[]

Абітурієнти з ОРДЛО отримали пільги. А як же діти учасників АТО?

Абітурієнти з ОРДЛО отримали пільги. А як же діти учасників АТО?

Абітурієнти з ОРДЛО зможуть поступати в українські вищі навчальні заклади без ЗНО, а діти учасників АТО так можуть?

У 2020 році перелік установ вищої освіти, в які за спрощеною процедурою можуть вступати жителі тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, розширився до 91 університету. З цього числа вузів 77 підпорядковані Міносвіти, а 14 – іншим відомствам: Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури і інформаційної політики.

Повний список вузів, в яких будуть працювати освітні центри “Донбас-Україна” і “Крим-Україна”, опублікований на сайті Міносвіти. 

“Важливо, що в 2020 році жителі Криму і Донбасу зможуть вступати в будь-який з цих 91 закладів, де будуть працювати освітні центри” Донбас-Україна “і” Крим-Україна “, без проходження зовнішнього незалежного оцінювання”, – розповіла начальник головного управління вищого освіти Міністерства освіти і науки Світлана Кретович.

Спрощені умови вступу для жителів тимчасово окупованих територій Криму (Автономної Республіки Крим та м.Севастополя) і Донбасу (окремих районів Донецької та Луганської областей), передбачені законодавством, у 2020 році не зазнали змін. Вступники з Криму беруть участь в конкурсі в межах квоти №2, доступною в кожному з цих закладів вищої освіти, а абітурієнти з Донбасу поступають в ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

У 2020 році ні для кого не секрет, що з ОРДЛО не збираються їхати сепаратисти та виходити російські війська. Проте, ми можемо стимулювати залишення окупованих територій нашими громадянами. Як саме? – не визнавати атестати про освіту з ОРДЛО. Коли батьки усвідомлюватимуть, що їхні діти не мають жодних перспектив навчання на окупованих територіях вони будуть змушені виїжджати або в Росію, або в Україну для отримання освіти їхніми дітьми.

Система із пільгами для дітей з ОРДЛО навпаки стимулює дітей 9-11 класів завершувати навчання саме в ОРДЛО, а не в Україні. Чому б ні, не потрібно здавати ЗНО, пільгова система вступу, 100% влаштування в гуртожитки… Держава має створювати умови, за яких жителі окупованих територій виїжджатимуть звідти, а не виплачувати пенсії, субсидії, робити переваги та знижки. Дітей в школах ОРДЛО вчать ненависті до України, вчать що російські терористи не вбивці – а герої, що Україна – це ворог. До 17 років в дітей повністю формується світогляд та життєва позиція, яку досить складно переламати, тому ми повинні боротися за дітей ще до того, як їм промила мізки Російська пропаганда.

Напрошується питання: а як же діти ветеранів і учасників АТО/ССО або тих, чиї батьки загинули на фронті? Для них пільги передбачено?

Виходить, якщо батько дитини воює на боці «ополченців» - сепраатистів, чи працює в правоохоронних органах ОРДЛО, а сама дитина навчалась на окупованій території – їй пільга, а дітям учасників АТО, які захищають нашу батьківщину від російської навали і віддають своє життя за наше мирне небо, пільг нема? Діти що ростуть, по суті, без батьків та іх опіки, бо батьки тим часом опікуються батьківщиною і загальним благом,  потрібно здавати ЗНО та виборювати право на освіту на загальних підставах?

Ці питання постають з кожним роком війни все гостріше і вимагають нагального вирішення і пильної уваги уряду і суспільства

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування
Освіта
Два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування
Міжнародне аналітичне агентство в галузі вищої освіти QS Quacquarelli Symonds оприлюднило рейтинг найкращих університетів світу за можливостями працевлаштування випускників...
У Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+
Освіта
У Львові відкриють університет «Протон» для людей 60+
Міжнародний благодійний фонд «Давай допоможемо» запускає у Львові новий соціальний проєкт – університет третього віку «Протон», який надаватиме можливість безбар’єрного доступу до неформальної освіти людям віком 60+...
Понад 85% шкіл Львівщини відправлять на дистанційне навчання
Освіта
Понад 85% шкіл Львівщини відправлять на дистанційне навчання
У Львівській області понад 85% шкіл перевели на дистанційне навчання у зв’язку з початком дії карантинних обмежень «жовтої зони»...
На Київщині школи з невакцинованими вчителями закриють: онлайну не буде
Освіта
На Київщині школи з невакцинованими вчителями закриють: онлайну не буде
У Київській області школи закриють на карантин, якщо 80% вчителів не будуть вакциновані від коронавірусу...
Український учитель став лауреатом премії Global Teacher Award
Освіта
Український учитель став лауреатом премії Global Teacher Award
Учитель інформатики із Запоріжжя Олександр Жук став лауреатом премії Global Teacher Award...