3800-річний глечик зі скелетом дитини всередині знайшли в Ізраїлі

В Ізраїлі археологи виявили глечик віком 3800 років, в якому був скелет немовляти. За словами вчених, в давні часи подібна практика була досить поширена, але до сих пір незрозуміло, з якою метою немовлят ховали в глечиках. Про це повідомляє Live Science.
"З практичних міркувань - тіла могли бути занадто тендітними, люди відчували необхідність захистити їх від навколишнього середовища, навіть якщо немовлята були вже мертві. Також є версія про те, що посудина символізувала утробу матері, таким чином люди повертали дітей Матері-Землі, залишаючи їх під символічним захистом", - говорить археолог Ізраїльського управління старожитностей Йоав Арбель.
Місто Яффа якому 4 тис років, де був знайдений глечик, є старою частиною Тель-Авіва, другого великого міста в Ізраїлі. За словами Арбели, це було одне з перших портових міст в світі, яке майже безперервно було окуповане з 900 г до н.е.
"Ми говоримо про місто, яким керувало багато різних людей", - відзначає Арбель.
Незважаючи на те, наскільки диким здається поховання дітей в глечиках сучасній людині, це було не рідкістю для регіону в минулому.
"В Ізраїлі були різні періоди, коли немовлят ховали в глечиках. Наприклад, бронзовий вік - менше 100 років тому", - підкреслює археолог.
Під час розкопок дослідники також виявили 30 монет, що відносяться до 12-13 вв., а також до кінця 18 і початку 20 ст були знайдені і керамічні вироби Османської імперії, 95 фрагментів скляних посудин Римської імперії і хрестоносців.
Крім цього, була виявлена дотепна давньогрецька мозаїка, знайдена близько некрополя IV або V століття нашої ери.
"Наберіться мужності, всі, хто тут похований. Ось і все!", - було написано на ній.
Раніше Український Дощ писав, що у лісі неподалік урочища «Криниченька» на території колишнього хутора Соболів Радомишльського району на Житомирщині археолог-аматор випадково натрапив на цікаву знахідку, що має вагому історичну цінність.
А у Йорданії біля Мертвого моря археологи знайшли тронну залу царя Ірода. За даними дослідників, трон стояв на підвищенні, а піднімалися на нього сходами.