56 речей, які потрібно знати про 56-річну Камалу Гарріс

56 речей, які потрібно знати про 56-річну Камалу Гарріс

Сенаторка від Каліфорнії Камала Деві Гарріс за результатами президентських виборів 2020 року обрана на посаду віцепрезидента Сполучених Штатів Америки. Посада, яку Гарріс обійме 20 січня 2021 року, вперше за історію США дістанеться жінці. Про те, що світ має знати про 56-річну жінку-прокурора, написало видання Politico.

"За 20 останніх років Камала Гарріс склала доволі довгий перелік речей, яких вона досягла першою в історії Америки. Вона стала першою темношкірою жінкою в історії Каліфорнії, яку обрали окружним прокурором, першою, яка стала генеральним прокурором найбільшого штату Америки, першою індіанкою-сенатором, а нині і першою темношкірою жінкою азіатського походження, яку обрали віцепрезидентом від Демократичної партії." - пише видання.

Отже, 56 речей, які потрібно знати про 56-річну Камалу Гарріс:

1.
Камала Деві Гарріс народилася в Окленді, штат Каліфорнія, 20 жовтня 1964 року, у сім'ї Шьямали Гопалан, дослідниці раку з Індії, та Дональда Гарріса, економіста з Ямайки. Вона є старшою з двох дітей подружжя.

 

2.
Її батьки познайомилися в університеті Берклі під час здобуття ступенів аспірантів і були пов'язані спільною пристрастю до громадського руху за громадянські права, який діяв у кампусі. Після її народження вони взяли Камалу на протест у колясці.

3.
Її мати вибрала ім'я Камала як вказівку на своє індійське коріння - Камала означає "лотос" і є другим ім'ям індуїстської богині Лакшмі.

4.
Батьки Гарріс розлучилися, коли їй було 7 років, і мати виховувала її та її сестру Майю одна на верхньому поверсі гуртожитку університету Берклі.

5. 

У перший клас Гарріс віддали у початкову школу Thousand Oaks, що знаходилася у престижному районі міста. Протягом наступних трьох років вона щодня їздила з "чорного" кварталу до школи, розташованої у процвітаючому білому районі.

6.
У дитинстві Гарріс одночасно відвідувала як церкву чорних баптистів, так і індуїстський храм.

«Моя мати добре розуміла, що виховує двох чорношкірих дочок, - писала згодом Гарріс у своїй автобіографії, - і вона була твердо налаштована на те, щоб ми виросли впевненими і гордими чорношкірими жінками».

7.
Камала в дитинстві відвідала Індію і зазнала сильного впливу свого діда, високопоставленого державного чиновника, який боровся за незалежність Індії, та бабусі-активістки, яка їздила по селах, навчаючи збіднілих жінок контролю над народжуваністю.

8.
Гарріс відвідувала середню школу в канадійському Монреалі після того, як її мама отримала викладацьку роботу в Університеті Макгілла та посаду дослідника раку в єврейській загальній лікарні міста.

9.
У Монреалі 13-річна Гарріс та її молодша сестра Майя провели успішну демонстрацію перед своїм житловим будинком на знак протесту проти політики громади, яка забороняла дітям грати на галявині.

10.
Після закінчення середньої школи Гарріс навчалася спочатку у Говарді, а потім у престижному коледжі Блек у Вашингтоні, округ Колумбія. Вона спеціалізувалася на політичних науках та економіці та приєдналася до жіночого руху Alpha Kappa Alpha.

11.
Пізніше, навчаючись на юридичному факультеті в Сан-Франциско, Гарріс жила разом зі своєю сестрою Майєю та допомагала виховувати дочку Майї.

12.
У 1990 році, пройшовши адвокатуру, Гарріс стала помічником районного прокурора округу Аламеда в Окленді, який займався сексуальними злочинами.

13.
Спочатку сім'я Гарріс скептично ставилася до обраної Камалою кар'єри. Визнаючи, що прокурори історично мають серед народу погану репутацію, вона заявила, що хоче змінити систему зсередини.

14.
У 1994 році Гарріс почала зустрічатися з Віллі Брауном, впливовим представником політичного естеблішмента Каліфорнії, який тоді працював спікером Асамблеї штату і був на 30 років старший за Камалу. Браун призначив Гарріс до Апеляційної ради з питань страхування на випадок безробіття в Каліфорнії та Комісії з медичної допомоги. За ці посади Камалі платили близько 80 000 доларів на рік на додаток до зарплати прокурора. Це були величезні гроші на той час.

15.
У 1995 році Брауна було обрано мером Сан-Франциско, після чого Гарріс розлучився з ним, оскільки "дійшла висновку, що у їх стосунках не було постійності". Пізніше Браун в інтерв'ю Джоан Уолш у 2003 році визнав: "Вона була абсолютно права".

16.
Після того, як Гарріс запросили працювати до окружної прокуратури Сан-Франциско, з підлітковою проституцією у місті було покінчено. Камала переорієнтувала підхід правоохоронних органів, зосередивши їх увагу на дівчатах як на жертвах, а не на злочинцях, що продають секс.

17.
У цей час Гарріс обзаводиться впливовими друзями серед фінансової еліти Сан-Франциско. У 2003 році вони забезпечать їй фінансову підтримку, аби зробити грізним кандидатом у першій кампанії на посаду окружного прокурора.

18.

У 2003 році Камала балотується на посаду окружного прокурора Сан-Франциско проти діючого прокурора Теренса Холлінана, свого колишнього боса.

19.
Гарріс перемогла у другому турі виборів, набравши 56,5 відсотка голосів. Вона стала першою темношкірою жінкою в Каліфорнії, обраною окружним прокурором.

20.
На тих самих виборах, Гевін Ньюсом став новим міським головою Сан-Франциско, наступником Віллі Брауна. Ньюсом, який нині є губернатором Каліфорнії, є також близьким другом Камали. Вони навіть разом відпочивали.

21.
За перші три роки роботи Гарріс окружним прокурором рівень засудження в Сан-Франциско зріс з 52 до 67 відсотків.

22.
Одне з найбільш суперечливих рішень Гарріс у кар'єрі було прийнято в 2004 році, коли вона відмовилася застосовувати смертну кару проти людини, яка вбила поліцейського Сан-Франциско Ісаака Еспіносу. На похоронах сенаторка Діана Файнштейн виголосила панегірик, в якому розкритикувала Гарріс, який була присутня там же, викликавши бурхливі оплески сотень присутніх офіцерів. Тому протягом наступного десятиліття Гарріс уникатиме профспілок.

23.
Пізніше, будучи генеральним прокурором Каліфорнії, Гарріс відмовилася підтримати заборону смертної кари, за що отримала заслужені звинувачення у політичному опортунізмі та непослідовності.

24.
Під час перебування на посаді окружного прокурора Сан-Франциско вона перебувала під підозрою, коли з кримінальній лабораторії викрали кокаїн та повідомили про неправдиві докази. Гарріс, намагаючись тримати цей факт у таємниці, не повідомила про крадіжку адвокатів оборони. Як результат, близько тисячі випадків, пов’язаних з наркотиками, довелося відкинути.

25.
Її дружба з Бараком Обамою бере свій початок від його обрання в Сенат у 2004 році. Вона була першим державним керівником штату Каліфорнія, яка підтримала його кандидатуру на посаду президента у 2008 році.

26.
У Сан-Франциско Гарріс підтримала суперечливий закон 2010 року, який визнавав прогул у навчальному закладі проступком і карав батьків, які не змогли відправити своїх дітей до школи. Рівень прогулів врешті решт дійсно впав, але деякі критики вважали правило занадто жорстким.

27.
Того ж року, у свій другий термін на посаді окружного прокурора, Гарріс балотувалася в Сенат від штату Каліфорнія. Спочатку мало хто думав, що вона виграє перегони - вона була кольоровою жінкою з ліберального Сан-Франциско, яка виступала проти смертної кари, і вона балотувалася проти Стіва Кулі, популярного білого республіканця, який працював в якості представника Лос-Анджелеса.

28.
Гонка була настільки щільною, що в ніч виборів Кулі виголосив промову про перемогу, і хроніка Сан-Франциско оголосила його переможцем. Через три тижні, коли всі бюлетені були підраховані, Гарріс було оголошено переможцем з перевагою у 0,8 процентного пункту.

29.
Як генеральний прокурор, коли Каліфорнії було запропоновано 4 мільярда доларів федеральних грошей під заставу внаслідок кризи викупу, Гарріс боролася за більшу суму, відмовляючись підписати угоду з федералами. Не зважаючи на шалений тиск, їй вдалося забезпечити 20 мільярдів доларів дотацій для власників будинків у Каліфорнії.

30.
Одним із її надбань на посаді генерального прокурора було створення «Відкритого правосуддя» - Інтернет-платформи, що робить доступними для громадськості дані про кримінальне правосуддя. База даних допомогла поліпшити підзвітність поліції, оскільки збирала інформацію про кількість смертей та травм осіб, які перебувають під вартою.

31.

Міністерство юстиції Каліфорнії в 2012 році рекомендувало Гарріс подати цивільну судову справу проти банку OneWest за "широко розповсюджені порушення" під час вилучення будинків, що перебували у заставі. Гарріс тоді відмовився переслідувати банк або його тодішнього генерального директора Стівена Мнучина, який зараз виконує обов'язки міністра фінансів.

32.
Деякі супротивники стверджують, що Гарріс не робила достатньо для боротьби з жорстокістю поліції, коли вона була генеральним прокурором, особливо після того, як вона відмовилася розслідувати поліцейські розстріли двох темношкірих правопорушників у 2014 і 2015 рр.

33.
У 2013 році президент Барак Обама зробив запис у соцмережі, згадавши Гарріс як "найкрасивішого генерального прокурора в країні". Пізніше йому прийшлося вибачатися після того, як критики назвали цей коментар сексистським.

34.
Подейкували, що Гарріс була потенційним кандидатом у судді Верховного суду при адміністрації Обами, хоча згодом вона заявила, що не зацікавлена у цій посаді.

35.
У 2014 році Камала вийшла заміж за Дага Емгофа, корпоративного юриста з Лос-Анджелеса.  Невеличку приватну церемонію проводила її сестра. У Емгофа двоє дітей від попереднього шлюбу, вони називають Гарріс "Момала".

36.
Вона виграла виборчі перегони в Сенат США у 2016 році, перемігши демократку Лоретту Санчес, конгресменку з 20-річним досвідом.

37.
У 2017 році Гарріс широко обговорювали в мережі через різкий допит тодішнього генерального прокурора Джеффа Сешнса щодо російського втручання у вибори. Через 3½ хвилини наполегливих допитів Сешонс тоді сказав: „Мене не можна квапити так швидко! Мене це нервує".

38.
Гарріс застосувала подібну стратегію допиту й під час слухань Верховного суду щодо Бретта Кавано у 2018 році.

39.
Її найзапекліших прихильників в Інтернеті називали «KHive» - словом, натхненним групою шанувальників Бейонсе «Beyhive».

40.
Найбільший казус, пов'язаний з Камалою під час нинішньої президентської кампанії, був під час перших демократичних дебатів, коли вона вступила у відкриту конфронтацію з Джо Байденом через його спогади про автобусні перевезення у 1970-х роках, коли Гарріс вчилася у школі. Вона навіть розповіда анекдот з цього приводу. Хоча кількість її прихильників після дебатів ненадовго зросла, з часом ця ситуація потягнула її рейтінг вниз.

41.
У двох телевізійних інтерв'ю протягом тижня у 2019 році Дональд Трамп назвав Гарріс "неприємною" за її допит генерального прокурора Вільяма Барра.

42.
У Гарріс не було послідовної позиції щодо охорони здоров’я, що викликало скептицизм виборців. Незважаючи на те, що вона заявляла, що підтримує скасування приватного медичного страхування, пізніше вона заперечила свою заяву та заявила, що неправильно почула це запитання. Врешті-решт вона випустила план щодо охорони здоров’я, який все ще включав приватне медичне страхування.

43.
Під час передвиборчої кампанії Гарріс уникала обговорення особливостей своєї кар'єри прокурора, побоюючись, що ліві виборці  критикуватимуть її з питань кримінального судочинства.

44.
Гарріс закінчила свою президентську кампанію у грудні 2019 року, за місяць до президентських зборів штату Айова, критично подивившись на фінансове майбутнє своєї кампанії та низькі показники опитувань.

45.
Вона відкладала свою підтримку Байдена до 8 березня, коли його висунення вже було незаперечним. Зрештою вона підтримала Байдена і сказала, що він є лідером, який може "об'єднати націю".

46.
Камала - захоплена кулінарка, яка збирає рецепти з кулінарного розділу New York Times і вже випробувала майже всі рецепти з "Мистецтва простої їжі Еліс Уотерс." Проте її найзвичніша вечеря - це проста смажена курка.

47.
Вона колекціонує кеди Converse Chuck Taylor, які є її взуттям для подорожей.

48.
Серед її улюблених книг - «Рідний син» Річарда Райта, «Ловець повітряних зміїв» Халеда Хоссейні, «Клуб радості» Емі Тан, «Пісня про Соломона» Тоні Моррісон та «Лев, Відьма та гардероб» С.С.Льюїса.

49.
Зазвичай Камала прокидається близько 6 ранку і протягом півгодини робить зарядку на SoulCycle. Перед початком роботи вона їсть мюслі з ізюмом і висівками із мигдальним молоком та чаєм з медом та лимоном.

50.
Вона описує себе як "жорсткого" начальника, хоча в основному по відношенню до самої себе.

51.
Один з небагатьох випадків, коли її батько публічно докоряв Камалі, був коли вона вказувала на її ямайське коріння, коли її запитували про підтримку легалізації марихуани. Він розкритикував її за просування хибного образу ямайців, сказавши, що він і його родина бажають "категорично відмежуватися від цієї пародії".

52.
Вона не любитель того, щоб її називали "Жінкою-Обамою". Коли журналіст запитав її про наслідування Обами під час висунення її кандидатури на пост президента, вона сказала: "У мене є кого наслідувати".

53.
У червні 2020 року її сторінку у Вікіпедії редагували 408 разів - набагато більше, ніж сторінку будь-якого іншого кандидата. 

54.
У січні 2021 року Камала стане першою жінкою, першою афроамериканкою та першим віцепрезидентом азіатського походження в історії Сполучених Штатів.

55.
Її девіз, що дістався від мами: "Ти можеш бути першою, але переконайся, що не остання".

56. Подейкують, що найближчий вплив на Камалу має її молодша сестра 53-річна юристка Майя Гарріс.

 

 

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом
Світ
Польща і Угорщина підписали договір про взаємодопомогу в боротьбі з Євросоюзом
Глави урядів заявили, що будуть блокувати бюджет Євросоюзу, поки його прийняття пов'язане із затвердженням механізму захисту верховенства права...
Тихановська планує візит в Україну
Світ
Тихановська планує візит в Україну
Найближчим часом лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська планує візит в Україну, але дата поки невідома...
Парламент Вірменії вирішив не скасовувати військовий стан в країні
Світ
Парламент Вірменії вирішив не скасовувати військовий стан в країні
Більшість депутатів вірменського парламент проголосувало проти скасування воєнного стану, який було введено 27 вересня на тлі початку бойових дій в Нагірному Карабасі...
Ключовий партнер «Північного потоку–2» відмовився від проєкту через загрозу санкцій
Світ
Ключовий партнер «Північного потоку–2» відмовився від проєкту через загрозу санкцій
Сертифікатор російського газопроводу «Північний потік – 2», норвезька компанія Det Norske Veritas вийшла з проєкту через загрозу санкцій США...
Сенат Франції визнав незалежність Нагірного Карабаху. Реакція Азербайджану
Світ
Сенат Франції визнав незалежність Нагірного Карабаху. Реакція Азербайджану
Азербайджан розцінює резолюцію Сенату Франції про визнання незалежності Нагірного Карабаху як «звичайний листок паперу»...