10 нардепів Голосу створили окреме об’єднання і оголосили недовіру голові фракції

10 нардепів Голосу створили окреме об’єднання і оголосили недовіру голові фракції

Десять народних депутатів від "Голосу" заявили про створення власного об'єднання та оголосили недовіру голові фракції Ярославу Железняку. Про це повідомляє кореспондент #Букв.

Відповідну заяву оголосила з парламентської трибуни нардеп Олександра Устінова.

Крім неї, до складу окремого об’єднання під назвою "Справедливість" увійшли нардепи від "Голосу": Соломія Бобровська, Галина Васильченко, Юлія Клименко, Роман Лозинський, Наталія Піпа, Ольга Стефанишина, Володимир Цабаль, Андрій Шараськін, Ярослав Юрчишин.

Вказані нардепи створили об’єднання, водночас залишаючись у складі фракції.

Згідно із заявою, "червоною лінією" для 10 депутатів стало вчорашнє голосування їхніх колег по фракції за включення в порядок денний законопроєктів щодо застосування закону про українську мову в кіно.

"Вчора керівництво нашої партії та фракції фактично перетнуло червону лінію і зрадило інтересам своїх виборців та українців. Вони голосували за русифікацію, коли обіцяли захищати українську мову та культуру. Тому ми, 10 народних депутатів, а це половина парламентської фракції "Голосу", хочемо заявити про створення окремого об’єднання "Справедливість", – наголосила Устінова.

Вона зазначила, що фракція "Голосу" "вже п’ять місяців як не існує у Верховній Раді, а її керівництво не представляє інтересів навіть половини партійців і депутатів ВР".

"Більшість керівництва зрадила своїм цінностям, які ми декларували на виборах, і принципам, за якими ми обіцяли працювати. Саме тому ми, половина парламентської фракції, об’єдналися в групу "Справедливість", щоб і надалі відстоювати інтереси українців, а не керівництва партії, фракції чи окремих олігархів", – заявила Устінова.

Нардепи звинуватили керівництво фракції і партії в "кулуарних договорняках" і "дерибані". Згідно із заявою, керівництво "діє у власних інтересах, а не в інтересах виборців і партійців".

"Ми вважаємо неприпустимою підтримку нашою партією дерибанів столичної землі, за що зараз змушують голосувати депутатів Київради від "Голосу". Вони крадуть парки, дитячі майданчики, спортивні майданчики замість того, щоб захищати їх від забудовників. А ми обіцяли захищати інтереси людей, а не окремих забудовників. Ми вважаємо неприпустимим знищення антикорупційних органів. А саме задля цього був зареєстрований законопроєкт керівництвом нашої партії і фракції – щоб забрати можливість у НАЗК перевіряти партійні фінанси. А знаєте чому? Тому що були питання до того, куди витрачаються фінанси керівництвом нашої партії, куди йде державне фінансування у понад 70 млн грн щороку… На жаль, керівництво партії та фракції пов’язло в кулуарних договорняках. Ми не будемо ховати очі і відмовчуватися, поки наші колеги займаються дерибанами і договорняками", – повідомила Устінова.

На фоні вчорашнього скандального голосування 10 нардепів від "Голосу" оголосили недовіру керівнику фракції Ярославу Железняку.

"Вчора керівництво партії і фракції показало своє реальне обличчя. Вони голосували за русифікацію замість захисту української мови і культури. Саме тому ми, половина фракції "Голосу", висловлюємо недовіру керівнику фракції Ярославу Железняку, який порушує закон і положення про фракцію й вже понад три місяці не скликає засідання фракції. Навіть на вимогу більшості народних депутатів у фракції", – оголосила Устінова.

Вона уточнила, що 10 нардепів також ініціюють "виключення Кіри Рудик (із нардепів, – ред.), яка прогулює 60% засідань".

Теги
Схожi
Усі волинські митники, яких відсторонила РНБО, повернулись на посади
Політика
Усі волинські митники, яких відсторонила РНБО, повернулись на посади
У Волинській області 23 митника, яких усунули після рішення РНБО через підозри в причетності до контрабанди, повернулися...
Країни Балтії одностайно виступають проти «Північного потоку – 2»
Політика
Країни Балтії одностайно виступають проти «Північного потоку – 2»
Політики Естонії і Литви зробили різкі заяви на адресу США і ФРН. Вони пропонують дати Києву План вступу до НАТО...
США нададуть Афганістану військову допомогу у 12 разів більшу, ніж армії України
Політика
США нададуть Афганістану військову допомогу у 12 разів більшу, ніж армії України
Президент США Джо Байден пообіцяв надати Афганістану $3,3 млрд на підтримку сил безпеки...
Конгресмени закликають Байдена змінити дату візиту Зеленського в Білий дім
Політика
Конгресмени закликають Байдена змінити дату візиту Зеленського в Білий дім
У Конгресі США звернулись до Білого дому з проханням змінити дату візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона...
Китай в Україні цікавить земля та шляхи доставки, а керуватиме всім Росія, - професор Зубов
Політика
Китай в Україні цікавить земля та шляхи доставки, а керуватиме всім Росія, - професор Зубов
Діяч російської опозиції, публічний інтелектуал, професор Андрій Зубов пояснив, чим може закінчитися загравання з Пекіном ...