Влада планує заборонити айтішникам зовнішньоекономічну діяльність

Влада планує заборонити айтішникам зовнішньоекономічну діяльність

Українські чиновники не залишають спроб «поліпшити» українську IT-галузь. Незважаючи на той факт, що вона стабільно зростає, розвивається, нарощує обсяги експорту та податкових виплат, уряд постійно шукає можливості зібрати з цієї галузі ще більше податків (відзначимо, в Мінціфри засмучені тим фактом, що в Україні IT-ФОП платять менше податків, ніж юридичні особи). І на цей раз в Кабміні знову вирішили відродити ідею впровадження 5-ї групи для платників єдиного податку, які надають IT-послуги.

Нагадаємо, восени минулого року після позачергових виборів у ВРУ новий уряд запропонувало створити окрему 5-у групу для ФОП, які працюють в сфері IT. І для цієї групи планувалося збільшити податкове навантаження в порівнянні з нинішньою 3-ою групою платників єдиного податку. Надалі цю ініціативу підтримали кілька асоціацій від імені «IT-індустрії». Але вже в цьому році в уряді передумали вводити окрему групу для IT-ФОП, а замість цього хотіли впровадити окремий «IT-податок». Але тепер в уряді знову «передумали».

Як повідомив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков на минулому в Києві форумі Level Up Ukraine, 5-у групу все ж планують впроваджувати, але умови її роботи будуть відрізнятися від раніше вказаних пропозицій. За словами чиновника, в рамках дискусії влада прийшла до консенсусу з представниками IT-індустрії (не уточнюється, про яких саме представників йде мова, швидше за все, про ті же асоціації). Найбільш оптимальним способом існування IT-галузі в Україні знову називають створення окремої 5-ї групи платників єдиного податку для IT-ФОП. При цьому податкове навантаження на 5-у групу буде нижче, ніж планувалося раніше, але вище, ніж зараз на 3-ю групу.

«Можу сказати, що в даний момент ми дійшли згоди практично з усією IT-індустрією, що комфортний режим, в якому б їм хотілося працювати, - п'ята група, яка була запропонована ще влітку, але на відміну від того проекту, який включав два ЄСВ, військовий збір і підвищення по 1% на рік, ми вирішили, що пропозиція, яке нас влаштує, - один ЄСВ, таке ж підвищення, але для цієї групи буде заборонена зовнішньоекономічна діяльність», - розповів Борняков.

Іншими словами, підприємцям, які працюють в рамках 5-ї групи, будуть щорічно підвищувати ставку єдиного податку на 1 відсоток, поки вона не досягне 10%. Від вимоги сплачувати військовий збір і єдиний соціальний внесок в подвійному розмірі влада вирішила відмовитися. Але, разом з тим, таким підприємцям вирішили заборонити займатися зовнішньоекономічною діяльністю. Так що вони не зможуть укладати прямі договори із зарубіжними замовниками, а діяльність фрілансерів, які в більшості випадків виконують замовлення з-за кордону, і зовсім буде неможлива в рамках новоствореної 5-ї групи IT-ФОП.

За словами чиновника, такий підхід вигідний тим, що дозволить уникнути обхідні схеми, але при цьому в українську економіку буде заходити новий бізнес, прибуток від якого не буде виводитися за кордон.

Раніше Український дощ повідомляв, що Міністерство цифрової трансформації України повідомило про запуск нового сервісу для представників малого та середнього бізнесу - Національну онлайн-платформу для підприємців «Дія. Бізнес»

Теги
Схожi
Київський метрополітен просить владу підвищити ціну на проїзд до 21 грн
Економіка
Київський метрополітен просить владу підвищити ціну на проїзд до 21 грн
Необхідність підвищення тарифу в КП аргументують зростанням комунальних тарифів, цін на запчастини і зростанням мінімальної зарплати в 1,75 рази...
У квітні українці встановили абсолютний рекорд з продажу валюти
Економіка
У квітні українці встановили абсолютний рекорд з продажу валюти
Фізособи у квітні продали готівкової валюти на 1,842 млрд доларів - це найвищий показник, починаючи з 2012 року...
За 2020 рік кількість мільйонерів в Україні зросла на 6%
Економіка
За 2020 рік кількість мільйонерів в Україні зросла на 6%
За 2020 рік понад один мільйон гривень задекларував 8 451 українець - у 2019 році таких було менше на 6%...
Кабмін зобов'язав АЗС повідомляти про підвищення цін на пальне
Економіка
Кабмін зобов'язав АЗС повідомляти про підвищення цін на пальне
Кабінет міністрів запровадив обов'язкове декларування змін роздрібних цін на бензин та дизельне пальне, якщо вони зростатимуть більше ніж на 1%...
В Україні злетять ціни на квартири: коли і як подорожчає житло
Економіка
В Україні злетять ціни на квартири: коли і як подорожчає житло
В Україні, незважаючи на падіння попиту на квартири влітку, вартість квадратних метрів як у столиці, так і в регіонах продовжить зростати...