87% українців не готові поступатися територією задля припинення війни - КМІС

87% українців не готові поступатися територією задля припинення війни - КМІС

87% українців вважають неприпустимими будь-які територіальні поступки країні-агресору задля «швидшого досягнення миру». Такими є дані опитування, які 15 вересня опублікував Київський міжнародний інститут соціології (КМІС). Порівняно з липнем кількість тих, хто виступив проти територіальних поступок, зросла на 3%. Лише 8% респондентів вважають, що для досягнення миру та збереження незалежності можна відмовитись від частини територій.

Телефонне опитування щодо «динаміки готовності до територіальних поступок задля якнайшвидшого завершення війни» Київський міжнародний інститут соціології проводив з 7 по 13 вересня. Серед опитаних 2000 респондентів, які мешкають у різних регіонах України.

У вибірку було включено лише регіони, підконтрольні Україні до 24 лютого 2022 року. Крім жителів Криму, а також Донецької та Луганської областей, серед респондентів не було і тих громадян, які залишили територію України та перебувають за кордоном.

Опитування містило ті ж пункти, що у травні та липні 2022 року, аби простежити зміни суспільних настроїв щодо можливості територіальних поступок для припинення війни.

График 2. Готовность к территориальным уступкам в региональном измерении. 15 сентября, 2022.
Готовність до територіальних поступок у регіональному вимірі

 

Згідно з результатами опитування, 87% українців вважають неприпустимими будь-які територіальні поступки. Причому цей показник зріс на 3% порівняно з липнем та на 5% порівняно з травнем 2022 року. Лише 8% згодні, що для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності України можна відмовитися від деяких територій. При цьому не спостерігається суттєвої різниці серед мешканців різних регіонів: навіть серед жителів східної частини України, де зараз тривають запеклі бої, частка не готових на поступки становить 85%.

График 3. Готовность к территориальным уступкам среди лингво-этнических категорий населения. 15 сентября, 2022.
Готовність до територіальних поступок серед лінгво-етнічних категорій населення


Більшість респондентів, які виступають проти поступок, спостерігається і серед російськомовних українців – 85%, і серед російськомовних росіян, проте їх кількість все ж таки менша і становить 57%. У доповіді наголошується, що ці дані є вкрай важливими для західних партнерів Києва, які можуть переконатися в тому, що «не варто тиснути і примушувати Україну до неприйнятного світу», і для росіян, які «мають зрозуміти, що українці свого не віддаватимуть». Подробиці та графіки представлені на офіційному сайті КМІС. 

Український Дощ писав раніше, що Україна розпочала третій етап війни. В інтерв'ю французькому виданню Le Monde міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що війна в Україні з початком контрнаступів ЗСУ на півдні та північному сході країни перейшла у нову фазу.
[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
В ОП готують Федорову надвпливову посаду і обговорюють заміну Сирському
Україна
В ОП готують Федорову надвпливову посаду і обговорюють заміну Сирському
Західні партнери очікують, що Федоров погодиться обійняти нову посаду, яку неофіційно називають «miltech czar»...
«Я ніколи не прагнула публічності» - дружина Федорова гостро переживає сталкінг після відставки чоловіка
Україна
«Я ніколи не прагнула публічності» - дружина Федорова гостро переживає сталкінг після відставки чоловіка
Пост у соцмережі жінка розпочала з емоційного визнання...
Єрмак зустрічався з Сирським після відставки Федорова
Україна
Єрмак зустрічався з Сирським після відставки Федорова
Ексголова Офісу президента Андрій Єрмак дві години тому відвідав пункт управління головкома...
Понад 90% чинних відстрочок від мобілізації продовжуватимуться автоматично - Міноборони
Україна
Понад 90% чинних відстрочок від мобілізації продовжуватимуться автоматично - Міноборони
У Міноборони назвали категорії, яким доведеться оновлювати дані вручну...
СБУ затримала керівництво оборонного підприємства через вибухи на складах у Вишневому
Україна
СБУ затримала керівництво оборонного підприємства через вибухи на складах у Вишневому
За версією правоохоронців, гендиректор підприємства неналежно організував виробничо-господарську діяльність...