[]

Абітурієнти з ОРДЛО отримали пільги. А як же діти учасників АТО?

Абітурієнти з ОРДЛО отримали пільги. А як же діти учасників АТО?

Абітурієнти з ОРДЛО зможуть поступати в українські вищі навчальні заклади без ЗНО, а діти учасників АТО так можуть?

У 2020 році перелік установ вищої освіти, в які за спрощеною процедурою можуть вступати жителі тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, розширився до 91 університету. З цього числа вузів 77 підпорядковані Міносвіти, а 14 – іншим відомствам: Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури і інформаційної політики.

Повний список вузів, в яких будуть працювати освітні центри “Донбас-Україна” і “Крим-Україна”, опублікований на сайті Міносвіти. 

“Важливо, що в 2020 році жителі Криму і Донбасу зможуть вступати в будь-який з цих 91 закладів, де будуть працювати освітні центри” Донбас-Україна “і” Крим-Україна “, без проходження зовнішнього незалежного оцінювання”, – розповіла начальник головного управління вищого освіти Міністерства освіти і науки Світлана Кретович.

Спрощені умови вступу для жителів тимчасово окупованих територій Криму (Автономної Республіки Крим та м.Севастополя) і Донбасу (окремих районів Донецької та Луганської областей), передбачені законодавством, у 2020 році не зазнали змін. Вступники з Криму беруть участь в конкурсі в межах квоти №2, доступною в кожному з цих закладів вищої освіти, а абітурієнти з Донбасу поступають в ці заклади, беручи участь у загальному конкурсі, отримавши бали за вступні іспити.

У 2020 році ні для кого не секрет, що з ОРДЛО не збираються їхати сепаратисти та виходити російські війська. Проте, ми можемо стимулювати залишення окупованих територій нашими громадянами. Як саме? – не визнавати атестати про освіту з ОРДЛО. Коли батьки усвідомлюватимуть, що їхні діти не мають жодних перспектив навчання на окупованих територіях вони будуть змушені виїжджати або в Росію, або в Україну для отримання освіти їхніми дітьми.

Система із пільгами для дітей з ОРДЛО навпаки стимулює дітей 9-11 класів завершувати навчання саме в ОРДЛО, а не в Україні. Чому б ні, не потрібно здавати ЗНО, пільгова система вступу, 100% влаштування в гуртожитки… Держава має створювати умови, за яких жителі окупованих територій виїжджатимуть звідти, а не виплачувати пенсії, субсидії, робити переваги та знижки. Дітей в школах ОРДЛО вчать ненависті до України, вчать що російські терористи не вбивці – а герої, що Україна – це ворог. До 17 років в дітей повністю формується світогляд та життєва позиція, яку досить складно переламати, тому ми повинні боротися за дітей ще до того, як їм промила мізки Російська пропаганда.

Напрошується питання: а як же діти ветеранів і учасників АТО/ССО або тих, чиї батьки загинули на фронті? Для них пільги передбачено?

Виходить, якщо батько дитини воює на боці «ополченців» - сепраатистів, чи працює в правоохоронних органах ОРДЛО, а сама дитина навчалась на окупованій території – їй пільга, а дітям учасників АТО, які захищають нашу батьківщину від російської навали і віддають своє життя за наше мирне небо, пільг нема? Діти що ростуть, по суті, без батьків та іх опіки, бо батьки тим часом опікуються батьківщиною і загальним благом,  потрібно здавати ЗНО та виборювати право на освіту на загальних підставах?

Ці питання постають з кожним роком війни все гостріше і вимагають нагального вирішення і пильної уваги уряду і суспільства

 

[]
Теги
Схожi
На Тернопільщині звільнили вчителя за проросійські погляди
Освіта
На Тернопільщині звільнили вчителя за проросійські погляди
Він розповідав дітям, що «Росія дбає про своє», а «російські війська на нашу територію не зайшли»...
В Україні створили сайт для популяризації дитячого читання
Освіта
В Україні створили сайт для популяризації дитячого читання
ГО «Форум видавців» створила інтерактивну платформу «Книгоманія» для дітей-читачів...
В Україні школи скасовують навчання в 10-11 класах:  що робити батькам
Освіта
В Україні школи скасовують навчання в 10-11 класах: що робити батькам
Частина шкіл уже повідомила батькам про те, що у них скасовується набір у 10-11 класи

...
17000 абітурієнтів провалили ЗНО з української: 27 балів зі 116
Освіта
17000 абітурієнтів провалили ЗНО з української: 27 балів зі 116
В Україні зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури провалило майже 8% абітурієнтів...
На Львівщині звільнили вчительку, яка погрожувала учню ножем
Освіта
На Львівщині звільнили вчительку, яка погрожувала учню ножем
Сама освітянка назвала свою витівку «жартом», який вирішила застосувати через некерованість класу...