16 січня - Всесвітній день The Beatles (відео)

16 січня - Всесвітній день The Beatles (відео)

Свято на честь найпопулярнішого музичного гурту всіх часів започаткувала ЮНЕСКО 2001 року. І дату обрали невипадково. Бо саме 16 січня 1957 року у Ліверпулі відкрили клуб The Cavern, де стартувала творчість славетних музикантів. Саме тут з 1961-го по 1963 рік Beatles виступили рекордних 292 рази!

За версією журналу Rolling Stone, The Beatles – перші у рейтингу найвеличніших виконавців усіх часів і усіх народів. Протягом як мінімум 50 останніх років пісні The Beatles лунали в середньому кожні 15 секунд з радіоприймачів у різних куточках світу.

І це при тому, що ідея створення гурту виникла у засновників просто заради розваги і втіхи. Причому жоден з музикантів навіть не знав нотної грамоти. 

Першими об’єдналися в групу Джон Леннон, Пол Маккартні та Джордж Гаррісон. Згодом до них приєднався і Рінго Старр. Усі учасники гурту народилися та виросли у Ліверпулі — місті, де наприкінці п'ятдесятих років спостерігався сильний вплив американської поп-музики.

Музика бітлів доволі швидко підкорила ліверпульські клуби і паби, але компанії звукозапису довгий час відмовляли чарівній четвірці у професійному звукозаписі. 1962 року хлопці уклали свій перший контракт із продюсером, записали свою першу «сорокап'ятку» і цього ж року підкорили британський національний хіт-парад. А вже за рік The Beatles мали натовпи затятих фанатів і фанаток, любов яких до гурту пізніше називатимуть бітломанією. Так почалася епоха The Beatles. 

Прем'єра першого фільму за участю The Beatles «Вечір важкого дня» (Hard Day's Night) — відбулася у США у серпні 1964 року і перший тиждень прокату приніс прибуток у рекордні 1,3 мільйони доларів. 

Тоді на музикантах заробляли усі, хто міг. Перуки та одяг "під Beatles" - все, що стосувалось гурту, розкуповували шаленими темпами. Однак через фінансову недосвідченість менеджера музикантів, самі артисти майже ні копійки від експлуатації власного іміджу не отримували, хоча і стали на чолі так званого «британського вторгнення», проклавши на американський ринок дорогу для таких гуртів, як The Who, Rolling Stones і The Kinks

Однак бітли змогли добре заробити своєю творчістю. Сингли гурту продавалися мільйонними тиражами. А їхню пісню Hey Jude, написану Полом Маккартні, і досі називають найприбутковішим синглом у світі. Цей хіт автор присвятив Джуліану – сину іншого музиканта гурту Джона Леннона. Тоді останній саме розлучався з дружиною. І Пол вирішив піснею підтримати юного сина свого колеги та друга у важкі часи. 

Але дуже скоро між учасниками The Beatles  виникли незворотні протиріччя. У вересні 1969 року Джон Леннон заявив, що йде з гурту, однак тоді його вмовили залишитися до вирішення спірних питань. А в день, коли світ побачив перший сольний альбом Пола Маккартні,  музиканти офіційно оголосили про розпад групи.

Легендарна ліверпульська четвірка у звичному складі існувала всього 8 років. За цей час вони випустили 13 альбомів, кожна пісня з яких ставала хітом. А імена учасників The Beatles назавжди стали легендарними і навіть більше - культовими. 

Теги
Схожi
Українська ілюстраторка увійшла до короткого списку 55-ї Болонської виставки
Культура
Українська ілюстраторка увійшла до короткого списку 55-ї Болонської виставки
На цьогорічну виставку в Італії надійшли заявки 3235 художників з 68 країн. Міжнародне жюрі обрало 303 фіналісти...
Незабаром у Литві запрацюють два автобусні україномовні аудіогіди
Культура
Незабаром у Литві запрацюють два автобусні україномовні аудіогіди
Особливість цих двох проєктів – те, що увагу в них зосереджено на тих місцях, архітектурних пам’ятках й історичних подіях, які поєднують Литву з Україною...
Всесвітній день письменника
Культура
Всесвітній день письменника
Сьогодні, 3 березня, Всесвітній день письменника. Свято ухвалено рішенням 48-го конгресу International PEN Club у 1986 році і з того часу святкують щороку майже у всіх країнах світу...
«Золотий глобус» визнав історичний серіал «Корона» кращим  драматичним телесеріалом
Культура
«Золотий глобус» визнав історичний серіал «Корона» кращим драматичним телесеріалом
«Корона» (The Crown) - історичний драматичний телесеріал від платформи Netflix, присвячений правлінню королеви Великобританії Єлизавети II...
Мультфільм для дорослих «Душа» удостоєний премії «Золотий глобус»
Культура
Мультфільм для дорослих «Душа» удостоєний премії «Золотий глобус»
Сюжет мультфільму від студій Pixar Animation Studios і Walt Disney Pictures розповідає про пошук покликання для кожної людини...