[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Акції Tesla виросли в 10 разів за рік

Акції Tesla виросли в 10 разів за рік

В середині серпня вартість акцій компанії Tesla переступила за позначку в $ 2000/шт. Рік тому - у серпні 2019 го - їх вартість становила близько $ 200 за штуку.

За цей час компанія дійсно поліпшила свої фінансові та виробничі показники. І тим не менше, Tesla поступається в числі вироблених і проданих автомобілів решті трійці найбільших автомобільних гігантів навіть в США, не кажучи про гравців на кшталт VAG і Toyota. У той час, як Tesla продає близько 400 000 автомобілів глобально, Ford продала 2,4 млн автомобілів за той же період тільки в США.

Чому ж компанія Ілона Маска коштує в рази дорожче конкурентів і вже кілька місяців - найдорожчий виробник автомобілів в світі з капіталізацією В $ 380 млрд?

«Причини немає»
Днями в виданні TechCrunch вийшов матеріал з думкою, що причини для вибухового зростання вартості акцій просто немає. У 2019 компанія поставила на ринок 366 500 автомобілів, план на 2020 рік - близько 500 000 автомобілів. Для порівняння:

  • Ford - 2,41 млн автомобілів тільки для ринку США.
  • Fiat Chrysler - 2,2 млн автомобілів тільки для ринку США.
  • GM - 2,89 млн автомобілів тільки для ринку США.

Незважаючи на це, капіталізація Tesla більше, ніж капіталізація всіх цих трьох компаній разом узятих. Навіть якщо помножити цю цифру на три: GM - $ 40 млрд, Ford - $ 26 млрд, Fiat Chrysler - $ 22 млрд. У Tesla, нагадаємо, капіталізація $ 380 млрд.

В цілому, як пише TechCrunch, опитавши експертів, показники Tesla не піддаються здоровому поясненню: за всіма параметрами компанія програє своїм конкурентам - автомобільним гігантам - але при цьому її акції коштують сильно дорожче.

Які причини все ж можуть бути?

Якщо відкинути в сторону заголовок TechCrunch, можна побачити ряд причин, по яких акції Tesla ростуть. Деякі - більш спекулятивні, інші - віра в майбутнє, яке може і не настати. Розповідаємо про всіх, які вдалося знайти:

  • Спліт акцій Tesla. Компанія оголосила, що поділить акції за формулою 5 до 1, щоб зробити їх більш доступними: чим нижче вартість, тим простіше трейдерам без великих активів купити пакет акцій. Традиційно такі новини підстьобують акції до зростання. Що і сталося.
  • Ця новина важлива на тлі іншої інформації, яка з'явилася порівняно недавно. Під час коронакризи в США в рази зросла активність мілленіалів. Вони виходять на ринок і інвестують із зайвим ризиком. З цієї причини, наприклад, активно росли акції Hertz: компанія збанкрутувала, але її акції продовжували торгуватися на біржі, за копійки. Через дешевизну акцій їх почали активно купувати і довели до ціни в кілька доларів. Збанкрутілу компанію. Завдяки інструментам на зразок Robinhood, які дають доступ до трейдингу мільйонам американцям, і загальної популярності Tesla, акції компанії зростають.
  • Більш зрілі інвестори, вважають в TechCrunch, могли просто беззастережно віддати перемогу на ринку електрокарів Tesla: через віру в майбутні успіхи компанії вони активно інвестують в неї. Наскільки це виправдано - покаже час, адже вже сьогодні майже всі бренди випустили свої електрокари і планують розширювати EV-лінійку далі. Правда, ніхто не досяг таких показників, як Tesla.
  • Попереду у Tesla важлива подія - Battery Day. Команда Tesla розповість, чого їм вдалося досягти в будові акумуляторів, щоб збільшити запас ходу своїх машин - ключовому елементу електрокарів. Крім того, компанія поділиться своєю стратегією розвитку цього напрямку. Для Tesla і інших це важлива подія: саме дальність запасу ходу визначить, хто залишиться лідером на ринку. Оглядач The Street пише, що у інвесторів великі очікування від презентації: «всі чекають прориву».

Всі ці причини в сукупності призводять до того, що Tesla коштує майже $ 400 млрд і розглядається скоріше як технологічна компанія, а не виробник автомобілів.

Свого часу так думали і про WeWork.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
1,4 млн гривень отримав український стартап з виявлення незаконних лісових рубок
Наука і технології
1,4 млн гривень отримав український стартап з виявлення незаконних лісових рубок
Стартап Deep Green Ukraine з виявлення незаконних рубок виграв 1,4 млн грн на щорічному конкурсі ІТ-проектів від Open Data Challenge...
Археологи відкопали відразу 27 стародавніх саркофагів в Єгипті 
Наука і технології
Археологи відкопали відразу 27 стародавніх саркофагів в Єгипті 
Велика кількість саркофагів, вік яких перевищує 2,5 тисячі років, виявлено в одному з найбільших давньоєгипетських некрополів, Саккарі, в 30 км на південь від Каїра...
Facebook звинуватили у шпигунстві через камеру мобільного телефона
Наука і технології
Facebook звинуватили у шпигунстві через камеру мобільного телефона
Американка Британі Кондиті вважає, що Facebook свідомо використовує камеру, коли люди користуються додатком Instagram, «аби збирати цінну інформацію про своїх користувачів»...
Facebook запустив єдину програму для управління бізнес-акаунтами Instagram і Messenger
Наука і технології
Facebook запустив єдину програму для управління бізнес-акаунтами Instagram і Messenger
«Наша мета - максимально спростити доступ підприємств до клієнтів», - прокоментував запуск нового додатку віцепрезидент з маркетингу рекламних продуктів Facebook Грем Мадд...
Учені з'ясували, де брати матеріали для будівництва на Марсі
Наука і технології
Учені з'ясували, де брати матеріали для будівництва на Марсі
Дослідники вирішили об'єднати хітин з марсіанським грунтом, щоб будувати укриття і навіть створювати інструменти...