Армія США отримає єдину систему бойового командування IBCS (відео)

Армія США отримає єдину систему бойового командування IBCS (відео)

Армія США уклала з американським військово-промисловим гігантом Northrop Grumman контракт на виробництво єдиної системи управління комплексами протиповітряної та протиракетної оборони IBCS (Integrated Battle Command System). У рамках цієї угоди компанія розробить 160 систем для американських військових та їхніх іноземних партнерів до кінця 2026 року. На даний момент випробування прототипу системи вже проведено, і американські військові задоволені результатами. Про це пише Breakingdefense.com.

Розробником IBCS стала найбільша американська військово-промислова компанія, що працює в галузі електроніки та інформаційних технологій, авіакосмічної галузі та новітніх технологій Northrop Grumman, яка виграла тендер у іншої неназваної компанії. Масове виробництво елементів системи розпочнеться у 2023 році, коли буде ухвалено остаточне рішення про її повномасштабне розгортання. Очікується, що роботи буде завершено до 22 грудня 2026 року.

Зараз американські системи протиповітряної оборони та тактичні комплекси протиракетної оборони не здатні повноцінно обмінюватися даними у режимі онлайн. Тепер нові технології дозволяють зв'язати їх у єдину систему. Northrop Grumman за умовами п'ятирічного контракту на виробництво інтегрованої системи бойового командування має вирішити це нетривіальне завдання.

Кінцевою метою технологічних нововведень є об'єднання розрізнених активів протиракетної оборони для зміцнення командування та контролю. Фактично створюється комп'ютерна мережа, яка змусить системи ППО працювати ефективніше. IBCS призначена для синхронізації роботи сучасних та застарілих армійських радарів. Система в автоматичному режимі збиратиме дані про повітряні цілі. Далі вона опрацює отриману інформацію і передасть цілевказівки пусковій установці, в зоні ураження якої знаходиться ворожий літальний апарат, безпілотник або ракета.

Northrop Grumman вже провела експерименти, у ході яких аналізувалися можливості прототипу системи збирати та обробляти дані з радарів різних типів та видавати цільовказівки. У ході випробувань IBCS виявляла, супроводжувала та обстрілювала ракети різних типів, запущені умовним супротивником. Для перехоплення використовувалися ракети систем Patriot PAC-2 та PAC-3. Перша перехопила крилату ракету, а друга балістичну. За виявлення цілей відповідали станції радіолокації комплексів SHORAD (засіб для оповіщення та наведення на об'єкти ППО ближньої дії). Остання оснащена радаром AN/MPQ-64 Sentinel, здатним працювати самостійно.

Під час експерименту імітувалися атаки засобів радіоелектронної боротьби, а дублювання «пригнічених» — резервні РЛС. Підтвердилося, що IBCS здатна встановлювати зв'язок між Patriot та SHORAD, а також між винищувачами F-35A, радаром G/ATOR та ракетами PAC-3.

На даний час американські військові вже мають можливість об'єднати в одну систему Patriot і Sentinel, а новий радар LTAMDS і пускову установку IFPC можна буде зв'язати тільки після запуску повноцінної версії IBCS. Вона об'єднає й інші системи, такі як THAAD, IM-SHORADі iron Dome ізраїльського виробництва.

IBCS вже показала свою здатність обмінюватися даними зі винищувачами F-35. Натхненні першими успіхами системи керівники Пентагону покладають великі надії на те, що вона зможе перетворитися на найважливішу частину майбутньої Об'єднаної загальнодоменної мережі командування та управління, яка пов'язує всі служби на суші, у повітрі, на морі, у космосі та кіберпросторі.

У військовому відомстві США заявляють, що система є «наріжним каменем» бойових операцій у всіх сферах. IBCS забезпечить вирішальну перевагу на полі бою за рахунок інтеграції зброї та датчиків та загальної системи управління місією у всіх галузях. Це забезпечить поінформованість про бойовий простір, зменшить час прийняття рішень та збільшить захист від загроз у складних сценаріях атаки.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Апарат NASA врізався у астероїд і змінив його форму
Наука і технології
Апарат NASA врізався у астероїд і змінив його форму
Астрономи вивчають наслідки....
Перша людина в світі, якій вживили в мозок чіп, зіграла в онлайн-шахи силою думки
Наука і технології
Перша людина в світі, якій вживили в мозок чіп, зіграла в онлайн-шахи силою думки
Компанія Ілона Маска Neuralink показала, як перший пацієнт, якому вживили в мозок чіп проекту, грає в онлайн-шахи...
Конкурент Chat GPT: Маск оприлюднив вихідний код чат-бота xAI Grok
Наука і технології
Конкурент Chat GPT: Маск оприлюднив вихідний код чат-бота xAI Grok
Американський бізнесмен і мільярдер Ілон Маск опублікував вихідний код чат-бота зі штучним інтелектом Grok, який розробила його компанія ...
Вчені з'ясували, що надмірне сидіння підвищує ризик ранньої смерті
Наука і технології
Вчені з'ясували, що надмірне сидіння підвищує ризик ранньої смерті
У дослідженні взяли участь 5856 жінок у віці від 63 до 99 років...
Чому люди цілуються, а тварини - ні
Наука і технології
Чому люди цілуються, а тварини - ні
Дослідження 168 культур світу показало, що поцілунки заведені менш ніж у половині з них....