З'явилася петиція за часткове скасування закону про мову

З'явилася петиція за часткове скасування закону про мову

На сайті президента України з'явилася петиція із закликом до Володимира Зеленського винести на розгляд Верховної Ради України законопроєкту щодо виконання рекомендацій Венеціанської комісії про усунення мовної дискримінації.

Автор петиції - 44-річний уродженець Донецької області Максим Могильницький, засновник і керівник адвокатського об'єднання "Могильницький та партнери".

Згідно з текстом петиції, особи, які спілкуються російською мовою, "піддаються дискримінації в сферах освіти, науки, ЗМІ".

Так, законодавство про освіту передбачає можливість тільки початкової освіти російською мовою, починаючи з п'ятого класу російською мовою викладається лише 20% предметів.

"По факту це не навчання російською мовою, а просто вивчення російської мови як шкільного предмета. І це за умови, що набереться достатня кількість бажаючих для того, щоб створити відповідний клас. Якщо клас не буде створена, російська мова не буде вивчатися взагалі" , - пише автор.

За його словами, на нову мовну модель навчання російськомовні громадяни перейшли вже з першого вересня поточного року, а для національних меншин, які використовують мови Євросоюзу українізацію навчання відстрочено до 2023 року. І навіть тоді вони зможуть від 40% до 80% шкільних предметів вивчати рідною мовою, на відміну від 20% для російськомовних.

"Звертаємося до Президента, як гаранта додержання Конституції України та суб'єкту законодавчої ініціативи, з пропозицією внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкт щодо виконання рекомендацій Венеціанської комісії шляхом внесення змін до Закону України" Про забезпечення функціонування української мови як державної »від 25.04.2019 року, закон України "Про освіту" від 05.09.2017 року, закон України "Про загальну середню освіту" від 16.01.2020 року", - йдеться в петиції.

Автор петиції просить про скасування положень законів, що передбачають диференційоване ставлення до мов національних меншин, які є офіційними мовами ЄС, і мов національних меншин, які не є офіційними мовами ЄС і усунути в законодавстві різне ставлення до осіб, які говорять на мовах Євросоюзу та осіб, які розмовляють російською мовою та іншими мовами, які не є офіційними мовами Євросоюзу.

Раніше Український Дощ писав, що Конституційний суд України повинен був розглянути закон про мову, аже в КСУ звернулися 54 нинішніх і колишніх депутатів на чолі з депутатом від ОПЗЖ Вадимом Новинським і екснардепом від Опозиційного блоку Олександром Долженковим.

Вони вважають, що положення закону не відповідають Конституції. Так, на їхню думку, порушуються права українців на використання рідної мови, доступ до культурної продукції на рідній мові, створюється "нетерпимість до мовному різноманіттю, яке притаманне багатонаціональному народу України".

Розгляд справи Конституційним судом було призначено на 3 листопада. Велика палата Конституційного суду України на засіданні розглянула подання щодо конституційності закону про державну мову, але рішення не винесла.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Гройсман назвав альтернативу локдауну або карантину вихідного дня
Україна
Гройсман назвав альтернативу локдауну або карантину вихідного дня
Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що замість карантину треба передавати повноваження місцевим органам самоврядування...
Радник Єрмака пропонує ввести жорсткий карантин на Різдво
Україна
Радник Єрмака пропонує ввести жорсткий карантин на Різдво
Тимофій Милованов вважає, що бізнес все одно не уникне збитків, якщо епідемія вийде з-під контролю...
Окупанти в зоні ООС обстріляли українські позиції з гранатометів і заборонених мінометів
Україна
Окупанти в зоні ООС обстріляли українські позиції з гранатометів і заборонених мінометів
Протягом минулої доби збройні формування Російської Федерації та її найманці чотири рази порушили домовленості, що були досягнуті в рамках ТКГ...
СБУ блокувала незаконні поставки продукції до анексованого Криму
Україна
СБУ блокувала незаконні поставки продукції до анексованого Криму
СБУ викрила протиправну схему поставок продукції одного з провідних українських виробників кераміки на тимчасово анексовану територію АР Крим...
Переслідування за мітинги: білоруський артист втік до України
Україна
Переслідування за мітинги: білоруський артист втік до України
Білоруський музикант і лідер гурту «Стари Ольса» Змітер Сосновський втік до України з Білорусі...