Архиєпископ Хризостом ІІ: «Це не ми, а Московський Патріархат мислить хибно»

Архиєпископ Хризостом ІІ: «Це не ми, а Московський Патріархат мислить хибно»

Глава Кіпрської Православної Церкви Архиєпископ Хризостом II, який недавно визнав Православну Церкву України, заявив в інтерв’ю сайтові «Ангеліафорос», що Російська Православна Церква не є прикладом для наслідування через її невизнання ПЦУ. Про це повідомляє РІСУ.

Таким чином він прокоментував нещодавнє різко критичне інтерв’ю на цю тему в грецькій пресі митрополита Волоколамського РПЦ, голови відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату Іларіона (Алфеєва). Той у грецькій газеті «Катімеріні» звинувачував Вселенський Патріархат і Кіпрську Церкву за визнання канонічної автокефалії ПЦУ.

«Я теж мав іншу позицію, бо не знав усієї правди. Коли я з’ясував правду, я став на нинішню позицію», – сказав він в інтерв’ю, яке було оприлюднено сайтом OrthodoxTimes.

«Ми хочемо, щоб Православна Церква була на висоті, була в єдності і була прикладом для наслідування. Російська Православна Церква ж не є прикладом для наслідування, і мені сумно казати це», – наголосив він.

Хризостом II нагадав, що РПЦ свого часу отримала канонічний статус від Вселенського Патріархату, а нині не поважає його, хоч Вселенський Патріархат є для нею Церквою-матір’ю.

Нагадаємо, Глава Кіпрської павославної Церкви архиєпископ Хризостом II 4 жовтня промовив ім’я предстоятеля Православної Церкви України Епіфанія, зачитуючи диптих – перелік глав канонічних автокефальних помісних церков, – таким чином визнавши ПЦУ. Кілька ієрархів Кіпрської Церкви тоді виступили проти.

Після того архиєпископ розповідав, що після візиту до Вселенського Патріархату він дізнався правду про це питання.

«Вселенський Патріарх пояснив, що Україна була під юрисдикцією Вселенського Патріархату, який тільки передав адміністрування її Церкви Московському Патріархатові через те, що Москва близько від України, …за умови, що там (у тодішній Київській митрополії – ред.) будуть поминати спершу Вселенського Патріарха, а вже потім Московського», – говорив він.

І Синод Кіпрської Церкви на засіданні 23–25 листопада вирішив не виступати проти цього рішення Глави Церкви. Таким чином ця Церква непрямо визнала ПЦУ як іще одну канонічну Автокефальну Помісну Церкву.

Це рішення, як і рішення кількох інших православних Церков прямо чи непрямо визнати ПЦУ, викликало різку реакцію Російської Православної Церкви.

РПЦ, яка вважає Україну своєю власною канонічною територією, і її українська частина, УПЦ Московського Патріархату, всупереч церковним канонам не визнають рішень Вселенського Патріарха і розривають зв’язки з тими церквами чи єрархами, які визнали ПЦУ. Москва – і Російська Православна Церква, і російська держава – також активно перешкоджають подальшому визнанню ПЦУ з боку інших Православних Церков.

ПЦУ є однією з 15 канонічних автокефальних Помісних Церков, які складають православну спільноту, і єдиною канонічною Православною Церквою на території України. На цей час вона визнана чотирма з цих Церков – це, крім Вселенського Патріархату, також Александрійський Патріархат – один із найдавніших історичних патріархатів, Елладська Православна Церква (в Греції) і Кіпрська Православна Церква.

Раніше Український Дощ писав, що митрополит Луцький і Волинський Михаїл заявив, що при Зеленському московський патріархат розправив крила.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В окупованому Криму відновили богослужіння в парафії ПЦУ
Релігія
В окупованому Криму відновили богослужіння в парафії ПЦУ
Парафія Святого Архистратига Божого Михаїла Кримської Єпархії була зареєстрована 25 жовтня 2002 року та діяла до літа 2014 року. Сім років церква була закрита...
Папа Франциск надіслав вітання Джо Байдену з нагоди його інавгурації
Релігія
Папа Франциск надіслав вітання Джо Байдену з нагоди його інавгурації
Глава Католицької Церкви побажав йому, аби Всемогутній Бог дарував йому «мудрість і силу на цій високій посаді»...
В окупованому Криму Митрополит ПЦУ Климент відправив Літургію
Релігія
В окупованому Криму Митрополит ПЦУ Климент відправив Літургію
Після відправи митрополит Климент привітав вірян зі святом та окропив їх освяченою хрещенською водою...
«Порівняти антисемітизм в Україні і в Європі, то ми живемо в раю. Україна дає приклад» – рабин Вольф
Релігія
«Порівняти антисемітизм в Україні і в Європі, то ми живемо в раю. Україна дає приклад» – рабин Вольф
«Рабини США, Австралії, Європи заздрять свободі, можливостям та успіхові українських колег. Майже ні в кого немає своїх шкіл і взагалі синагог», - каже рабин Вольф...
В Росії заявили, що Вселенський патріарх Варфоломій - «американський місіонер»
Релігія
В Росії заявили, що Вселенський патріарх Варфоломій - «американський місіонер»
Лавров сказав, що Варфоломій «обдурив» Православну Церкву України, «обрізавши в результаті обіцяні їй права»...