[]

7 ознак того, що ви проживете довше 90 років

7 ознак того, що ви проживете довше 90 років

У когось тривалість життя «на роду написана», однак експерти розповідають, що важлива не лише генетика, але і правильне харчування, заняття спортом, здоровий спосіб життя, а також інші нюанси. Ви цілком можете прожити більше 90 років, якщо дотримуєтеся декількох важливих правил.

Український Дощ вирішив розповісти Вам, що впливає на тривалість людського життя і як прожити довше.

Ваші бабусі чи дідусь були довгожителями 

Зараз світу відомо сім генів, що впливають на тривалість життя людини - в межах декількох місяців. Найчастіше у спадок передається схильність до онкологічних захворювань, які можуть обірвати життя на його піку. Якщо серед ваших предків багато довгожителів, можливо, ви не успадкували мутацію, через яку з'являється 5-10% ракових пухлин.

Чи не старієте «передчасно»

Велика кількість довгожителів у роді формує позитивний психологічний настрій, тобто людина вважає нормою життя до 90-100 років, відповідно її шанси на довголіття підвищуються. І навпаки, вішаючи на вік 60+ ярлик «старість», ми програмуємо себе на постійні хвороби. Той, хто не думає про неминучу смерть і живе в сьогоденні, має всі шанси і в 90 років бути здоровим. Життя не закінчується після 60-ти!

Ви - вегетаріанець

Джерело італійського довголіття (ця країна - перша в Європі за кількістю довгожителів) - у великій кількості фруктів і багатій амінокислотами оливковій олії. Але, як стверджують вчені, вегетаріанці різних країн теж відрізняються більш тривалим життям. Правильне харчування особливо важливе після 50 років, коли організм вже не справляється з високими навантаженнями і важкою їжею. У зрілому віці дієтологи радять обмежувати себе в калоріях і влаштовувати невеликі (близько 16 годин) сеанси голодування, зберігаючи при цьому баланс між жирами, білками і вуглеводами. Легкий стрес запускає в організмі процес аутофагії, тобто очищення пошкоджених клітин.

Ви розвиваєтеся і адаптуєтеся

Якщо ви постійно підживлюєте мозок новими завданнями і не плануєте зупинятися на досягнутому, то і старість відступить під таким тиском. Ця ознака проявляється в дрібницях: регулярні перестановки у будинку, мінливі захоплення, відсутність страху перед новим. Поки людина може пристосовуватися під мінливого світу, її шанси на довге життя збільшуються.

У вас є домашня тварина

Зоотерапія, навіть у вигляді звичного для вас улюбленця, несе позитивні емоції і позбавить вас від переживань. Домашній кіт або собака - чудовий антистрес, який зменшить навантаження на серце і допоможе впоратися з тиском.

У вас є сім'я

Як показує статистика, одиноким людям виживати складніше. Самотні частіше страждають безсонням, страждають від деменції, і навіть банальні хвороби на кшталт застуди вони переносять важче. Але головне, якщо людина живе не одна, в разі серцевого нападу або іншої не менш раптової недуги шанс отримати оперативну медичну допомогу збільшується - просто є кому викликати швидку. А якщо людина захворіла, то родич наполягатиме на консультації у лікаря і простежить, щоб всі рекомендації дотримувалися.

Ви підтримуєте тіло в тонусі

Люди, що займаються спортом, живуть довше, про це говорить статистика. Якщо ви в молодості любили плавати, ходити на лижах, грати в активні ігри, а в зрілому віці займалися фітнесом, то у вас відмінні шанси прожити більше 90 років. Важливо намагатися підтримувати активність і в літньому віці: робити зарядку, самостійно прибирати вдома, ходити в магазин. Після 80 років це може бути складно, але не здавайтеся: рух - життя.

[]
Теги
Схожi
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
Цікаве
Дівчина влаштувала фотосесію голяка на безлюдних вулицях міста (фото)
У Нью-Йорку, США, дівчина скористалася тим, що вулиці міста спорожніли через карантин, і сфотографувалася оголеною верхи на статуї Атакуючого бика на Уолл-Стріт....
Топ-10: Найдивніші люди світу
Цікаве
Топ-10: Найдивніші люди світу
Український Дощ зробив для вас топ-10 дивних і неординарних людей з усього світу....
Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?
Цікаве
Які професії можуть зникнути в найближчому майбутньому?
Старіння спеціальностей і поява нових відбувається постійно: так колись пішли в минуле професії телефоністів, машиністів і ліфтерів....
Панікери налітайте! Коронавірус довів Британію до ігрових автоматів з туалетним папером
Цікаве
Панікери налітайте! Коронавірус довів Британію до ігрових автоматів з туалетним папером
Власники галереї розваг Chapmans Funland в британському місті Брідлінгтон пропонують гостям спробувати удачу і виграти рулон туалетного паперу...
Як зробити антисептик в домашніх умовах? Три прості рецепти
Цікаве
Як зробити антисептик в домашніх умовах? Три прості рецепти
Зараз у магазинах і аптеках антисептик дуже складно знайти, більше того, ціни при покупці виросли з 15 гривень до 150 гривень. Тому Український Дощ зібрав для вас три прості та доступні рецепти...