Актор Дмитро Ступка: «Моя головна мрія, щоб закінчилася війна»

Актор Дмитро Ступка: «Моя головна мрія, щоб закінчилася війна»

Дмитро Ступка називає себе "закулісною дитиною". У Національному академічному драмтеатрі ім. Івана Франка служив його легендарний дід - народний артист СРСР, Герой України Богдан Ступка. Тут же працює батько - народний артист України Остап Ступка. Десять років тому, після закінчення Київського національного університету театру, кіно і ТБ ім. Карпенко-Карого тут офіційно почав служити і Дмитро Ступка, з яким поговорили журналісти видання «Коментарі» про творчість і не тільки.

- Дмитро, в цьому році виповнюється 10 років як Ви стали актором в Національному театрі імені Івана Франка. Але на сцену вийшли раніше?

Так, офіційно я почав працювати в 2010-му році. Але ще до цього, будучи студентом, грав в різних спектаклях. У мене була навіть гучна роль в спектаклі "Сміх і сльози Дон Кіхота", яку ставив Сечин. Я там грав хлопця-зброєносця Андреса. А перший вихід на сцену відбувся у виставі "Майстер і Маргарита" (Дмитру тоді було п'ять років, а його дідусь Остап Ступка грав в тому ж спектаклі Майстри - ред.). Там я грав маленького хлопчика, який прокинувся в будинку літераторів, коли стала відьмою Маргарита прилетіла і влаштувала там погром. Пам'ятаю, коли я вперше вийшов на сцену, то ледь не заплакав, бо в залі стояла така тиша ..! А вся увага - на мені. Я дуже злякався.

- Які ролі особливо запам'яталися і чому?

Запам'яталися спектаклі "Ромео і Джульєтта", де я виконував головну роль Ромео, "Чайка", "Жона є жона", "Одруження", "Архітектор", "Санація". Але чомусь ці уявлення зняті з репертуару. Сумую за ним, тому що це були хороші ролі. Але зараз у нас новий режисер, у нього своє бачення, і головні ролі він вважає за краще віддавати своїм студентам. У мене залишилося близько п'яти вистав, дві з них - казки. Новий спектакль "Сірано де Бержерак" ставить Юрій Одинокий.

- Про які ролі мрієте?

Мрію про роль Гамлета. Це була б дуже цікава робота.

- Через пандемії Сovid-19 головний театр України, в якому Ви служите, призупинив роботу. Більш того, довелося скасувати міжнародний фестиваль, присвячений 100-річчю від дня заснування Театру ім. І. Франка. Як театр переживав (переживає) карантин?

Навесні, з початком карантину, нас відправили у відпустку. Згодом почалися репетиції, але проходили вони не так як зазвичай, а дистанційно, як рекомендували в МОЗ. Зараз театр відкрився, але ми граємо в напівпорожньому залі. Відчуття не дуже хороші. Адже актори звикли грати при повному залі, коли йде обмін енергіями. Але я сподіваюся, що скоро все закінчиться і театр почне працювати так, як раніше. Ми репетируємо, ми граємо вистави, але все залежить від карантину.

- А як карантин відбився конкретно на Вас?

Мені карантин навіть пішов на користь. Я відпочив від зйомок, від репетицій, від театру. Займаюся спортом, відсипаюся, їм корисну їжу, читаю, дивлюся цікаві фільми, телепередачі.

"Вважаю, що в театрі потрібно ставити глушники, щоб телефони не працювали"

- Театральне лаштунками завжди було овіяне легендами і чутками. Інтриги, примари, прикмети, повір'я ... Чи стикалися Ви з чимось подібним?

Особисто з якимись привидами або містикою я не зустрічався. Хоча в театрі з самого дитинства і знаю всі його куточки. Пам'ятаю тільки, що в спектаклі "Енеїда", де є сцена пожежі, я, ще дитина, настільки цьому повірив, що плакав за лаштунками і кликав на допомогу. Але є корифеї, які розповідають подібні історії.

- Відомо, що кошмаром для театру стали сучасні гаджети, особливо мобільні телефони. Як часто глядачі виявляють подібне неповагу до акторів? Як з цим можна боротися?

Коли ти граєш на сцені, зазвичай це дуже збиває. Гучномовець перед початком кожної вистави завжди оголошує, що треба вимикати телефони. Але це роблять не всі. Були ситуації, коли актори зупиняли уявлення і виводили людей з партеру, щоб не заважали. Вважаю, що в театрі потрібно ставити глушники, щоб телефони не працювали.

- Наскільки Ви самі залежні від цього "наркотику" XXI століття?

Звичайно, я так само, як і всі, користуюся телефоном. Але не в театрі.

"З батьком я охоче граю і знімаюся в кіно. Він може і підказати, і підстрахувати"

- 22 липень виповнилося 8 років, як не стало Вашого легендарного дідуся - Богдана Ступки ... Які найяскравіші спогади пов'язані з ним? Яким він був у побуті? Як ставився до Вас?

Дідусь завжди в моєму серці. Він був для мене як батько (дідусь Богдан, якого Дмитро називав Бодей, і бабуся Лариса фактично виростили Дмитра, бо батьки розлучилися незабаром після його народження - ред.). Він - Українець і Людина з великої літери. Він був дуже добрим і до мене, і до акторів театру. Свого театру. Такого великого актора і художнього керівника в Україні більше не буде. Він умів чути театр, вмів розмовляти з акторами. Всім він був як батько, завжди давав гарні поради. І навіть коли лежав в лікарні, то допомагав людям. Дуже світлий, дуже мудрий був чоловік. Дуже шкода, що він пішов так рано. Його дуже всім не вистачає.

- У яких проектах Ви були зайняті разом з батьком - актором Остапом Ступкою? Як з ним грається?

Грає він досить приємно, зручно. Ми були задіяні разом у виставі "Косметика ворога" за твором Амелі Нотомб. Грали в спектаклі "Чайка". У ньому також повинен був грати дідусь. До речі, цей спектакль пам'яті Богдана Ступки, і зовсім незрозуміло, чому його зняли з репертуару. З батьком я охоче граю і знімаюся в кіно. Він може і підказати, і підстрахувати.

- Ви якось зізналися, що доводилося битися. Коли і з якого приводу?

Була колись ситуація ... П'яний чоловік чіплявся до батька і я йому "врізав". Взагалі я не люблю битися. Адже все можна вирішити, просто поговоривши. Але бувають ситуації, коли слова не доходять ... Коли "чіпляють" мою сім'ю, я готовий її захистити, і мене ніхто не зупинить.

- З 2007-го року Ви знімаєтеся в кіно. На Вашому рахунку більше 20 ролей в повнометражних стрічках і серіалах. Які зйомки були самими екстремальними?

Найекстремальніші зйомки - це коли ти вирушаєш в експедиції. Безсонні ночі, комарі, бруд, дощ, холод, зима, бронежилети, зриви. Це найважчі зйомки, але, одночасно, і найцікавіші. Найбільш екстремальними для мене були зйомки "Ми з майбутнього-2", "Тіні не забутих предків", "Гвардія". Холод, безсонні ночі, трюки, бійки, вогонь, нічні зміни. Але вони - круті і цікаві. Особливо класно, коли є солідні бюджети. Хочеться зніматися в хороших, крутих проектах, які стануть відомими не тільки в Україні, а й в усьому світі.

- Спілкування з якими акторами на знімальному майданчику особливо радує?

Дуже часто я знімаюся з Богданом Юсіпчіком. Він мій друг, мій партнер по життю. Також подобатися співпрацювати з Пашею Лі, він мій одногрупник.

"Дочка Богдана буде супердівчини," переплюне "Анджеліну Джолі і всіх голлівудських актрис"

- У березні Ви відзначили четверту річницю шлюбу з телеведучою, блогером і діджеєм Поліною Логунова. Як уживаються дві зіркові персони? Яка сварка була особливо жорсткою? Як шукайте шляхи примирення?

Комусь в сім'ї потрібно бути мудрішим. Звичайно, були і сварки, і притирання ... Потрібно вміти поступатися, розуміти один одного, давати особистий простір, не заважати, коли не треба. Раніше ми сварилися частіше, але зараз живемо дружно, розуміємо один одного не тільки з одного слова, але і з одного погляду. Живемо в любові і радості.

- Три роки тому у вас народилася дочка Богдана. Ви досить довго приховували дівчинку від сторонніх очей. Лише в минулому році почали виходити з неї в світ. Чому Богдана вчить вас (діти ж теж - великі вчителі)? Хотіли б, щоб вона теж пішла по стопах династії Ступок, ставши актрисою?

Знаєте, у неї буде свій шлях. Вона дуже здібна дівчинка - вже і співає, і танцює. Ступковскіе крок і гени видно з дитинства. Я не проти, щоб вона була актрисою, але не в цій країні. Тому що мені здається, що в Україні актори недооцінені. Вона чудова дитина. Уже все розуміє, вчить англійську мову. Буде супердівчини, "переплюне" Анджеліну Джолі і всіх голлівудських актрис.

- Ваша дружина - вегетаріанка. Намагалася вона відучити Вас від м'яса? Наскільки вдало?

Звичайно, зараз я намагаюся їсти менше м'яса. Адже як не крутіть - воно дійсно шкодить здоров'ю. Більше їм морепродуктів, риби. Відмовився від бургерів, жирного, намагаюся їсти корисну їжу. Вегетаріанцем я поки не готовий стати. Мені м'ясо подобається. У мене перша група крові, а люди з такою групою - м'ясоїди. Тому від смачного стейка ніколи не відмовлюся.

- Чи готуєте щось самі?

Я собі можу приготувати щось банальне: посмажити яйця, зварити гречку або макарони. Готувати щось вишукане я не вмію, та й не доводилося. Тому що моя бабуся, мама і дружина дуже добре готують - все, що я захочу.

- Яке у вас хоббі? Коли воно стало частиною життя?

Мені дуже подобається рибалити. Мій другий дідусь (по маминій лінії) з дитинства привчив вставати о п'ятій ранку і їхати на риболовлю. Коли я був студентом, то вставати вранці, і їхати на пари було справжніми тортурами. Але ось на риболовлю я їжджу постійно - заради неї встану коли завгодно. Ще люблю дайвінг. Я все дитинство провів в Криму і дуже любив плавати з маскою, трубкою. Навіть губи були синього кольору, тому що в воді проводив цілі години. З дна діставав різні цікаві штуки. Коли подорожую, то обов'язково пірнаю з аквалангом.

- Ви чимало помандрували. Яке з місць земної кулі справило особливе враження?

Так, я дуже люблю подорожувати. Особливо люблю Америку, а взимку - Таїланд. Мені подобаються маленькі острови, де немає машин, моторолерів. Це острова у Балі. Мрію ще побувати на острові Аруба, в Японії і в Австралії.

Але головна моя мрія - щоб закінчилася війна. Щоб розвивалася культура. Щоб наш театр гастролював по різних країнах і популяризував нашу Україну.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Україні записали 50 нових аудіоказок для дітей, які можна слухати на ґаджетах
Культура
В Україні записали 50 нових аудіоказок для дітей, які можна слухати на ґаджетах
У мережі з’явилися 50 нових аудіоказок для дітей українською мовою. Проєкт реалізовує Країна ФМ та Український культурний фонд...
Найкращі українські фільми року
Культура
Найкращі українські фільми року
В Україні оголосили переможців 3-ї Національної премії кінокритиків «Кіноколо»...
Відкрито провадження щодо знищення культурних та природних об'єктів Криму окупантами
Культура
Відкрито провадження щодо знищення культурних та природних об'єктів Криму окупантами
Прокуратура України відкрила кримінальні провадження щодо фактів, пов'язаних із забрудненням навколишнього середовища в анексованому Росією Криму...
Слухайте, поки не заборонили: 5 пісень на слова Василя Стуса
Культура
Слухайте, поки не заборонили: 5 пісень на слова Василя Стуса
У зв'язку зі скандалом навколо заборони книги про Василя Стуса ми пропонуємо вам послухати кращі пісні на слова великого поета і дисидента...
Створено перший у світі мобільний додаток української класичної музики
Культура
Створено перший у світі мобільний додаток української класичної музики
У Києві представили перший у світі мобільний додаток з українською класичною музикою – Ukrainian Live Classic...