15 грудня Православна церква України відзначає другу річницю створення

15 грудня Православна церква України відзначає другу річницю створення

Сьогодні повнота Православної Церкви України відзначає другу річницю Об’єднавчого Собору і утвердження єдиної помісної Української Православної Церкви. Про це повідомляє ПЦУ на своїй сторінці у Facebook.

«Єдина незалежна помісна Українська Православна Церква відбулася. Це доконаний і незворотній факт. І шляху назад – немає!», – зазначає Предстоятель Блаженнійший Митрополит Епіфаній.

Зазначається, що Предстоятель Церкви Блаженнійший Митрополит Епіфаній у співслужінні з архієреями звершить подячний молебень в Соборі Святої Софії Київської – в тисячолітній святині Православної Церкви.

Повідомляється, що молебень розпочнеться о 12:30.

Долучитися до спільної молитви можна буде за допомогою онлайн трансляції на сторінці Православної Церкви України, на сторінці “Митрополит Епіфаній” або на YouTube-каналі: bit.ly/2LHBrIv

"Подякуймо Всемилостивому Богові за всі Його ласки та дари для спільноти нашої Церкви. Нехай Всемогутній Небесний Отець благословляє і надихає всіх на нові досягнення, адже з вірою в Господа – все можливо. Слава Богу за все!", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, у січні 2019 року Патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію ПЦУ після спільного служіння літургії з митрополитом Епіфанієм. 

Дія Томосу:

 • Томос узаконив базові принципи управління та церковного життя,
 • зобов'язав церкву отримувати миро від Константинопольської церкви,
 • встановив для всіх священнослужителів ПЦУ можливість апеляційного звернення до Вселенського патріарха,
 • засвідчив права Фанару на екзархат і ставропігії в Україні,
 • закликав інші помісні православні церкви визнати ПЦУ та згадувати її як "Святішу Церкву України".

Процес надання автокефалії ПЦУ завершився 6 січня 2019 року. Тоді Варфоломій вручив Епіфанію митрополичий жезл і сувій із текстом Томосу.

ПЦУ стала 15-ю Церквою у диптиху Православних Церков.

30 січня 2019 року ПЦУ отримала офіційну реєстрацію як юридична особа. 

Зазначимо, що створення ПЦУ має величезне значення, зокрема:

 • Створення ПЦУ – це насамперед символ духовної незалежності Української держави, мовиться у повідомленні Національного інституту стратегічних досліджень. Адже найбільша православна інституція України – УПЦ МП – перебуває в залежності від РПЦ. А влада Росії постійно використовує релігійний чинник задля поширення ідеологем "русского мира" на пострадянському просторі.
 • Попри політичний суверенітет, свідомість багатьох українських вірян досі перебуває під впливом кремлівської пропаганди, яку нерідко подають під виглядом православної риторики про "спільне походження двох братніх народів – українського та російського – з Дніпровської хрещенської купелі", "непорушну єдність історичного простору Святої Русі", "унікальність та самобутність східнослов’янської православної цивілізації" тощо.
 • Створення ПЦУ – органічне доповнення політичної незалежності України, чинник по зміцненню національної безпеки в її гуманітарному вимірі.
 • Автокефальний статус дозволяє ПЦУ стати повноцінним суб’єктом світового релігійного співтовариства.
 • Створення ПЦУ – невід’ємна складова вітчизняної публічної дипломатії, одним із завдань якої також є протидія антиукраїнській пропаганді, що тиражується Росією на міжнародній арені.
 • Через те, що релігійні громади почали переходити з юрисдикції УПЦ МП під юрисдикцію ПЦУ, УПЦ МП почала втрачати і парафії, і професійні кадри.
 • Отримання автокефалії також вплинуло на поглиблення співпраці між ПЦУ та УГКЦ.

За даними соцдосліджень, авторитет ПЦУ в очах українців тільки зростає. Тобто з часом церква все більше відіграватиме роль важливого маркера національного єднання та суспільної мобілізації.

Теги
Схожi
У соборі ПЦУ на Чернігівщині замироточила ікона
Релігія
У соборі ПЦУ на Чернігівщині замироточила ікона
У Спасо-Преображенському соборі ПЦУ в Ніжині знову замироточила ікона святителя Іоана (Максимовича), архиєпископа Чернігівського, митрополита Тобольського, уродженця Ніжина...
Тисячі мусульман зійшлися до головної мечеті Києва святкувати Курбан-байрам
Релігія
Тисячі мусульман зійшлися до головної мечеті Києва святкувати Курбан-байрам
Уранці 20 липня мусульмани відвідали головну мечеть Києва «Ар-Рахма» для ранкової молитви у свято Курбан-байрам...
У Дніпрі відкрився сучасний єврейський центр з синагогою
Релігія
У Дніпрі відкрився сучасний єврейський центр з синагогою
У центральній частині Дніпра на території фабрики Millennium відкрився новий єврейський центр «Бейт ХаБаД Леві-Іцхак»...
Сьогодні, 20 липня, у мусульман почалося головне свято року
Релігія
Сьогодні, 20 липня, у мусульман почалося головне свято року
Курбан Байрам - одна з двох головних подій в році для мусульман і відзначається вона через 70 днів після свята «Ураза Байрам» - другого великого свята і дня закінчення посту в священний місяць Рамадан......
Папа Франциск: «Потребуємо екології серця, що включає відпочинок і співчуття»
Релігія
Папа Франциск: «Потребуємо екології серця, що включає відпочинок і співчуття»
Папа Римський Франциск під час традиційної недільної зустрічі з парафіянами посеред літа нагадав про необхідність навчитися зупинятися і перепочити...