[]

8 років одному з найвідоміших українських мемів - візитка Яроша

8 років одному з найвідоміших українських мемів - візитка Яроша

Сьогодні вісім років, як з'явився один з найвідомійших постмайданних мемів - "візитка Яроша". Візитівка, від якої починалася гикалка в Кремлі, яка згідно чуткам, в полум'ї не палала, в воді не тонула і доставляла ворогам України багато неприємностей.

«Візитка Яроша» — інтернет-мем, який виник у мережі у відповідь на позначення пред'явлень російської пропаганди, котра подавала візитку Яроша в якості доказу у новинах, які насправді були оцінені аудиторією як підроблені новини чи фейкові докази.

Мем виник 20 квітня 2014 року, як висміювання пропаганди російських ЗМІ та сепаратистів, котрі як доказ причетності Правого сектору до перестрілки у Слов'янську надавали візитівку, знайдену, як припускалося, в ущент згорілому автомобілі. У зв'язку з цим виникли меми про незнищенність та надприродну силу візитівки.

У інтерв'ю від 22 квітня 2016 року Дмитро Ярош повідомив, що візитівка насправді існувала, і була серед особистих речей у водія Правого сектору, який загинув 20 квітня 2014 року і чиє тіло не змогли забрати з поля бою.

Історія виникнення

20 квітня 2014 року внаслідок перестрілки неподалік Билбасівки під Слов'янськом загинули три місцеві жителі і два нападники. Міністерство закордонних справ росії і деякі російські ЗМІ звинуватили в цьому «Правий сектор». «Правий сектор» звинувачення спростував, а Служба безпеки України заявила, що до провокацій у Слов'янську причетні спецслужби росії. У той же час, за повідомленнями російського телеканалу LifeNews, після збройної сутички на місці подій було знайдено візитну картку лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша: у нападників нібито виявили кулемет (німецький, часів Другої світової війни), прилад нічного бачення, карти; за твердженням LifeNews, на місці подій залишилася візитівка Дмитра Яроша, американські долари і зброя.

Реакція

За свідченням голови Дніпропетровської ОДА Бориса Філатова, до цього інциденту в Яроша взагалі не було візитівки. Сам Ярош пізніше уточнював, що колись їх мав, але іншого вигляду. Після поширення мему візитівки показаного російськими ЗМІ дизайну були виготовлені Дніпропетровським «Правим сектором» і роздавалися усім охочим.

Даючи прес-конференцію під час президентських перегонів, Дмитро Ярош заявив:

«Ви не побачите моєї широкомасштабної агітаційної кампанії, ну, хіба трохи візитівок Яроша. Зараз необхідно витрачати гроші не на піар»

«Візитка Яроша» неодноразово з'являлася також в телепередачах за його участю.

Довідка про Яроша

Дмитро Анатолійович Ярош (нар. 30 вересня 1971, Кам'янське, Дніпропетровська обл.) — український громадсько-політичний діяч, колишній лідер організації «Правий сектор» (2014—2015). Народний депутат України VIII скликання. Радник Начальника Генерального штабу України. Наприкінці листопада 2013 року, під час Євромайдану у Києві, Дмитро Ярош був одним з ініціаторів створення громадського руху «Правий сектор» — об'єднання націоналістичних організацій та осіб, з метою усунення так званого «режиму внутрішньої окупації» та звершення Української Національної революції. Допомагав у створенні Самооборони Майдану.

«Візитка Яроша» як мем

В інтернеті поширилися жарти, які базувалися на припущенні, що автомобілі нападників повністю згоріли, але речі, зокрема візитна картка Дмитра Яроша, залишилися цілими. Це дало підставу сумніватися в правдивості твердження телеканалу LifeNews і вважати, що повідомлення було елементом російської пропаганди. Тег «#ВізиткаЯроша» (рос. «#ВизиткаЯроша»), під якими публікуються жарти і пародії на цю тему, у день сутички 20 квітня швидко очолив тренди україномовного і російськомовного сегменту Twitter.

Також гуртом «Крихітка» була створена пісня «Візитівка», присвячена знаменитому мему.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Знищення російською імперією Запорозької січі
Історія
Знищення російською імперією Запорозької січі
3 серпня 1775 року російська імператриця Катерина II видала маніфест, яким оголосила про ліквідацію Запорозької січі...
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
Історія
105 років тому було ухвалено II Універсал Центральної Ради: росія визнала право України на автономію
16 липня 1917 року на відкритому засіданні Центральної Ради Володимир Винниченко урочисто виголосив ІІ Універсал...
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
Історія
Декларація незалежності США: з днем народження, Америко!
4 липня 1776 року у Філадельфії Другий континентальний конгрес прийняв Декларацію незалежності Сполучених Штатів Америки від Великої Британії і її короля...
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
Історія
Життя і смерть Леді Ді – все, що потрібно знати про принцесу Уельську
1 липня 1961 року у Сандрінгемі народилася Діана Френсіс Спенсер. Їй не судилося стати королевою Британії, але вона стала «королевою людських сердець»...
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
Історія
25 років тому були підписані так звані «Великі угоди» між Україною і росією
31 травня 1997 року підписано «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією»...