12 листопада у Нью-Йорку відбувся перший Світовий Конґрес Українців

Цього дня, у 1967 році, розпочався перший Світовий Конґрес Українців, на якому створили Світовий Конґрес Вільних Українців, перейменований пізніше на Світовий Конґрес Українців (СКУ).
Про це повідомляє Укрінформ.
Зазначається, що 12-19 листопада 1967 року в Нью-Йорку проходив конгрес, що дістав назву Конґрес Свободи та став першою масовою маніфестацією української єдності в церковній, громадській і політичній сферах життя. Участь у цих зборах взяли понад тисячу делегатів з 17 країн світу.
На цьому Конґресі було прийнято рішення про створення Світового Конґресу Вільних Українців, який після проголошення незалежності України був перейменований на Світовий Конґрес Українців (СКУ).
Зазначається, що відкриваючи перший Конґрес СКВУ в Нью-Йорку, отець-прелат Василь Кушнір, якого пізніше обрали першим президентом СКВУ, сказав:
«У розбудженій духовності і совісті вільного українця Світовий Конґрес Вільних Українців ставить програму: Україна мусить бути українською; найніжніші струни наших почувань мусять бути українськими; молода українська генерація мусить бути українською; Україні ми мусимо приготувати майбутність радіснішу і гіднішу, ніж усі її дотеперішні найсвітліші історичні дні…».
На сьогодні Світовий Конґрес Українців - одна з найвпливовіших проукраїнських сил у світі. Він об’єднує 20 млн українців, має мережу складових організацій та зв’язків з українцями більше ніж у 60-ти країнах, що мають спільне бачення, спільно діють у зміцненні позицій світового українства на міжнародному рівні та спільно підтримують народ України в прагненні жити в незалежній, територіально цілісній, реформованій та європейській Українській державі.
У 2003 році СКУ визнаний Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом, а у 2018 Конгрес набув статусу учасника міжнародної неурядової організації в Раді Європи.
З 27 листопада 2018 року президентом Світового Конгресу Українців призначено Павло Ґрод.
Раніше Український Дощ писав, що Світовий Конґрес Українців привітав виправдання Апеляційним судом Мілана й звільнення з в’язниці нацгвардійця Віталія Марківа і подякував українцям Італії та світу за відстоювання справедливості у цій справі.