[]

24 жовтня: цей день в історії

24 жовтня: цей день в історії

Кожен день в історії людства є важливим по-своєму. 24 жовтня не виключення. Хоча б тому, що це Міжнародний день ООН. 

У 1945 році на конференції у Сан-Франциско було створено глобальну міжнародну організацію, декларованою метою діяльності якої є підтримання та зміцнення миру й міжнародної безпеки, розвиток співробітництва між державами світу.

Після невдалих спроб та рішень Ліги Націй (1919—1946), до якої принципово не приєднувалися США, в 1945 році була створена Організація Об'єднаних Націй для підтримки міжнародного миру та розвитку співробітництва у вирішенні міжнародних проблем економічного, соціального та гуманітарного характеру.

Перші задуми та конкретний план для нової всесвітньої організації було підготовлено під егідою Державного департаменту США у 1939 році. А Франклін Делано Рузвельт тоді вперше ввів поняття «Організація Об'єднаних Націй» як термін для позначення союзних країн. Цей термін вперше офіційно використаний був 1 січня 1942 року, коли 26 держав підписали Декларацію Об'єднаних Націй і зобов'язалися від імені урядів сприяти утворенню системи загальної безпеки та активізації процесу роззброєння.

25 квітня 1945 Конференція ООН зі створення міжнародної організації почала діяти в Сан-Франциско, на якій були представлені 50 урядів і ряд неурядових організацій, що брали участь у розробці Статуту Організації Об'єднаних Націй. Організація Об'єднаних Націй офіційно існує з 24 жовтня 1945 після ратифікації Статуту п'ятьма постійними членами Ради Безпеки — Францією, Республікою Китай, СРСР, Великою Британією та Сполученими Штатами і більшістю — 46 іншими сторонами, що теж підписали цей договір-статут. Перше засідання Генеральної Асамблеї, з 51 країною-учасницею, і Ради Безпеки, відбулося у Центральному залі Вестмінстера в Лондоні в січні 1946 року.

1857-го у Шеффілді (Англія) було засновано перший у світі футбольний клуб.

1861-й рік — президент США Авраам Лінкольн одержав телеграфне повідомлення з Каліфорнії — це було перше трансконтинентальне телеграфне повідомлення в історії.

1901-го 43-річна вдова Анна Тейлор стала першою людиною, яка успішно спустилася вниз по Ніагарському водоспаду в діжці.

У свій день народження вона залізла у півтораметрову дерев'яну бочку, яку зіштовхнули з канадського боку 60-метрового водоспаду, а потім виловили нижче по течії ріки. Тейлор сподівалась, що це унікальне досягненя викличе резонанс й, подорожуючи різними містами й демонструючи знамениту бочку, а також розповідаючи про подробиці підготовки та виконання стрибка, їй вдасться заробити достатьно грошей, аби викупити закладене раніше техаське ранчо. Одна, хоч вчинок Тейлор і викликав міжнародний резонанс, решту 20 років свого життя вона все ж прожила у крайній скруті. 

1911 -  з  мису Еванс до Південного полюсу відправився авангардний загін антарктичної експедиції англійця Роберта Фолкона Скотта, який мав закласти перший проміжний табір.

Це була шоста спроба Скотта досягнути найпівденнішої точки Землі. 31 жовтня на маршрут вийшла основна група. Учасники експедиції користувались нетрадиційним засобом пересування - моторними санями, а собаки були взяті на випадок відмови саней. Останні вийшли з ладу напрочуд швидко, собак на всю експедицію не вистачило. Учасникам експедиції довелось залишити частину вантажу й самим впрягтись у сани. У січні наступного року Південного полюсу було досягнуто, але на зворотній дорозі снігові бурі не дали можливості Скотту і його колегам вчасно добратись до бази й вся експедиція загинула.

1929 - Чорний четвер і початок Великої депресії.

1939 - вперше у продаж надійшли нейлонові панчохи — в Уілмінгтоні, штат Делавер. Першою випускати їх почала корпорація DuPont.

1969 - американський актор Річард Бартон подарував своїй дружині Елізабет Тейлор діамант вагою майже 69,5 карат і вартістю понад 1 мільйон доларів.

1975 - у Великій Британії та США вийшла платівка Джона Леннона «Shaved Fish».

1991 - Верховна Рада України ухвалила заяву про без'ядерний статус України. У заяві зазначено, що розміщення ядерної зброї на території України є тимчасовим явищем, і закладено правові основи та механізми ліквідації ядерної зброї.

1993 - в  соборі Святої Софії в Києві здійснено інтронізацію Володимира Романюка,  обраного Патріархом Київським і всієї Руси-України.

1999 - в Івано-Франківську відкрито пам'ятник землячці Роксолані (Насті Лісовській), коханій дружині турецького султана Сулеймана I Пишного.

Цього дня народилися:

1632 - Антоні ван Левенгук, голландський натураліст. Основоположник мікроскопічного методу дослідження організмів, першим спостерігав і описав бактерії, сперматозоїди, еритроцити, інфузорії, м'язові волокна.

1804 - Вільгельм Вебер, німецький фізик, творець першого телеграфу.

1862 - засновник австрійської кришталевої імперії Swarovski, засновник цілого окремого напрямку в ювелірному мистецтві Даніель Сваровскі.

1936 - бас-гітарист англійської легендарної рок-групи "The Rolling Stones", Білл Ваймен.

1944 - Віктор Прокопенко, перший тренер національної збірної України, екс-тренер донецького "Шахтаря".

1985 - англійський футболіст, гравець ФК Манчестер Юнайтед, Уейн Руні.

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Сьогодні 125 років від дня народження великої киянки та «залізної леді» Ізраїлю Голди Меїр
Історія
Сьогодні 125 років від дня народження великої киянки та «залізної леді» Ізраїлю Голди Меїр
3 травня відзначають 125 років від дня народження Голди Меїр (1898-1978), ізраїльського політичного і державного діяча, прем’єр-міністра Ізраїлю (1969–1974). ...
День народження Євро: 24 роки тому була втілена ідея єдиної європейської валюти
Історія
День народження Євро: 24 роки тому була втілена ідея єдиної європейської валюти
4 січня 1999 року на торгах валютних бірж вперше почато операції з євро, новою європейською валютою...
Цього дня відбулася страта іракського диктатора Саддама Хусейна: путіну - приготуватись
Історія
Цього дня відбулася страта іракського диктатора Саддама Хусейна: путіну - приготуватись
30 грудня 2006 року в Багдаді за вироком суду повішено п'ятого президента Іраку Саддама Хусейна та 11 інших членів баасистського режиму...
Коли вперше українці почали святкувати Новий Рік 1 січня?
Історія
Коли вперше українці почали святкувати Новий Рік 1 січня?
153 року до нашої ери римляни перенесли початок року на 1 січня...
105 років тому розпочалася Перша російсько-українська війна
Історія
105 років тому розпочалася Перша російсько-українська війна
18 грудня 1917 року Центральна Рада України відмовилась підкорятися наказам більшовиків та откримала від Радвиконкому оголошення про стан війни з Росією...