2,7 млн доларів: голову Верховного суду затримали на хабарі та звільнилии з посади

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили масштабну корупцію у Верховному Суді.
Про це повідомили у НАБУ.
"НАБУ і САП викрили масштабну корупцію у Верховному Суді, а саме схему щодо одержання неправомірної вигоди керівництвом та суддями ВСУ. Наразі проводяться невідкладні слідчі дії. Деталі згодом", – повідомляє прес-служба НАБУ у Facebook.
Антикорупційні органи не повідомляють подробиць резонансної справи.
"Українська правда" з посиланням на свої джерела у НАБУ та поліції повідомила про затримання під час отримання хабаря голову Верховного суду 43-річного Всеволода Князєва.
Високого чиновника підозрюють в отриманні майже 3 мільйонів доларів. Зазначимо, що Князєв займає цю посаду з 1 грудня 2021 року.
На ситуацію відреагував Верховний Суд.
"У звʼязку з подіями, що відбуваються навколо Голови ВС Князєва В.С., 16 травня 2023 року відбудеться позачергове засідання Пленуму Верховного Суду. Час буде повідомлено додатково", – йдеться на сторінці Верховного Суду у Facebook.
Пленум Верховного Суду у вівторок, 16 травня, підтримав висловлення недовіри голові ВС Всеволоду Князєву — тепер він втратить посаду керівника суду, але залишиться суддею.
Суспільне зазначає, що звільнити Князєва з судової системи може лише Вища рада правосуддя.
Transparency International Ukraine пише, що в ході таємного голосування недовіру Князєву висловили 140 зі 142 суддів. Також 137 суддів підтримали позбавлення посади Князєва. Повноваження голови Верховного Суду перейдуть до Дмитра Луспеника, судді з найбільшим стажем — він обіймає посаду секретаря пленуму ВС та секретаря першої судової палати Касаційного цивільного суду у складі ВС.
Пізніше в САП підтвердили затримання Князєва. Директор НАБУ Семен Кривоніс назвав це найбільшим викриттям високопосадовця в судовій гілці влади за весь час роботи НАБУ і САП.
За словами Кривоноса, правоохоронці зафіксували контакти власника групи Фінанси та кредит Костянтина Жеваго з одним із власників адвокатського об'єднання, яким користувалися для прикриття злочинної діяльності. Йшлося про домовленість про неправомірну вигоду чиновникам суду «за ухвалення необхідного для цього підприємця рішення».
«Адвокатське об'єднання виступало посередником між керівництвом суду і тими, хто хотів за неправомірну вигоду вирішити свої питання в суді. Це стосувалося не лише Верховного Суду, а й більшості судів на території України», — заявили представники САП.
Правоохоронці також перевіряють інші факти отримання хабарів суддями Верховного Суду.
19 квітня 2023 року Верховний Суд залишив за компанією Жеваго 40% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату в судовій тяжбі, яка тривала з 2005 року.
Бізнесмен Жеваго заперечує свою причетність до багатомільйонного хабара.
Князєва обрали головою Верховного Суду наприкінці жовтня 2021 року. З 2017-го він обіймав посаду судді та секретаря Верховної палати ВС.
Український Дощ писав раніше, в Україні засудили бойовика «ЛНР», який переховувався на Київщині під виглядом переселенця.