Астрономи виявили у Всесвіті дві загадкові галактики, більші за Чумацький Шлях у 62 рази

Астрономи за допомогою величезного радіотелескопу в Південній Африці виявили два найбільших з відомих одиночних об'єкта у Всесвіті. Про це повідомляє Forbes.
За словами вчених, дві "гігантські радіогалактики", приблизно в 62 рази більше, ніж Чумацький Шлях і були виявлена на крихітному клаптику неба.
Автори дослідження тепер припускають, що подібні "космічні монстри" можуть зустрічатися у Всесвіті набагато частіше, ніж передбачалося раніше.
"Ми виявили ці гігантські радіогалактики в області неба, площа якої приблизно в чотири рази більше площі повного Місяця", - говорить провідний автор дослідження з Університету Кейптауна Хасінто Делхайз.
Ймовірність виявлення двох гігантських радиогалактик (ГРГ) на такій невеликій площі оцінюється в менш 0,0003%.
"Це означає, що гігантські радіогалактики, ймовірно, більш поширені, ніж ми думали", - зазначає Делхайз.
Гігантська радіогалактика - це галактика розміром близько 700 кілопарсек, що приблизно в 22 рази більше Чумацького Шляху, її довжина становить понад 2,28 мільйонів світлових років.
Вважається, що існує всього 831 "гігантська радіогалактика". Більшість з них - еліптичні галактики з масивними чорними дірами.
Також вчені припускають, що ГРГ існують кілька сотень мільйонів років, і цього достатньо, щоб радіоджети галактик зросли до величезних розмірів. Радіоджет - це матеріал, що викидається з центрів деяких галактик. Він близький до швидкості світла і випромінює сильні радіохвилі.
Виявлені галактики MGTC J095959.63 + 024608.6 і MGTC J100016.84 + 015133.0 набагато більше, ніж звичайні ГРГ.
"Ці дві галактики особливі, тому що вони входять до числа найбільших з відомих гігантів і в ТОП всіх гігантських радиогалактик. Вони більше двох мегапарсек в радіусі, що становить близько 6,5 млн світлових років, або приблизно в 62 рази більше Чумацького Шляху", - каже співавтор дослідження з Університету Західного Кейпа Метью Прескотт.
Обидві галактики були виявлені на нових радіо карт неба, створених MeerKAT International Gigahertz Tiered Extragalactic Exploration (MIGHTEE) за допомогою радіотелескопу MeerKAT в Південній Африці.
Радіоастрономія - це дослідження небесних об'єктів, який випромінює радіохвилі, щоб виявити приховані випромінювання, вибухи і сигнали. Це допомагає побачити Всесвіт таким, яким воно є насправді, а не просто її зовнішній вигляд.
Раніше Український Дощ писав, що тьмяний крижаний гігант Уран знаходиться на околицях Сонячної системи за Сатурном і Юпітером, тому побачити його набагато важче, ніж більшість інших планет, розташованих ближче до Землі. Однак в найближчі дні Уран буде видно поблизу Марса і зростаючого Місяця, що значно спростить його виявлення. Зазвичай для визначення місця розташування при тьмяному світлі потрібна допомога комп'ютерного програмного забезпечення.