Американська розвідка допомогла ЗСУ потопити флагман російського флоту «Москва» - NBC

Американська розвідка допомогла ЗСУ потопити флагман російського флоту «Москва» - NBC

Розвідувальні дані, якими поділилися спецслужби США, допомогли ЗСУ потопити російський крейсер «Москва». Про це повідомили американські чиновники виданню NBC News, підтвердивши безпосередню роль Америки в найбільш бентежному ударі по імперських амбіціях путіна в Україну.

Ракетний крейсер «Москва» з екіпажем у 510 осіб був флагманом Чорноморського флоту росії. 14 квітня після удару двома українськими протикорабельними ракетами «Нептун» він впав на борт і затонув, повідомили представники США. У Москві заявили, що судно затонуло після пожежі. «Москва» була найбільшим російським військовим кораблем, що був затоплений у бою з часів Другої світової війни. 

Українські збройні сили дали запит американцям щодо корабля, який плив у Чорному морі на південь від Одеси, повідомили NBC News. За словами чиновників, ВПС США ідентифікували його як крейсер «Москва» та допомогли встановити його точне місцезнаходження, після чого "українці націлили на корабель свої ракети".

За словами чиновників, США заздалегідь не були поінформовані, що Україна збирається атакувати "Москву", і тому не причетні до потоплення судна. 

Про роль США у затопленні ракетного крейсера «Москва» раніше не повідомлялося.

Деякі американські офіційні особи висловили занепокоєння, що повідомлення про обмін розвідданими США і України "може розлютити путіна та спровокувати непередбачувану відповідь".

Білий дім не відразу надав коментар NBC News.

У заяві, опублікованій після публікації матеріала, прессекретар Пентагону Джон Кірбі сказав, що США не надали Україні «конкретну інформацію про ціль».

"Ми не були причетні до рішення українців завдати удару по кораблю або до операції, яку вони проводили", - додав Кірбі. - «Нам не було попередньо відомо про намір України націлитися на корабель. Українці мають власні розвідувальні можливості для відстеження та націлювання на російські військово-морські кораблі, як вони це зробили в цьому випадку».

Інфоромація щодо розвідданих про «Москву» з’явилася після того, як The New York Times повідомила, що розвідка США допомогла ЗСУ знищити низку російських генералів. Американські чиновники не заперечували це, але рішуче відкидали припущення, що саме США стоять за наміром завдати удару по російським військовим чинам.

«Ми не надаємо розвідувальних даних про розташування вищих військових чинів на полі бою», – сказав Кірбі журналістам у четвер, додавши, що США діляться розвідданими з українськими силами, але не вказують їм, на кого чи на що нападати.

Політика США прямо забороняє розповсюдження інформації про смертельні цілі, повідомили NBC News два американських чиновника, знайомі з цим питанням.

«Москва» вважалася найбільш смертоносним військовим кораблем росії, що ряснів гарматами та ракетними системами, деякі з яких були розроблені для захисту від нападу. Достовірна інформація про те, що флагман флоту росії був вражений і затоплений двома протикорабельними ракетами, була розцінена у Генштабі країни-агресора як глибоке приниження для усіх російських військових.

Нагадаємо, у перші дні війни «Москва» була частиною знакового інцидентому, коли її офіцери наказали українським прикордонникам на острові Зміїний здатися, на що отримали наративну відповідь: «Російський воєнний корабель, іди найух».

Після потоплення "Москви" ВМС росії відійшли від узбережжя України.

Український Дощ писав раніше, що спецоперація зазнала фіаско: на 9 травня росія хоче оголосити Україні війну.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Світ
51-49: Демократична партія США закріпила більшість у американському Сенаті
Формально партія, в якій перебуває чинний президент Джозеф Байден, забезпечила собі збереження лідерства в Сенаті після проміжних виборів ще в листопаді...
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Світ
Литва слідом за Латвією припиняє мовлення російського телеканалу «Дождь»
Ліцензія, яку анулювала Латвія, давала псевдоліберальному телеканалу з рф право поширювати створений контент у країнах Євросоюзу, росії, США та інших країнах...
США домагатимуться виключення росії з G20 і виділять $6 млрд на її стримування у Європі
Світ
США домагатимуться виключення росії з G20 і виділять $6 млрд на її стримування у Європі
Крім G20, йдеться про Базельський комітет з банківського нагляду, Раду з фінансової стабільності, Міжнародну асоціацію страхових наглядів та інші організації...
До парламенту Фінляндії внесли законопроєкт про вступ країни до НАТО
Світ
До парламенту Фінляндії внесли законопроєкт про вступ країни до НАТО
У травні Фінляндія та сусідня Швеція подали заявки на членство як захід у відповідь на повномасштабне вторгнення росії в Україну...
В Туреччині заявили, що «друга холодна війна» має завершитися угодою між росією та Заходом
Світ
В Туреччині заявили, що «друга холодна війна» має завершитися угодою між росією та Заходом
Туреччина, яка виступає посередником у російсько-українському конфлікті, підтримує суверенітет України, вважає, що росія має вивести війська з усіх окупованих територій...