[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/blogi\/tetyana_danilenko.html"}]

ЗСУ можуть деокупувати частину Луганщини до кінця року, але просування не буде швидким

ЗСУ можуть деокупувати частину Луганщини до кінця року, але просування не буде швидким

Після звільнення правобережжя Херсонщини маємо підстави до просування на Запорізькому напрямку. Це дозволить ЗСУ не форсувати Дніпро. Також до кінця року можлива деокупація Сватова на півночі Луганщині.

Разом з тим, заяви про можливість закінчення війни до весни 2023 року є надто оптимістичними. Подібні заяви лунають на тлі заяв, які з’являються у західних ЗМІ, що у зимовий період знизиться інтенсивність бойових дій, відповідно з’явиться можливість до дипломатичних переговорів.

Але, змушений констатувати, що російське керівництво розуміє дипломатію як односторонні поступки на їх користь, зокрема про визнання окупації Донбасу та Криму.

Утім варто згадати заяву Валерія Залужного, що ніяких компромісів з ворогом не буде – тільки війна до перемоги.

Звільнення правобережжя Херсонщини створює передумови для просування на Запорізькому напрямку. Причому ворог це теж розуміє, тому стягує на цьому напрямку додаткові резерви та важку армійську техніку.

Водночас найважчим та найгарячішим напрямком залишається донецький. І там є кілька об’єктивних проблем, які заважатимуть швидкому просуванню ЗСУ. Найперше – Донецька та Луганська області- це численні міські агломерації, включно із містом-мільйонником Донецьком.

Московити півроку не могли взяти Бахмут, який є далеко не найбільшим містом, однак цей процес може бути і у зворотньому напрямку, коли нам доведеться звільняти величезні агломерації, коли одне місто фактично переходить у інше.

Друга проблема, на мою думку, наявність кордону з рф, що дозволить росії обстрілювати наші війська зі своєї території та легко перекидати резерви. Власне з цією проблемою ЗСУ вже зіткнулись у 2014 році. Ну і, врешті, третя проблема — наявність значного числа колаборантів.

Так, наші люди там звісно є, однак їх відсоток мізерний.

Тож зустрічати хлібом-сіллю на Донбасі ЗСУ не будуть. Навпаки, це буде дзеркальна ситуація до того, що відбувалось у Херсоні, де просуванню ЗСУ всіляко сприяли мешканці області.

 

З огляду на цю обставину у мене великі сумніви щодо можливості проведення планових парламентських виборів на цих територіях у жовтні 2023 року. Найперше через проблеми із списками виборців, які буде проблематично підготувати. Друга причина – велика кількість колаборантів, які без фільтраційних заходів зможуть потрапити як у виборчі комісії, так і бути обрані у ВРУ.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Iншi дописи автора
Незаконне поводження зі зброєю: проти Арестовича можуть відкрити справу через заволодіння гранатометом
Танки для ЗСУ: дозвіл Німеччини на реекспорт Leopard 2 - потужний політичний сигнал росії
Соледар - Піррова перемога для росіян: оточення українського гарнізону в Бахмуті немає
Чонгарський капкан: лівобережжя Дніпра може перетворитись на «котел» для окупантів