70% українців вважають, що місцевий лідер краще, ніж «нові обличчя» - рейтинг

70% українців вважають, що місцевий лідер краще, ніж «нові обличчя» - рейтинг

Результати ІІІ хвилі опитування, що було оприлюднено 1 жовтня 2020 року, показали: респонденти в основному довіряють інституціям, які відповідальні за організацію місцевих виборів.

Про це свідчать результати опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Так 74% опитаних довіряють працівникам комісії на дільницях за місцем проживання (21% – не довіряють). 61% опитаних довіряють Центральній виборчій комісії (35% не довіряють). У порівнянні з періодом минулих парламентських виборів (липень 2019) довіра до згаданих інституцій зросла.

По іншим питання статистика наступна:

• 35 % опитаних мають надію на позитивні зрушення у їхніх містах та селах в результаті виборів 25 жовтня. 50 % вважають, що нічого не зміниться, а 7% очікують погіршення. Дві останні хвилі демонструють позитивну динаміку у цьому показнику у всіх вікових категоріях.

• 56% респондентів зазначили, що обов’язково візьмуть участь у місцевих виборах. Вагаються (50/50) – 20% респондентів, можливо візьмуть участь – ще 8% респондентів. Про малоймовірність участі у виборах зазначили 15% респондентів. Протягом останніх 4 хвиль показники активності дещо стабілізувалися.

За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5% бар’єр (тих, хто визначився і має намір прийти на вибори) долають п’ять партій:

«Слуга народу» 15,5% 

«Європейська солідарність» – 11,4%,

«Опозиційна платформа – За життя» – 11,4%,

«Батьківщина» – 8,3%

«За майбутнє» – 6,2%.

Інші партії:

Радикальну партію Олега Ляшка підтримують - 4,9%

Партія «Наш край» - 3,1%

УДАР Віталія Кличка - 3,1%

ВО «Свобода» – 3,0%

партія Шарія – 2,5%,

«Сила і честь» – 2,0%,

партія «Пропозиція» - 1,8%,

«Голос» – по 1,8%,

«Перемога Пальчевського» – 1,7%.

Сумарний рейтинг інших партій, які беруть участь у місцевих виборах та були включені у список для дослідження, – 23,4%.

Більшість опитаних (60-70%) вважають, що для партій на місцевому рівні більш важливо мати сильного місцевого лідера, з досвідом, діловою репутацією і результативною командою, ніж «нові обличчя» або відомого національного лідера.

• 59% вважають, що для партії на місцевому рівні важливіші соціально-економічні ініціативи, ніж ідеологічна позиція (14%).

• 34% вважають, що для місцевої партії важливіше, аби вона підтримувала курс президента Зеленського, натомість 26% – вважають що треба бути в опозиції до чинного президента. Водночас, для майже 40% фактор підтримки влади не є важливим у виборі.

• 45% вважають, що для кандидата на міського/сільського голову важливіше вирішувати поточні проблеми. Водночас, майже стільки ж (43%) переконані, що йому важливіше пропонувати стратегію розвитку населеного пункту. Цікаво, що для старших респондентів важливіша стратегія, тоді як для молоді – поточні питання.

• Третина опитаних готові підтримати на виборах діючого голову населеного пункту, стільки ж – за іншого кандидата, ще 35% – не визначилися у цьому питанні. 58% тих, хто обирають чинного очільника міста/села, оскільки вважають його сильним головою населеного пункту, 16% обирають його через те, що вважають його хорошою людиною, водночас, 20% – через те, що інші кандидати гірші.

Більше 90% знають, хто є їхнім міським/сільським головою. 60% колись особисто зустрічали очільника свого населеного пункту (передусім йдеться про мешканців сіл).

• Знають, хто є народним депутатом від округу – 47%, не знають – 50%. Лише третина колись зустрічали його особисто. Народного депутата від округу частіше знають мешканці сіл, аніж містяни. Жителі сільських територій також частіше зустрічали його особисто.


Аудиторія: населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%.
Терміни проведення: 25-28 вересня 2020 р.

 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Через коронавірус на Чернігівщині помер переобраний мер
Україна
Через коронавірус на Чернігівщині помер переобраний мер
Від ускладнень, спричинених коронавірусом, помер мер Новгорода-Сіверського Чернігівської області Олег Бондаренко, якого переобрали на другий термін...
Росія доставила черговий «гумконвой» в ОРДЛО
Україна
Росія доставила черговий «гумконвой» в ОРДЛО
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест МЗС РФ через черговий «гумконвой», доставлений в ОРДЛО...
У Каховці відновили комуністичний пам'ятник
Україна
У Каховці відновили комуністичний пам'ятник
На відкритті пам'ятного знака на честь командного пункту радянського маршала Василя Блюхера були присутні комуністи і представники партій «Слуга народу» і ЄС...
Завод «Азот» відновить випуск медичного кисню
Україна
Завод «Азот» відновить випуск медичного кисню
Сєверодонецький «Азот» готується до випуску кисню медичної якості...
Пішла з життя 91-річна волонтерка, яка до останнього подиху боролась за вільну Україну
Україна
Пішла з життя 91-річна волонтерка, яка до останнього подиху боролась за вільну Україну
Днями у Дніпрі попрощалися з волонтеркою Людмилою Твердохліб. Їй був 91 рік, вона продавала трави і польові квіти, а на виручені гроші купували продукти для військових...