[]

А ви знали, що фірма Adidas зародилась у Львові?

А ви знали, що фірма Adidas зародилась у Львові?

Неподалік від Нюрнберга, у невеликому баварському містечку Херцогенаурах (Herzogenaurach), в родині шевця жили два брата - Адольф (1900-1978) і Рудольф (1898-1974) Дасслери.

Молоді люди - Аді і Руді, як називали їх вдома - працювали разом з батьками, їх сімейне підприємство виробляло тоді домашні тапочки.

У 1918 році сім'я Дасслер переїхала до Львова і тут продовжила свою шевську справу. Порадившись з батьком, брати починають роботу з виготовлення гімнастичних балеток, а потім і спортивного взуття з нерівною горбистою підошвою для бігунів-спринтерів. Це саме вони винайшли бутси для футболу зі змінними шипами.

Їх перша майстерня з виготовлення спортивного взуття була саме у Львові по вулиці Коперника, під номером 20, навпроти палацу графів Потоцьких, у дворі будинку. Згодом Дасслери відкривають ще кілька майстерень в районі сучасної вул. Жовківській. Саме тут зародилася «Фабрика Взуття Дасслера» (Gebrüder Dassler Schuhfabrik), яку офіційно вважають засновницею торгової марки Adidas. Незабаром всі місцеві спортивні команди стали їх замовниками.

Почувши про якісні вироби від «Адідаса», як прозвали у Львові молодого Адольфа Дасслера, до фірми «Дасслер» почали приїжджати покупці і з інших міст. Так тривало до 1933 року, коли сім'я Дасслер знову переїхала до Німеччини, залишивши налагоджене виробництво своїм львівським колегам.

Однак в 1948-му році брати розійшлися і кожен почав випуск спортивних товарів уже під своєю власною маркою: Руді заснував фірму «Puma», Аді створив фабрику «Adidas», емблемою якої стали всім відомі три смужки, що пов'язано з технологічним процесом виготовлення спортивного взуття , для якого потрібно було власне три смужки шкіри.

Після від'їзду сім'ї Дасслер на Батьківщину розпочата ними шевська справа у Львові не пропала. На базі майстерень була відкрита взуттєва фабрика «Прогрес», яка розвинулася в 60-х роках минулого століття в одне з найбільших в СРСР підприємств. Тисячі людей ходили в спортивному взутті від «Прогресу», навіть не підозрюючи, що в значній мірі зобов'язані за це двом братам-шевцям, один з яких мав прізвисько Адідас.

До речі, фірмовим знаком «Прогресу» так і залишилася стара емблема фірми "Дасслер" у вигляді двох смужок. Як люблять досі згадувати колишні радянські спортсмени:

«Ми зазвичай тренувалися в вітчизняних кросівках від«Прогресу», але виступали все-таки в кросівках від німецького« Адідас ».

[]
Теги
Схожi
Краса і велич Буковини (фото)
Цікаве
Краса і велич Буковини (фото)
Буковина – це мальовничий край, що став туристичною Мекою для любителів витонченої краси старого міста та гірських краєвидів

...
10 найдивовижніших природних явищ
Цікаве
10 найдивовижніших природних явищ
Український Дощ розповість про 10 найбільш незвичайних природних явищ природи...
Переполох в зоопарку або що тварини витворяють без людей (кумедні відео)
Цікаве
Переполох в зоопарку або що тварини витворяють без людей (кумедні відео)
Співробітники американських зоопарків вирішили прославити своїх підопічних під час карантину і почали викладати в соцмережі смішні ролики за участю тварин, щоб підняти настрій людям під час самоізоляції...
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
Цікаве
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
У Нью-Йорку, США, дівчина скористалася тим, що вулиці міста спорожніли через карантин, і сфотографувалася оголеною верхи на статуї Атакуючого бика на Уолл-Стріт....
Сьогодні на світ з'явилася Coca-Cola
Цікаве
Сьогодні на світ з'явилася Coca-Cola
29 березня 1886 року доктор з Атланти на ім'я Джон Пембертон створив новий лікувальний напій, який дійшов до наших днів під назвою Кока-кола. ...