Американські спецслужби оцінять загрози нацбезпеці через «документи Трампа» в Мар-а-Лаго

Представники розвідки США на запит Комітету Сенату з розвідки проведуть ретельну перевірку, щоб оцінити можливі ризики для національної безпеки через роботу з секретними документами колишнього президента Сполучених Штатів Дональда Трампа після того, як ФБР вилучило ящики з конфіденційними матеріалами з Мар-а-Лаго.
Директорка національної розвідки США Авріл Д. Хейнс у листі повідомила провідних законодавців у Комітеті Палати представників з питань розвідки та нагляду, що її офіс очолить оцінку розвідувальною спільнотою "потенційного ризику для національної безпеки, який виникне в результаті розголошення" документів, взятих Трампом у приватний клуб і резиденцію в Палм-Біч, штат Флорида.
У листі, який оприлюднило видання The New York Times, Хейнс заявила, що її офіс співпрацюватиме з Міністерством юстиції, аби гарантувати, що ця оцінка не завадить кримінальному розслідуванню щодо "документів Трампа". Під час перевірки буде визначено, які джерела або системи розвідувальної інформації можна було б ідентифікувати з документів і скомпрометувати, якщо вони раптом потрапили у чужі руки.
Комітет Сенату з розвідки також попросив оцінити збитки, які можуть понести Сполучені Штати у разі розголошення "документів Трампа", або потрапляння до "чужих рук".
У п’ятницю, 26 серпня, Міністерство юстиції оприлюднило відредаговану версію свідчення під присягою, що використовувалося для отримання ордера на обшук агентами ФБР у маєтку 45-го президента США Дональда Трампа в Мар-а-Лаго. Публікація 38-сторінкового документа відбулася через день після того, як федеральний суддя наказав Мін'юсту оприлюднити письмову заяву під присягою, яка детально описує причину, на якій ґрунтувався ордер на обшук, не розкриваючи імен свідків, правоохоронних органів, інформації великого журі і всього, що могло б скомпрометувати розслідування щодо роботи Трампа з секретними матеріалами
Перед обшуком ФБР у Мар-а-Лаго 8 серпня Національний архів і Міністерство юстиції довго намагалися отримати конфіденційні документи, які Трамп зберігав у себе після того, як покинув Білий дім.
Раніше повідомлялося, що Національне управління архівів і документів вилучило 15 ящиків з документами та іншими предметами з Мар-а-Лаго у січні цього року. Відповідно до свідчення під присягою, ФБР перевірило ці ящики в середині травня і виявило, що 14 із 15 містили секретну інформацію.
У ящиках нібито було 184 унікальні документи з грифами секретності, у тому числі 67 із грифом конфіденційності, 92 із грифом секретності та 25 із грифом "цілком таємно".