкою на берег, а іспанським колонізаторам, навпаки, забороняли їсти авокадо під час загарбницьких походів).
Між іншим, авокадо занесений в книгу рекордів Гіннеса як самий поживний ... плід! Він багатий клітковиною і відмінно насичує (підходить для перекусів), а також знижує запальні процеси всередині організму і зовні. Якщо у вас акне або дерматит - їжте авокадо!
Парадокси авокадо:
Він ситний і калорійний, але допомагає схуднути і входить в меню левової частки дієт.
Фрукт за біологічними властивостями, але не містить цукрів і не солодкий.
Жирний, але спалює жири і знижує холестерин
М'який, але зміцнює кістки.
До речі, про м'якість. Не прагніть взяти в магазині м'який авокадо, якщо не збираєтеся їсти в найближчі кілька годин.
І, до речі, не треба мацати його пальцями - від них залишаються вм'ятини. Обхоплюйте плід всією рукою і дуже ніжно стискайте. Беріть пружинисті екземпляри і вдома екперементуйте.
У східних і південних народів багато лайфхаків, як допомогти авокадо дозріти. Наприклад, зберігати авокадо в пакеті з бананами / яблуками / лимонами або рисом.
З авокадо роблять соуси (гуакамоле, песто), намазки на бутерброди, використовують в салатах, суші, смузі і супах-пюре, готують на грилі (може гірчити - тоді збризніть лимоном, але взагалі авокадо-гриль - це дуже смачно!).
Раніше Український Дощ писав про те, що таке кавовий сон і як він допоможе вам підбадьоритися.