[]

7 ознак того, що ви проживете довше 90 років

7 ознак того, що ви проживете довше 90 років

У когось тривалість життя «на роду написана», однак експерти розповідають, що важлива не лише генетика, але і правильне харчування, заняття спортом, здоровий спосіб життя, а також інші нюанси. Ви цілком можете прожити більше 90 років, якщо дотримуєтеся декількох важливих правил.

Український Дощ вирішив розповісти Вам, що впливає на тривалість людського життя і як прожити довше.

Ваші бабусі чи дідусь були довгожителями 

Зараз світу відомо сім генів, що впливають на тривалість життя людини - в межах декількох місяців. Найчастіше у спадок передається схильність до онкологічних захворювань, які можуть обірвати життя на його піку. Якщо серед ваших предків багато довгожителів, можливо, ви не успадкували мутацію, через яку з'являється 5-10% ракових пухлин.

Чи не старієте «передчасно»

Велика кількість довгожителів у роді формує позитивний психологічний настрій, тобто людина вважає нормою життя до 90-100 років, відповідно її шанси на довголіття підвищуються. І навпаки, вішаючи на вік 60+ ярлик «старість», ми програмуємо себе на постійні хвороби. Той, хто не думає про неминучу смерть і живе в сьогоденні, має всі шанси і в 90 років бути здоровим. Життя не закінчується після 60-ти!

Ви - вегетаріанець

Джерело італійського довголіття (ця країна - перша в Європі за кількістю довгожителів) - у великій кількості фруктів і багатій амінокислотами оливковій олії. Але, як стверджують вчені, вегетаріанці різних країн теж відрізняються більш тривалим життям. Правильне харчування особливо важливе після 50 років, коли організм вже не справляється з високими навантаженнями і важкою їжею. У зрілому віці дієтологи радять обмежувати себе в калоріях і влаштовувати невеликі (близько 16 годин) сеанси голодування, зберігаючи при цьому баланс між жирами, білками і вуглеводами. Легкий стрес запускає в організмі процес аутофагії, тобто очищення пошкоджених клітин.

Ви розвиваєтеся і адаптуєтеся

Якщо ви постійно підживлюєте мозок новими завданнями і не плануєте зупинятися на досягнутому, то і старість відступить під таким тиском. Ця ознака проявляється в дрібницях: регулярні перестановки у будинку, мінливі захоплення, відсутність страху перед новим. Поки людина може пристосовуватися під мінливого світу, її шанси на довге життя збільшуються.

У вас є домашня тварина

Зоотерапія, навіть у вигляді звичного для вас улюбленця, несе позитивні емоції і позбавить вас від переживань. Домашній кіт або собака - чудовий антистрес, який зменшить навантаження на серце і допоможе впоратися з тиском.

У вас є сім'я

Як показує статистика, одиноким людям виживати складніше. Самотні частіше страждають безсонням, страждають від деменції, і навіть банальні хвороби на кшталт застуди вони переносять важче. Але головне, якщо людина живе не одна, в разі серцевого нападу або іншої не менш раптової недуги шанс отримати оперативну медичну допомогу збільшується - просто є кому викликати швидку. А якщо людина захворіла, то родич наполягатиме на консультації у лікаря і простежить, щоб всі рекомендації дотримувалися.

Ви підтримуєте тіло в тонусі

Люди, що займаються спортом, живуть довше, про це говорить статистика. Якщо ви в молодості любили плавати, ходити на лижах, грати в активні ігри, а в зрілому віці займалися фітнесом, то у вас відмінні шанси прожити більше 90 років. Важливо намагатися підтримувати активність і в літньому віці: робити зарядку, самостійно прибирати вдома, ходити в магазин. Після 80 років це може бути складно, але не здавайтеся: рух - життя.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Чим пахне галактика? У США випустять незвичні парфуми з ароматом космосу
Цікаве
Чим пахне галактика? У США випустять незвичні парфуми з ароматом космосу
Аромат був створений для того, щоб допомогти космонавтам тренуватися перед запуском на орбіту, і це було частиною мети NASA - усунути будь-які потенційні сюрпризи, з якими астронавти можуть зіткнутися у космосі...
Українка двічі здавала іспит, щоб вийти заміж за іноземця
Цікаве
Українка двічі здавала іспит, щоб вийти заміж за іноземця
Киянка вийшла заміж за нідерладця і мусила складати в посольстві екзамен на знання голландської мови - тільки після того дозволяється зареєструвати стосунки...
Поштове відділення евакуювали через посилку з дуріаном
Цікаве
Поштове відділення евакуювали через посилку з дуріаном
У Німеччині пожежники евакуювали з поштового відділення близько 60 співробітників через надто пахучу посилку...
Білі актори в США відмовляються озвучувати кольорових персонажів
Цікаве
Білі актори в США відмовляються озвучувати кольорових персонажів
Білі акторки та актори в США масово відмовляються озвучувати ролі в анімаційних серіалах, де вони повинні були грати персонажів африканського або змішаного етнічного походження...
Чому деяких людей комарі кусають більше за інших
Цікаве
Чому деяких людей комарі кусають більше за інших
Ви напевно помічали, що деяких людей комарі ніби обходять стороною, а інших просто катують своїми укусами?...