[]

Діамант «Хоуп»: серійний вбивця мимоволі

Діамант «Хоуп»: серійний вбивця мимоволі

Діамант «Хоуп», «Синій Таверньє», «Блакитна надія» - як тільки не називають камінь, який століттями приносив своїм власникам самі нещастя. Та незважаючи на дурну славу алмазу, люди спрагло прагнули оволодіти ним, за будь-яку ціну. Вони перекуповували його і викрадали, а все через особливий, ні з чим не зрівняний блакитний колір алмазу, з червоною флуоресценцією; “Хоуп” мав 45,52 карати та володів незбагненним магнетизмом.

Спробуємо відслідкувати його історію від першої згадки й до наших днів.

Появі діаманта ми завдячуємо мандрівнику Жану Батісту Таверньє, який був офіційним постачальником коштовностей короля Людовика XIV. Власне, йому і презентував унікальну знахідку Таверньє, обмінявши її на дворянський титул. Подейкують, камінь був знайдений в індійському храмі, де прикрашав статую бога Рами. Тут і приховані витоки прокляття. Річ у тім, що величезний синій алмаз був лівим оком божества. А богів гнівати не варто.

З поверненням Таверньє Європу охопила чума, і церковники пов'язали її появу саме з «синім оком» Людовика XIV.

Мандрівник Жан Батіст став однією з перших жертв зачарованого діаманта. Його жорстоко розтерзали собаки. Королю теж не пощастило. Танцюючи, він наступив на іржавий цвях і помер від гангрени. Зловісний синій алмаз дістався Марії-Антуанетті, яку згодом публічно стратили. Збіг? Забагато їх із каменем “Хоуп”.

Після страти Марії-Антуанетти діамант дістався кадетові, який швидко продав його ювеліру. Блакитний алмаз розділили на частини, але це не врятувало від прокляття його власників. Всі, хто торкався до каменя, були вбиті. До речі, відтоді в діаманті було всього 14 каратів, але це не применшило його краси.

Згодом коштовність придбав Генрі Хоуп, англійський банкір, і назвав камінь своїм ім'ям. Пізніше він помер від невідомої хвороби, а блакитний камінь перейшов у спадок разом з прокляттям: сина Генрі Хоупа отруїли, а онук розорився.

Ще одна жертва діаманту - Абдул Хамід II, султан Єгипту. Але спершу від прокляття постраждала його коханка, якій він подарував синю коштовність. Дівчину вбили, а султана Абдула вигнали з країни.

Наступна історія загадково поєднує в собі прокляття синього алмазу і трагедію «Титаніка». Подружжя, якому дістався нещасливий камінь, потонуло саме на цьому лайнері.

Але найбільше прикростей «Хоуп» завдав Евелін Уолш Маклін. Світська дама придбала таємничий кулон, немов кидаючи виклик долі, яка і без того була не дуже до неї прихильною. Однак забобони взяли верх над жінкою, і вона посвятила діамант в церкві. Після цього Евелін буквально прикипіла до улюбленої коштовності. Дочка власника газети Washington Post носила кулон, не знімаючи, одягала на домашніх улюбленців і давала бавитись синові... Згодом чоловік Евелін спився і був відправлений до божевільні. Маленький син потрапив під автомобіль, а дочка випила забагато снодійного. Проте Евелін все одно заповідала проклятий діамант онукам. На щастя, вони виявилися мудрішими, і після її смерті одразу віддали коштовність  в рахунок сплати боргів ювеліру Гаррі Вінстону.

Чоловік був абсолютно не забобонний і вважав прокляття вигадкою. Між іншим, саме його (єдиного з усіх) діамант пощадив. Можливо, через те, що ювелір виставляв знамените діамантове кольє на виставках, а весь виручений прибуток віддавав на благодійність? В результаті, Гаррі Вінстон подарував алмаз «Хоуп» Смітсонівському інституту.

Ювелір відправив славетний діамант звичайнісіньким листом, загорнувши в крафтовий папір. Камінь не стерпів такого приниження і відігрався на листоноші. Чоловік потрапив під вантажівку, а його будинок згорів дотла, разом з дружиною і собакою, яким не вдалося вибратись.

На цьому кривавий слід синього діаманта обривається. Сьогодні кожен має можливість зазирнути у його містичну блакить, на Смітсонівській експозиції. Коштовність надійно прихована за броньованим склом. Та багато хто стверджує, що таким чином намагаються захистити не прикрасу, а людей від прокляття каменю.

[]
Теги
Схожi
У Київській області живе найстаріша качка країни (відео)
Цікаве
У Київській області живе найстаріша качка країни (відео)
Один качиний рік дорівнює приблизно п'яти людським, тож умовно Глаша - 125-річна бабуся...
Біля узбережжя Флориди дайвер зіткнувся з аномально великою акулою-биком (фото)
Цікаве
Біля узбережжя Флориди дайвер зіткнувся з аномально великою акулою-биком (фото)
55-річний Джон Мур зазначив, що акула, можливо, була вагітна, тому не зацікавилася ним як обідом...
Жителька Олександрії прихистила у себе вдома 70 котів (відео)
Цікаве
Жителька Олександрії прихистила у себе вдома 70 котів (відео)
Українка Тетяна Тищенко допомагає тваринам та надає їм прихисток, їжу та лікування...
На Буковині висадили найбільше лавандове поле в Україні
Цікаве
На Буковині висадили найбільше лавандове поле в Україні
У селі Білівці, що у Хотинській територіальній громаді Чернівецької області, висадили 10 гектарів лаванди...
На південному заході Лондона кит застряг на мілині в Темзі (відео)
Цікаве
На південному заході Лондона кит застряг на мілині в Темзі (відео)
У Великобританії провели операцію з порятунку маленького кита, який виплив на мілину в річці Темза на південному заході Лондона...