[]

Анталія запрошує на перегляд фільму Сеітаблаєва «Хайтарма»

Анталія запрошує на перегляд фільму Сеітаблаєва «Хайтарма»

Осередок української громади в турецькому місті Анталія "Українське культурно-мистецьке об'єднання" запрошує на перегляд фільму режисера Ахтема Сеітаблаєва "Хайтарма" з нагоди Дня кримськотатарського прапора.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову об’єднання Олеся Мерждан у Facebook

«Громада "Українське культурно-мистецьке об'єднання" з нагоди Дня кримськотатарського прапора запрошує всіх бажаючих до спільного перегляду кінострічки режисера Ахтема Сеітаблаєва "Хайтарма"», - йдеться  в дописі.

Зазначається, що захід відбудеться в суботу 27 червня о 20.00 в приміщенні громади за адресою: Altınkum Mah. 470 Sok. Akın Apt. 11/1 No 1 Konyaaltı / ANTALYA. Вхід вільний.

Історична військова драма «Хайтарма» - перший кримськотатарський повноформатний художній фільм і перша художня картина про депортацію кримських татар. Режисер фільму і виконавець головної ролі Ахтем Сеітаблаєв. 

Фільм вперше представили в Україні 17 травня 2013 року в сімферопольському кінотеатрі імені Тараса Шевченка, напередодні Дня жалоби за жертвами депортації кримськотатарського народу, а з 18 травня 2013 року фільм демонструвалася в кінотеатрах Сімферополя, Керчі, Білогірська, Феодосії, Судака, Євпаторії, та Кіровського.

Для обмеженого кінопрокату фільму в Україні прокатники фільму не створили українського дубляжу й показ відбувався з з оригінальним російсько-кримськотатарським озвученням.

Стрічка отримала Премію Національної спілки кінематографістів України у номінаціях «Найкращий фільм року» та «Найкращий ігровий фільм». Фільм «Хайтарма» отримав гран-прі на фестивалі «Корона Карпат» у Трускавці, став лауреатом російської премії «Ніка», був визнаний найкращим фільмом, а Сеітаблаєв найкращим режисером 2014 року на італійському фестивалі «Кімерія» в Термолі.

Довідково: День кримськотатарського прапора - день шанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму. Відзначається 26 червня з 2010 року. Вперше національний кримськотатарський прапор був затверджений Курултаєм кримських татар 1917 року. Поновлений 30 червня 1991 року.

Раніше Український дощ писав, документальна стрічка української режисерки Ірини Цілик «Земля блакитна, ніби апельсин» отримала премію на міжнародному фестивалі «UnderhillFesta» у Чорногорії.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
Події
Українська діаспора стала найчисельнішою у Чехії
У Чехії за минулий рік народилося понад 1250 українців, що на півтори сотні більше порівняно з попереднім роком...
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Події
Вперше до ради мігрантів австрійського Ґраца увійшла українка
Українська громада Ґраца (Австрія) вперше отримала свого представника у консультаційній раді мігрантів, яка представляє інтереси мешканців міста – негромадян ЄС, ним стала Галина Скотнік...
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Події
Українська тенісистка Світоліна відвідала Український національний музей у Чикаго
Українська тенісистка, бронзовий призер Олімпійських ігор у Токіо 2020 Еліна Світоліна відвідала у Чикаго (США) Український національний музей...
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
Події
У Польщі вшанували пам’ять Михайла Грушевського (фото, відео)
У польському місті Холм відзначили 155-ту річницю від дня народження одного з найвідоміших діячів українського державотворення Михайла Грушевського...
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
Події
У Пекіні пройдуть «Дні українського кіно»
У п’яти престижних кінотеатрах столиці Китаю упродовж 22-30 вересня відбудуться «Дні українського кіно»...